«Безоплатна правова допомога сьогодні актуальна та затребувана в громадах», - Перший дніпропетровський місцевий центр з надання БВПД підбиває підсумки роботи

Вже минуло два роки, як були відкриті місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Саме з цієї дати Закон України "Про безоплатну правову допомогу" впроваджується в повному обсязі, забезпечуючи правовою допомогою сотні тисяч українців. Безоплатна правова допомога – найуспішніший соціальний проект, реалізований сьогодні в Україні. Кожен українець отримав реальний інструмент у вигляді знань про свої права і можливості захистити їх.

Перший дніпропетровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги від початку своєї діяльності стоїть на захисті законних прав та інтересів незахищених категорій населення, допомагаючи тисячам мешканців у вирішенні їх правових проблем.

За два роки діяльності Першим дніпропетровським місцевим центром з надання БВПД надано консультації 8903 особам. Послуги Центру є затребувані, а безоплатна правова допомога – актуальна, тому кількість клієнтів постійно зростає: з 1053 особи за 6 місяців 2015 року до 4461 особи у 2016 році та майже 3389 осіб за перше півріччя 2017 року.

Працівниками Центру видано 882 доручення адвокатам та 64 представникам Центру для складання клієнтам процесуальних документів та представлення їх інтересів у судах та інших органах. Прийнято від адвокатів близько 4000 звітів про надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. Також, проведено з адвокатами близько 800 колективних та індивідуальних навчань щодо правильного та своєчасного оформлення та подання звітності про надані послуги.

На сьогоднішній день розширено мережу доступу до безоплатної правової допомоги: Першим дніпропетровським МЦ відкрито 2 відділи «Бюро правової допомоги» для мешканців Дніпровського району в смт. Слобожанське та для мешканців Синельниківського району – в м. Синельникове. Крім того, організована робота 22 мобільних консультаційних пунктів на базі районних, сільських, селищних рад, органів виконавчої влади, бібліотек, громадських організацій, військових частин та шпиталів.

Щоквартально фахівцями Центру здійснюються понад 50 виїздів, спільно з партнерами Центру проводиться більше 50 правопросвітницьких заходів. Спеціалісти Центру розповсюджують корисну правову інформацію. Вивчаються і правові потреби як окремих громадян, так і громад в цілому, допомагаючи у вирішенні їх проблем, що, в свою чергу, сприяє посиленню правової спроможності громад.

Ми цінуємо довіру наших партнерів. Їх коло зростає щодня. Серед них — понад 50 адвокатів, які співпрацюють з Центром, понад 30 громадських організацій, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади. Серед них Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО, відділи пробації, Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Національна поліція, Уповноважений ВРУ з прав людини, вищі, професійно-технічні та середньо освітні навчальні заклади, а також міжнародні організації.

Ми прагнемо постійного удосконалення нашої діяльності, шукаємо нові та нестандартні підходи до розв’язання проблем, постійно навчаємося, обмінюємось досвідом та кращими практиками, беремо участь у різних активностях, як громад – сесіях, комісіях, громадських радах, конференціях, круглих столах; так і ГО – семінарах, саб – кластерах, тренінгах тощо.

Фахівці Першого дніпропетровського МЦ є частиною цілої системи безоплатної правової допомоги, яка складається з Координаційного центру, 24 Регіональних центрів, 97 місцевих центрів, а також 429 відокремлених відділів «Бюро правової допомоги» по всій Україні.

Першоосновою діяльності всієї системи є повага до гідності людини та прагнення створити умови, за яких люди мають рівний доступ до права і правосуддя – незалежно від рівня їхніх матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості. Ми працюємо у команді на основі взаємної поваги та взаємної відповідальності. Ми діємо доброчесно, зорієнтовані на клієнта і сповідуємо рівне ставлення до всіх. Ми віримо, що гідне життя системи БВПД залежить від того, наскільки людина знає свої права, має бажання та можливості їх реалізовувати. Ми пропонуємо людям засоби для вирішення життєвих проблем у правовий спосіб на противагу узвичаєній у суспільстві корупції.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги.

Заступник керівника

Синельниківського бюро правової допомоги Лакіза Ю.В.