Logo

Telegram
Facebook

Відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв Дніпропетровської області.


З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" в новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно з п. 4 статті 20 вказаного Закону, за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається лише одна соціальна послуга - оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Особливість реабілітаційного лікування полягає у тому, що хворий направляється відбірковою комісією закладу охорони здоров’я безпосередньо зі стаціонару лікувального закладу, оскільки медична реабілітація є одним із етапів стаціонарного лікування.

За рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюється забезпечення путівками на відновлювальне лікування лише тих осіб, які відповідно до законодавства являються застрахованими (працюючими), за наявності медичних показань.

Відповідно до п. 4.12. «Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009р. №12 (зі змінами та доповненнями), путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів видаються лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику) безкоштовно, згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу, у якому вона перебуває на стаціонарному лікуванні, за наявності довідки страхувальника, яка заповнюється за основним місцем роботи (незалежно від місця його реєстрації на території України) та дійсна протягом 1 місяця. Довідка повинна бути підписана керівником, головним бухгалтером, головою комісії (уповноваженим) із соціального страхування, скріплена печаткою підприємства, установи, організації, а також завірена районною (міжрайонною), міською виконавчою дирекцією обласного відділення ФСС з ТВП за місцем обліку страхувальника в органі Фонду.

До путівки додається виписка з медичної карти стаціонарного хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування його в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Такі путівкі поділу не підлягають, передача їх іншій особі, зменшення терміну лікування – забороняється. Застраховані особи дістаються у санаторій самостійно. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні. Путівка видається одній і тій же застрахованій особі лише один раз на рік.

Особи, які отримали путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов'язані повернути до лікувально-профілактичного закладу, який видав путівку, заповнений зворотний талон путівки, з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці та засвідчений підписом керівника.

Особам, які направляються із стаціонарів лікувальних закладів на санаторний етап реабілітації за рахунок коштів ФСС з ТВП надається листок непрацездатності, який підлягає оплаті згідно із законодавством.

В непростий для нашої країни час, Дніпропетровським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за ініціативою обласної державної адміністрації, приділяється особлива увага оздоровленню учасників АТО звільнених (демобілізованих) в запас, які були призвані на військову службу по мобілізації та повернулись на місця.

На території Дніпропетровської області, в самих мальовничих куточках нашого регіону, таке оздоровлення проводиться в чотирьох санаторіях: «Дніпровський», «Славутич», «Новомосковський» та «Сонячний», за наступними напрямками відновлювального лікування:

- після перенесених гострих церебральних порушень;

- після гострого інфаркту міокарду, операції на серці;

- лікування обміну речовин та ендокринної системи;

- після оперативних втручань на органах травлення;

- після ортопедичних операцій.

Санаторій «Новомосковський» надає свої послуги на курорті «Орлівщина» за 12 км від міста Новомосковськ на березі річки Самара в самому центрі знаменитого Самарського реліктового соснового лісу .Природа щедро обдарувала це місце : цілюще повітря, насичене озоном, мікроелементами, фітонцидами, джерелом мінеральної природної лікувальної води. Саме цей санаторій являється єдиним в Дніпропетровській області спеціалізованим лікувально-оздоровчим закладом для лікування захворювань органів травлення та ендокринної системи, обміну речовин.

Санаторій «Сонячний» знаходиться у 15-ти кілометрах від міста Павлоград, поблизу села Вербки у живописній місцевості на межі хвойного та листяного лісу, біля річки Самари. В санаторії, окрім його основної спеціалізації, а це: лікування нервової системи, захворювань та травм органів опору та руху, органів дихання, серцево-судинної системи, знаходиться відділення грязелікування, де застосовуються грязі Солоного Лиману, які свої надзвичайними властивостями сприяють ефективному лікуванню захворювань шкіри.

Санаторій «Дніпровський» розташувався в 15-ти кілометрах від центру міста Дніпродзержинск. Степовий клімат, тепле, помірно вологе та довготривале літо сприяють в лікуванні хворих з захворюваннями нервової системи та хребта, опору та руху, системи кровообігу в теплу пору року. А в зимовий період завдяки потужній лікувальній базі санаторію, басейну довжиною 25 м здійснюється, реабілітаційне лікування хворих після гострих цереброваскулярних порушень, та захворювань опору та руху.

Санаторій «Славутич» розташувався в 2,5 км. від міста Верхньодніпровськ, на березі водосховища Дніпровської ГЕС поряд з лісом. В санаторії ефективно здійснюється відновлювальне лікування після гострих церебральних порушень, гострого інфаркту міокарда, операцій на серці та після ортопедичних операцій.

За наявності відповідних медичних показань, учасники бойових дій в зоні АТО, які повернулися на свої робочі місця (демобілізовані), мають можливість безкоштовно пройти курс відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладах Дніпропетровської області.

Для отримання таких путівок застрахованим особам слід звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень лікувальних закладів.

Сподіваємося, що зважаючи на зростанням захворюваності населення України та на численні звернення голів комісій (уповноважених) із соціального страхування щодо їх стурбованості відсутністю з 01 січня 2015 року можливості користуватися застрахованим особам та членам їх сімей послугами з санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду, що є частиною єдиного соціального внеску, нарешті буде вирішена доля проекту Закону № 2245 і громадяни нашої країни, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, знову матимуть можливість оздоровлюватись та здійснювати профілактичне лікування в санаторно-курортних закладах України за кошти Фонду, як це було раніше.

Виконавча дирекція Дніпропетровського

обласного відділення Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати працездатності


Прес-служба СМР - 23.09.2015.