15 лютого 2021 року в центрі міста біля пам’ятного знаку «Афганістан, ти – вічний біль…» зібралися представники міської влади, Синельниківського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, ветеранських громадських організацій. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, синельниківці поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку воїнам Синельниківщини, чиє життя обірвалося під час виконання інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан у період з 1979 по 1989 рр.

До громадськості звернувся міський голова Дмитро Іванович Зражевський. Керівник міста висловив слова вдячності воїнам-інтернаціоналістам за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність, виявлені під час виконання військового обов’язку на території інших держав, за внесок у захист територіальної цілісності України сьогодні, подякував за активну роботу щодо військово-патріотичного виховання молоді міста.

За активну громадську позицію, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, окремим воїнам – інтернаціоналістам Дмитро Іванович Зражевський вручив відзнаки. Подяки Синельниківського міського голови отримали: Вячеслав Вячеславович НОРЦЕВ, Павло Олександрович ЗАМОСТʼЯНОВ; Анатолій Олександрович ГОРБ та Анатолій Іванович ЗАЯЦ.

До побратимів звернулися також керівники ветеранських громадських організацій Олексій Іванович Решетняк та Ігор Валентинович Блошенко.

У хвилині мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих. Серед тих, хто не повернувся з так званої «афганської» війни і наші земляки – мешканці міста: Карандаш Олександр Олександрович, Гопанюк Василій Аніфатович, Горобець Олександр Григорович, Власов Олександр Іванович та жителі Синельниківського району: Гончар Леонід Микитович; Гончаров Володимир Миколайович, Лукшин Анатолій Анатолійович, Іванов Сергій Антонович, Лисенко Тарас Юрійович.

У цей день представники міської влади та об’єднань громадян відвідали могили загиблих синельниківців-афганців.

У рамках міської Програми соціального захисту окремих категорій громадян, 78 учасників бойових дій на території Республіки Афганістан до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав з міського бюджету отримали разову матеріальну допомогу.