Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


У січні місцеві бюджети Дніпропетровської області отримали

понад 260 млн. грн. плати за землю

За перший місяць поточного року надходження плати за землю від платників Дніпропетровського регіону склали 260,1 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено понад 246,8 млн. грн., решта – фізичними особами.

«В цьому році відбулося зростання доходів місцевих громад Дніпропетровщини по платі за землю у порівнянні з січнем 2016 року на 87,3 млн. грн., або на 50,5%.

Плата за землю посідає друге місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів області, її питома вага становить понад 20 відсотків у загальній сумі надходжень. Тому, легалізація земельних відносин – один із напрямків нашої спільної з місцевими органами влади роботи», – підкреслила в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

У розрахункових документах при реалізації пального

будуть відображені коди УКТ ЗЕД такого пального

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності з 01.01.2017, внесені зміни, зокрема, до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

Так, до пункту 11 статті 3 Закон №265 внесено норму, відповідно до якої режим попереднього програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) доповнено кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД.

Режимом попереднього програмування зобов’язані користуватись суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, при проведенні розрахункових операцій через РРО.

Таким чином, при реалізації пального у розрахункових документах, що підтверджують виконання розрахункових операцій, будуть відображені коди УКТ ЗЕД реалізованого пального.

Про це йдеться у листі Державної фіскальної служби України від 08.02.2017 №3080/7/99-99-12-03-03-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/listi-dps/285820.html.

До уваги платників податку на прибуток підприємств!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у зв’язку з надходженням численних запитів платників податків щодо визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток платниками податку, які здійснюють коригування фінансової звітності на індекс інфляції, повідомила наступне.

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Отже, для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.

Коригування показників фінансової звітності в умовах інфляції здійснюється відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 22 «Вплив інфляції» (далі – П(С)БО 22), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.02.2002 №147 та Міжнародного стандарту фінансової звітності 29 «Фінансова звітність в умовах гіперінфляційної економіки».

Зокрема, згідно з п.4 П(С)БО 22 показники річної фінансової звітності підприємства за умови досягнення значення кумулятивного приросту інфляції 90% і більше підлягають коригуванню із застосуванням коефіцієнта коригування.

Норми П(С)БО 22 застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності), які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність (п.2 П(С)БО 22).

Згідно з п.3.21 Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.03.2013 №433, у Звіті про фінансові результати інформація за статтею «Прибуток (збиток) від впливу інфляції на монетарні статті» враховується при розрахунку прибутку (збитку) до оподаткування.

Отже, підприємства, які згідно з правилами бухгалтерського обліку здійснюють коригування фінансової звітності на показники інфляції, при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток враховують відкоригований на індекс інфляції фінансовий результат до оподаткування.

Чи відображаються громадянами доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунку), що оподатковуються за нульовою ставкою, у річній податковій декларації про майновий стан і доходи?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Відповідно до п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковуються згідно з цим розділом.

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини (п.174.6 ст.174 ПКУ).

Згідно з п.174.3 ст.174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню і зазначається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), крім спадкоємців – нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Пунктом 179.2 статті 179 ПКУ визначено, що відповідно до розділу IV ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із ПКУ оподатковується за нульовою ставкою ПДФО, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну Декларацію, але за умови відсутності інших підстав для подання Декларації.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 103.24 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

24.02.2017

Податковий календар на 28 лютого 2017 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що

28 лютого, вівторок, останній день сплати

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за січень 2017 року.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

начальника управління обслуговування платників

ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Олени Ярової

на тему: «Основні завдання роботи центрів обслуговування платників»

Питання. Доброго дня. Які корисні функції містить сервіс «Електронний кабінет платника»?

Відповідь. Доброго дня. «Електронний кабінет платника» – сервіс за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податкiв у режимi реального часу.

Знайти «Електронний кабінет платника» можна за адресою cabinet.sfs.gov.ua, а також на офіційному веб-порталі ДФС України. Для повноцінного користування сервісом необхідно здійснити ідентифікацію платника (юридичної або фізичної особи) за допомогою електронного цифрового підпису. Електронний реєстр суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з ЕЦП, можна знайти на офіційному веб-сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України https://czo.gov.ua/ca-registry.

