Logo

Telegram
Facebook

Про дотримання правил у пожежонебезпечний період


Керуючись статтею 19 Кодексу цивільного захисту України, розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 07 квітня 2016 року № Р-155//0/3-16 «Щодо запобігання виникненню пожеж у пожежонебезпечний період», на виконання доручення першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Про додаткові заходи щодо запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах, сільськогосподарських угіддях у пожежонебезпечний період 2017 року», відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради у період високої пожежної небезпеки ІV класу закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті, паркових та лісопаркових зонах у пожежонебезпечний період.

Правила поведінки з вогнем:

- вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;

- якщо ви розводите вогнище - місце, де воно буде необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;

- потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;

- забороняється кидати незагашеними недопалки чи сірники, це може призвести до жахливих наслідків.

Якщо в лісі виникла пожежа…

Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари всклизь, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.

Також для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, який викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.

Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Ліс - наше багатство і недопущення його знищення вогнем - в наших руках.

Шановні громадяни! Не нехтуйте своїм життям і здоров’ям! Виконання найпростіших правил пожежної безпеки збереже життя вам та вашим близьким і не завдасть шкоди природі та особистому майну.

Н.В.Половна,

начальник відділу з питань НС та ЦЗН міської ради


Прес-служба СМР - 08.08.2017.