У міськвиконкомі відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми.

Голова ради Тетяна Кучерук зазначила, що даний консультативно - дорадчий орган створено у зв’язку з тим, що в суспільстві почастішали випадки жорстокого поводження між людьми, домашнього насильства. Центральним органом виконавчої влади в Україні, який формує державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, є Міністерство соціальної політики.

У місті Синельникове координаційну раду створено з метою координації та забезпечення співробітництва виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ, організацій, які здійснюють заходи у сфері запобігання насильству в сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми.

До її складу ввійшли представники структурних підрозділів міської ради, які працюють у соціальній сфері, медицини, правоохоронних органів.

На своєму першому засіданні члени ради доповіли про роботу, яку проводить кожен у даному напрямку. Це – інформаційно-просвітницькі заходи серед учнівської молоді та батьківської громади щодо попередження насильства та жорстокості у сім’ях, тренінгові заняття, виходи в сім’ї, де виникають проблеми, у найгіршому випадку – вилучення дітей із проблемних сімей, улаштування їх до установ соціального захисту.

На жаль, у період з вересня 2018 року по травень 2019 року в місті було зафіксовано два випадки вчинення насильства над дітьми. По одному випадку батькові призначено покарання у вигляді позбавлення волі, по другому – триває слідство. Діти вилучені із сімей та влаштовані до сімейних форм виховання.

Серед проблем, які піднімалися, звернуто увагу на те, що інформацію про факти вчинення насильства в сім’ях служби повинні надавати одна одній у найкоротший термін. Це дасть можливість оперативно та своєчасне реагувати на факти вчинення насильства в сім’ї, проводити відповідну роботу з обома сторонами конфлікту – з особами, які вчинили насилля, та постраждалими від насилля.

З метою досягнення міжгалузевої узгодженої співпраці, вирішили у найкоротший термін розробити пам’ятку з чітким алгоритмом дій усіх суб’єктів у сфері запобігання насильству та користуватися нею у роботі. Інструкція буде підготовлена відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Постанови КМУ №658 від 22.08.2018 «Про Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

Визначили персонально-відповідальну особу за протидію домашньому насильству на рівні виконавчого комітету Синельниківської міської ради. Це – Людмила Георгіївна Водяницька - головний спеціаліст – юрисконсульт відділу праці, охорони праці та соціально-трудових відносин міського управління праці. З даних питань можна звертатися за телефонами: 0682086754, 0667655387.

Голова координаційної ради Тетяна Кучерук наголосила, що в Україні набув чинності закон щодо протидії боулінгу - цькування у школі та доручила соціальним службам міста з 01 вересня 2019 року провести широку роз’яснювальну кампанію серед школярів та їх батьків щодо положень закону.