При здійсненні ідентифікації платник може вказати контактні дані, за якими буде здійснюватись зворотній зв'язок, зокрема:

- регіон в якому знаходиться орган ДФС, до якого він звертається (вибрати із запропонованого переліку);

- орган ДФС, до якого необхідно звертатися (вибрати із запропонованого переліку);

- адресу електронної пошти (e-mail);

- контактний номер телефону;

- поштові індекс та адресу для листування.

Проставивши відмітки у відповідних рядках можна визначити, чиї підписи будуть використовуватись при роботі із особистим кабінетом.

Платник податків, що пройшов ідентифікацію, має можливість створити та надіслати до контролюючих органів:

- повідомлення про прийняття працівника на роботу;

- податкову декларацію з податку на додану вартість;

- податкову декларацію з акцизного податку;

- податкову декларацію з рентної плати (місячну);

- податкову накладну;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної);

- акцизну накладну;

- товарно-транспортну накладну на переміщення спирту етилового;

- товарно-транспортну накладну на переміщення алкогольних напоїв;

- договір про визнання електронних документів.

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (додаток 4).

Питання. Хочу отримати відповідь на таке питання. Чи можливо за допомогою сервісу отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для декларування?

Відповідь. Так, за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можливо. Слід звернути увагу користувачів, що довідка отримується тільки за наявності електронного ключа, згенерованого, як для фізичної особи. Окрім того, відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді можна отримати за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Питання. В мене таке питання. За якою формою повинна подаватись звітність з єдиного соціального внеску за звітний (податковий) період 2016 рік фізичною особою – підприємцем?

Відповідь. Наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за №1290/29420 (далі – Наказ №813), внесено зміни до Наказу наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, які призвели до нової редакції форми Звіту по ЄСВ. Наказ №813 набрав чинності з дня його офіційного опублікування – з 18.10.2016.

Таким чином, звітність з ЄСВ за звітний (податковий) період 2016 рік повинна подаватись за формою, затвердженою Наказом №813, для фізичних осіб – підприємців за кодом форми F3000511.

Питання. Які особливості отримання платниками квитанцій №№1 – 2 при поданні звіту з ЄСВ в електронному вигляді?

Відповідь. Після подання звіту з ЄСВ в електронному вигляді, платнику надходить квитанція №1, сформована в автоматичному режимі Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності «ДФС України з наступним коментарем: «ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ. Документ буде оброблено у складі пакету пов’язаних документів. Через певний час подбайте про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття Вашого електронного звіту на районному рівні». Квитанція свідчить про доставку звіту до контролюючих органів.

Квитанція №2 (у разі вдалого завантаження звіту до ПФУ) сформована в автоматичному режимі ДФС України, надходить платнику з наступним коментарем: «Пакет прийнято. Дата початку завантаження файлу…, формат файлу…, дата реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб…, номер реєстрації звіту в Реєстру застрахованих осіб… Результат обробки: автоматична обробка електронного документу/звіту виконано вдало (перелік попереджень за наявності). Дані завантажено до Реєстру застрахованих осіб».

У разі незавантаження звітності по ЄСВ до Реєстру застрахованих осіб, платнику надходить квитанція №2 із зазначенням помилок та причин незавантаження.

Питання. Які новації, направлені на спрощення започаткування та ведення бізнесу, передбачені у напряму реєстрації та обліку платників?

Відповідь. У березні 2017 року набуває чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.12.2016 №1125 (далі – Наказ №1125), яким внесено зміни до Порядку обліку платників податків та до Порядку ведення реєстру платників податку на додану вартість.

