Logo

Telegram
Facebook

Інформує Синельниківське об’єднане управління Пенсійного фонду України


Синельниківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області повідомляє, що 29 вересня 2016 року з 10:00 по 12:00 години заступником начальника управління Верченко Н.В. буде проведена «гаряча» телефонна лінія з питань пенсійного забезпечення.

Довідки з питань консультування за телефоном: 4-03-99.

ЩО ТАКЕ НАКОПИЧУВАЛЬНА ПЕНСІЙНА СИСТЕМА?

Кабінетом Міністрів України запропонований проект Закону, яким передбачено, щоб накопичувальна система почала працювати з 1 січня 2017 року.

Законопроект передбачає, що пенсії будуть виплачуватися з трьох різних джерел: з солідарної системи, накопичувальної системи і системи недержавного пенсійного страхування.

Обов'язково накопичувальна система буде діяти для осіб до 35-річного віку, але також люди від 35 до 55 років можуть на добровільній основі також брати участь в накопичувальній системі. Ставка внеску буде зростати поступово: 2% в 2017 році і 7% через 5 років у 2022 році.

Для людей старших 35 років зберігаються всі умови пільгового виходу на пенсію, але з 1 січня 2016 року пропонується запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму накопичувальної системи пенсійного страхування для осіб, які молодші за 35 років.

Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб стануть підвищенні розміри страхового внеску, які сплачуватимуться роботодавцем на користь цих працівників.

Підвищений розмір внеску спрямовуватиметься до Накопичувального Пенсійного фонду з метою інвестування залучених коштів в економіку держави.

Звертаємо увагу, що, попри нововведення, відмовлятися від солідарної системи пенсійного забезпечення громадян повністю Україна не буде. Адже кожна з цих систем має і плюси, і ризики, отже, слід підтримувати баланс.

ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2016 РОКУ ТА ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

З 1 липня поточного року набув чинності Закону України від 02.06.2016 за № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».

Законом передбачено відміна 15% податку на пенсії, що перевищують 4 134 грн. Встановлено, що базою оподаткування є пенсії, які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 1 січня звітного податкового року – 10740 грн. Ставка податку складає 18%. Із зазначених пенсій, тимчасово, до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України, буде утримуватись і військовий збір 1,5% .

Ці положення не застосовуються до пенсій учасників бойових дій, інвалідів війни та осіб, на яких поширюються норми статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Водночас, для працюючих пенсіонерів зберігається особливий порядок виплати пенсій. А саме, пенсії, які перевищують 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, виплачуються у розмірі 85%. Але, в будь-якому випадку – не менше, ніж півтора розміри прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб (з 1 травня поточного року – не менше 1695 грн).

Дані обмеження не застосовуються до інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, а також осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Начальник

Синельниківського

об’єднаного управління

Пенсійного фонду України

Дніпропетровської області

О.В. Купрін


Прес-служба СМР - 16.09.2016.