У 2020 році людство віч-на-віч зіткнулося з новим, смертельно небезпечним ворогом – коронавірусною інфекцією.

Щоб запобігти розповсюдженню хвороби, Україна, за прикладом інших європейських країн, запровадила суворий карантин на всій території держави. Були визначені лікарні, що надаватимуть медичні послуги пацієнтам із COVID-19.

Синельниківська центральна міська лікарня під керівництвом головного лікаря Петра Довганя ввійшла до переліку медичних закладів першої хвилі госпіталізації хворих на коронавірус. Тож перед міською владою та керівництвом лікарні постало важливе завдання: у найкоротший термін створити необхідні умови для роботи медичного персоналу та лікування пацієнтів.

За кошти міського бюджету, лікарні, об’єднаних територіальних громад (які направлятимуть до Синельниківської лікарні пацієнтів із підозрою на коронавірус), всебічній підтримці різних підприємств міста та району, були придбані засоби індивідуального захисту для лікарів та дезінфікуючі засоби, яких тепер вистачить на місяць роботи в складних умовах.

Також підготовлені палати з системою подачі кисню для забезпечення роботи апаратів штучної вентиляції легень, організовано гуртожиток для лікарів, які працюватимуть із хворими на COVID-19.

Та через високу вартість, відкритим залишалося одне із першочергових завдань: придбання для лікарні сучасного обладнання, апаратів штучної вентиляції легень – життєво необхідних під час пандемії коронавірусу.

Тож виконавчий комітет міської ради звернувся за допомогою до обласної влади та депутата Верховної Ради України від 39 виборчого округу Сергія Северина.

Завдяки злагодженим діям керівництва Дніпропетровщини – голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Бондаренка, керівника обласної ради Святослава Олійника та народного депутата Сергія Северина наш медичний заклад отримує таке необхідне обладнання: мобільну рентгенівську систему, сканер мобільного радіографічного приладу (апарат рентгенівський діагностичний пересувний), 2 монітори пацієнта, 1 ультразвукову діагностичну систему.

З дня на день до закладу надійдуть і 2 нових апарати штучної вентиляції легень. Тож тепер в лікарні їх буде 11.

Усе обладнання важливе і вкрай потрібне, дозволить поліпшити загальний стан здоров’я людини при дихальній недостатності, проводити діагностику стану захворюваності легень та рентгенологічну діагностику органів дихання.

На сьогоднішній день госпітальна база для лікування хворих на COVID-19 в місті Синельникове вже готова до прийому пацієнтів.

Виконавчий комітет міської ради висловлює велику подяку всім, хто долучився до вирішення життєво важливих завдань сьогодення: керівництву Дніпропетровщини - Олександру Бондаренку та Святославу Олійнику, народному депутату Сергію Северину, всім медикам, іншим об’єднаним територіальним громадам, підприємствам, агроформуванням, рятувальникам.

Сьогодні ми бачимо, як коронавірусна хвороба випробовує не лише імунітет людини, а й її громадянську свідомість, здатність реагувати на складні випробування. На прикладі нашої лікарні ми побачили, що запобігти поширенню та подолати небезпечну інфекцію можна лише об’єднавши зусилля влади, медпрацівників та всіх небайдужих громадян. Ще раз дякуємо всім за всебічну підтримку!

Внеском пересічних громадян у боротьбу з коронавірусом є суворе дотримання правил введеного карантину. Потрібно небагато: залишатися вдома на самоізоляції та дотримуватися рекомендацій МОЗ.