Виконання міського бюджету за І півріччя 2019 року (таблиця)

За звітний період рівень виконання плану доходів загального фонду міського бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) складає 110,6% (план 50400,6 тис.грн., факт – 55754,40тис.грн.), що на 27,1% більше надходжень за відповідний період 2018 року.

В структурі доходів загального фонду міського бюджету (без трансфертів) найбільша питома вага належить:

- податку на доходи фізичних осіб – 66,6%, або 37152,6 тис.грн.;

- місцевим податкам і зборам – 25,1%, або 13974,4 тис.грн.;

- внутрішнім податкам на товари і збори (акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами та пальне) – 6,9 %, або 3819,8 тис.грн.

Надходження до спеціального фонду міського бюджету становлять 2275,6 тис.грн., з них власні надходження бюджетних установ – 2130,5 тис.грн. та надходження податків і зборів – 145,1 тис.грн., з них надходження коштів пайової участі забудовників на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста - 108,2 тис.грн.

Відповідно до вимог чинного законодавства ресурси міського бюджету спрямовувались, в першу чергу, на заробітну плату з нарахуваннями, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, оплату харчування дітей та учнів, соціальні виплати, віднесені до захищених статей бюджету.

Видатки загального фонду бюджету міста виконано в сумі 121914,7 тис.грн., або 86,8% від плану періоду.

Видатки загального фонду міського бюджету спрямовано:

- на утримання установ - 48,3%, або 58923,8 тис.грн.,

- на соціальний захист населення – 34,7%, або 42288,8 тис.грн.,

- на житлово – комунальне господарство – 1,7%, або 2057,3 тис.грн.,

- на утримання та розвиток доріг – 3,0%, або 3689,4 тис.грн.,

- на медичну субвенцію районному бюджету, для надання послуг з охорони здоров’я населенню міста – 9,2%, або 11274,3 тис.грн.,

- на субвенцію районному бюджету на виконання заходів міської програми з охорони здоров’я – 1,9%, або 2262,2 тис.грн.,

- на інші видатки -1,2 %, або 1418,9 тис.грн.

Заробітна плата працівникам бюджетних установ за І половину червня виплачена у повному обсязі. Для забезпечення виплати заробітної плати за ІІ половину червня у встановлені терміни кошти профінансовано на рахунки розпорядників 1 липня 2019 року.

Сплачені спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, відповідно до наданих пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів.

На соціальний захист населення (без видатків на утримання установ) при плані періоду 43830,5 тис.грн. використано 42288,8 тис.грн., або 96,5% від плану, в тому числі за рахунок субвенції на державні соціальні виплати при плані 41402,60тис.грн. виконання склало 40233,1 тис.грн., з них:

на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку виконання склало 20735,9 тис.грн., що становить 100% до нарахувань;

на пільги виконання склало 4226,4 тис.грн., що становить 99,9% до нарахувань;

на субсидії населенню виконання склало 14464,0 тис.грн. що становить 99,6% до нарахувань (заборгованість минулого року погашена в повному обсязі в сумі 6297,0 тис.грн.);

на виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» -806,8 тис.грн. на грошове забезпечення прийомним батькам 11-ти прийомних сімей на 19 дітей та дитячий будинок сімейного типу на 6 дітей.

На компенсаційні виплати за пільговий проїзд використано 871,8 тис.грн., з них автомобільним транспортом – 647,0 тис.грн., або 83,3% до плану періоду, та на залізничному транспорті – 224,8 тис.грн., або 77,4% до плану періоду.

Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради» на виконання заходів міської програми Здоров’я населення міста при плані року – 2481,4 тис.грн. та плані періоду – 1324,8 тис.грн. використано 895,0 тис.грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на медикаменти 9 дітям – інвалідам, лікувальне харчування 2 дітям хворим на фенілкетунорію, на придбання туберкуліну, на надання медикаментів пільговій категорії населення.

На оплату робіт з благоустрою міста та житлово – комунальні послуги спрямовано 2057,3 тис.грн., або 92,8% від плану періоду. Видатки спрямовувались на санітарну очистку міста, видалення та транспортування сміття, на оцінку об’єктів оренди та виготовлення технічних паспортів на об’єкти комунальної власності , на відлов та стерилізацію бродячих тварин, технічне обслуговування та утримання зовнішнього освітлення, на оплату за вуличне освітлення, на зимове утримання доріг, озеленення , на утримання зливової каналізації, на зовнішні оздоблювальні роботи, послуги з утримання кладовищ, ремонт пам’ятників.

На утримання доріг використано 3689,4 тис.грн, або 82,2% до плану періоду. Кошти використано на інвентаризацію, паспортизацію, експертну оцінку об’єктів благоустрою (доріг), встановлення дорожніх знаків, придбання фарби для дорожньої розмітки, поточний ремонт доріг.

Виконання видатків спеціального фонду становить 5565,2 тис.грн., в тому числі капітальні видатки за рахунок коштів бюджету розвитку – 3616,80тис.грн., видатки за рахунок фонду навколишнього природного середовища - 50,6 тис.грн. та видатки за рахунок власних надходжень установ – 1897,8 тис.грн.

Видатки бюджету розвитку використано на придбання бібліотечного фонду в дитячу бібліотеку, на придбання 3 снігоприбиральних машин, на фінансову підтримку комунальним підприємствам «Водоканал», «ЖЕК-1» та «ЖЕК-2», виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі дошкільного навчального закладу №12, на придбання комп’ютерної техніки управлінню праці та соціального захисту населення та управлінню житлово – комунального господарства та комунальної власності, надано субвенцію обласному бюджету на матеріальний резерв для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків у Дніпропетровській області, на придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат у закладах загальної середньої освіти за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.

Кошти фонду охорони навколишнього середовища спрямовано на ліквідацію стихійних звалищ та інвентаризацію зелених насаджень.

Видатки за рахунок власних надходжень установ спрямовані на заробітну плату педагогічних працівників школи культури та мистецтв, на харчування дітей та учнів, на енергоносії, інші поточні та капітальні видатки установ.

Начальник міського фінансового управління Л.І.КІРПІЧОВА