У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”.

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Подібні масштабні проблеми можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.

Міжнародна акція "16 днів проти насильства" проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У м. Синельниковому в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" буде проведено низку заходів.

Відділом освіти Синельниківської міської ради:

1.Тренінг для учнів 9-11 класів «Геть насильство над дітьми» (10.12.2020р.).

2.Тематичні бесіди для учнів 7-9 класів «Профілактика агресивності», «Чи вихований ти син або донька?», «Толерантність і нетерпимість» (25.11.2020-10.12.2020).

3.Відеолекторії, засідання круглих столів для педагогів та батьків із залученням фахівців психологічних служб, Центру соціальних служб, Служби у справах дітей, ювенальної превенції (25.11-10.12.2020).

4. Конкурси малюнків та буклетів «Світ без насильства» (протягом листопаду 2020р).

5.Діагностична та корекційна робота з учнями різних категорій, консультації та індивідуальні бесіди з батьками.

Міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

Найменування заходу

Термін виконання

1

Розповсюдження друкованої соціальної реклами з питань попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, формування відповідального батьківства (плакатів, листівок, буклетів)

25.11.-10.12.2020

2

Здійснення публікацій у соціальних мережах щодо попередження насильства в сім’ї

25.11.-10.12.2020

3

Проведення профілактичних бесід щодо попередження насильства в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу

25.11.-10.12.2020

З сім’ями та особами, які отримують соціальні послуги, здійснюється профілактично-роз'яснювальна робота у вигляді індивідуальних зустрічей, під час яких проводяться бесіди щодо профілактики виникнення випадків насильства.

Фахівцями центру постійно розповсюджується рекламна продукція щодо попередження жорстокого поводження та насильства.