11.05.2021 у міських школах №1 та №2 відбулися урочисті заходи – відкриття меморіальних дошок, встановлених на честь 5-х випускників -військовослужбовців, які загинули в зоні проведення АТО/ООС.

За покликом держави, у наш буремний час, молоді люди у числі перших були мобілізовані на захист територіальної цілісності України. На превеликий жаль, вони не повернулися до рідного міста та дому живими. Це - колишні учні школи №1 Лянка Максим Юрійович, Авраменко Олександр Сергійович, Пріменко Юрій Володимирович та вихованці школи №2 - Осауленко Станіслав Олександрович та Алтунін Валерій Володимирович.

У заходах взяли участь: депутат Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, секретар міської ради Олена Заіка, заступник міського голови Сергій Бірюков, голова Синельниківської районної державної адміністрації Світлана Назарчук, керівник громадської організації «Родинне коло загиблих героїв» Сергій Ніконов, представники військкомату, духовенства, матері загиблих воїнів, учні навчальних закладів.

Усі разом учасники церемоній згадали життєвий та бойових шлях кожного загиблого. Право відкрити дошки було надано дітям загиблих воїнів - доньці Лянка Максима Ангеліні та синові Осауленка Станіслава Артему.

Освячення пам’ятних знаків провели військові священнослужителі Дніпропетровської єпархії Української Православної церкви протоієрей Дмитро Поворотний та отець Костянтин Савченко.

У хвилині мовчання дорослі та діти схилили голови перед світлою пам’яттю і подвигом земляків, які відділи своє життя за територіальну цілісність та незалежність України.

Авраменко Олександр та Алтунін Валерій загинули у червні 2014 разом із іншими сорока десантниками та членами екіпажу військово-транспортного літаку Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України, який збили терористи 14 червня 2014 року при заході на посадку в аеропорту Луганська. Літак здійснював перевезення особового складу з метою ротації.

Життя Пріменка Юрія обірвалося у серпні 2014 у бою за стратегічно важливу висоту на кордоні України Савур-Могила. Осауленко Станіслав поліг у бою у серпні 2014 внаслідок отриманого вогнепального поранення. Максим Лянка загинув у 2015 році під час виконання бойового завдання від вибухової травми.

«Ми пишаємося випускниками нашої школи! - сказала у своїй промові керівник навчального закладу №1 Олена Білан. – Наші хлопці з честю виконали обов’язок чоловіків щодо захисту рідної землі, її суверенітету та віддали за неї найдорожче – своє життя! Завдяки таким воїнам, як вони, та багатьом іншим, наші діти можуть без остраху ходити до школи під блакитним небом…Ці пам’ятні дошки будуть нагадувати нам про цих мужніх синельниківців. На їхньому прикладі ми будемо виховувати наступні покоління захисників Вітчизни!».

Встановлення меморіальних дошок сприятиме національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління нашої держави. Пам’ятні знаки виготовлено за кошти меценатів за ініціативи громадської організації «Родинне коло загиблих героїв».


© 2022 Supported by Gray