Виконавчим комітетом Синельниківської міської ради у травні 2018 року було розглянуто 161 звернення. З них письмових – 106, за допомогою телефону – 3, на особистому та виїзному прийомах міського голови побувало 17 громадян.

Через органи влади вищого рівня надійшло 35 звернень. Найбільше звернень виконавчий комітет міської ради отримав від державної установи «Урядовий контактний центр» – 25, від контакт-центру «Гаряча лінія голови облдержадміністрації» – 6, від Дніпропетровської обласної державної адміністрації – 3, від Прокуратури України - 1.

Всі звернення розглянуті у встановлені терміни. По 44 зверненнях громадян, які надійшли до виконавчого комітету міської ради, прийняті позитивні рішення, по 6 – відмовлено у задоволенні, роз’яснення отримали 64 заявники, знаходяться на розгляді 47 звернень.

У звітному періоді зареєстровано 3 повторних звернення: 1 - від Ваган Тетяни Володимирівни стосовно забезпечення онуки заявниці, хворої на фенілкетонурію, лікувальною сумішшю в обсягах, необхідних для життєдіяльності дитини; 1 - від Юденка Вячеслава Миколайовича щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища на території міста та вирішення питання своєчасного вивозу побутових відходів; 1 - від Мільковської Ніни Дем'янівни відносно зміни місця розташування контейнеру для збору побутових відходів.

Відповідно до запровадженого класифікатора звернень громадян звернення розподілені так:

За ознакою надходження: первинні – 158; повторні – 3; неодноразові – 0, дублетне – 0.

За формою надходження: на особистому прийомі – 17; поштою – 106, через органи влади – 35; через засоби масової інформації – 0; від інших органів, установ, організацій – 0; за допомогою телефонного зв'язку – 3.

За видами: заяви – 156; скарги – 5.

За статтю авторів звернень: жіноча – 102; чоловіча – 57; анонім – 2;

За типом: листи – 138; усне – 20; електронне – 3.

За суб′єктом: індивідуальні – 143; колективні – 16; анонім – 2.

За звітний період до виконавчого комітету міської ради звернувся 91 громадянин пільгових категорій: 50 пенсіонерів, 14 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 11 учасників антитерористичної операції, 5 інвалідів ІІ групи, 1 інвалід III групи, 3 ветерани праці, 3 дитини війни, 1 учасник бойових дій, 1 учасник війни, 2 інваліди війни. Від інших категорій громадян надійшло 8 звернення, 62 звернення надійшли від громадян, які не підпадають під жодну з зазначених категорій у класифікаторі звернень громадян.

Мешканці міста звертались з питань: комунальне господарство (34), соціальний захист (32), сім'я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт (13), житлова політика (18), земельні відносини, аграрна політика (17), містобудування та архітектура (14), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян (7), екологія та природні ресурси (5), охорона здоров’я (5), діяльність підприємств та установ (3), транспорт і зв'язок (2), освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність (1), праця і заробітна плата (1), культура та культурна спадщина, туризм (1), інше (8).

Згідно з затвердженим графіком міським головою проведено 3 особистих прийоми громадян: 2 особистих прийоми в приміщенні міської ради, 1 виїзний прийом у приміщенні Синельниківського міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора – 1», на яких побувало 17 громадян. В ході прийому порушувались питання надання житла, закриття люків, капітального ремонту покрівлі, відсипки дороги, ремонту каналізаційної системи, виділення матеріальної допомоги на лікування, зміни місця розташування контейнерів для збору твердих побутових відходів, тощо.

18 травня 2018 року в приміщенні Синельниківської міської ради відбувся особистий прийом громадян заступником голови облдержадміністрації Юрченком Володимиром Олеговичем. Звернулася 1 мешканка міста.

Здійснюється щоденний моніторинг розгляду звернень громадян та направляється інформація до регіонального інформаційно-ресурсного центру облдержадміністрації.