Основні зміни, що набувають сили протягом місяця з дня оприлюднення Наказу №1125:

- суттєво спрощено форму заяви про реєстрацію платника податку на додану вартість форми 1-ПДВ. У разі добровільної реєстрації юридичної особи (вперше) в заяві не зазначаються: місцезнаходження платника; кількість працюючих; не додається 2-й аркуш заяви (не зазначається загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів(послуг) та дата досягнення загальної їх суми; не зазначається дата початку операцій з митного ПДВ; не зазначається дата припинення договору про спільну діяльність, управління майном); аркуш 3, додаток з переліком причин реєстрації (перелік норм ПКУ) – не додається.

У разі добровільної реєстрації фізичної особи – підприємця, окрім вказаного вище, не зазначаються відомості про відповідальних осіб (керівника, бухгалтера, можливо – представника).

2-й аркуш заяви з інформацією про загальну суму операцій, дату досягнення оподатковуваних операцій додається платником у разі обов’язкової реєстрації.

- з Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 зі змінами та доповненнями, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300, виключено розділ ХІІ, що регламентував проведення фіскальною службою заходів з встановлення місцезнаходження платників податків.

- втрачають силу довідки форми 4-ОПП (про взяття на облік) для платників, яких включено до Єдиного державного реєстру, повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою №16-ОПП, що були видані до набуття сили Наказом №1125.

- встановлено, що неприбуткові організації, які повністю фінансуються з бюджету, обслуговуються централізованими бухгалтеріями в частині розрахунків оплати праці працівників та перерахування до бюджету податків, зборів і не мають власних поточних рахунків у фінансових установах, обліковуються у фіскальних органах з ознакою «не є платником податків».

Ще одна новація – нова редакція наказу Державної фіскальної служби України від 17.02.2017 №102 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

У порівнянні з попереднім Державним реєстром РРО:

- з нового переліку рішенням Технічної комісії з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій виключено декілька моделей РРО, по яких закінчився строк первинної реєстрації в органах ДФС: СОКІЛ-КТ40, СОКІЛ-КТ50, СОКІЛ-КТ60 (TOB «ФІСКАЛЬНІ СИСТЕМИ», код ЄДРПОУ 38916301, м. Київ);

- до Державного реєстру РРО внесено нові моделі РРО: МАРІЯ-304Т3, КСТ-В2 – операції з купівлі-продажу іноземної валюти (ПрАТ «РЕЗОНАНС» код ЄДРПОУ 19095026, м. Кривий Ріг), LeoCAS-401U L401.02 (TOB «ЛеоКАС», код ЄДРПОУ 39210711, м. Львів), ND-747, ND-782 TOB «НД ПРОДАКШН» код ЄДРПОУ 36356514 (м. Київ) та інші.

Чи застосовується відповідальність до фізичної особи,

яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску,

але не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску?

Відповідно до п.2 частини першої ст.1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) це – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Частиною першою ст.10 Закону №2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність та сплачувати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування (п.4 частини другої ст.6 Закону №2464).

Згідно з п.5 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435), фізичні особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.

Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 01.01.2004 по 31.12.2010), – період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до Порядку №435.

Згідно з частиною четвертою ст.10 Закону №2464 у договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, права та обов’язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору.

Чинним законодавством не передбачено відповідальності до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала (несвоєчасно подала, подала за невстановленою формою) звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску.

При цьому слід врахувати, що фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі.

Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у підкатегорії 301.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Внесені зміни до податкової декларації екологічного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 21 лютого 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2016 №1177, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2017 за №116/29984 (далі – Наказ №1177), яким внесені зміни до форми податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497.

Наказом №1177 викладено у новій редакції додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені» до Декларації.

Зазначений Наказ опубліковано в «Офіційному віснику України» від 21.02.2017 №15.

27.02.2017

Засідання «круглого столу» з неприбутковими організаціями

Днями Департаментом економічного розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації проведено засідання «круглого столу» на тему: «Особливості оподаткування для неприбуткових організацій у 2017 році».

У засіданні прийняла участь начальник управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

У рамках засідання обговорювались питання, які виникають у неприбуткових організацій під час здійснення діяльності, зокрема, реєстрація, перереєстрація, оподаткування та звітність неприбуткових організацій. Крім того, Манушак Осипова доповіла про роботу фіскальних органів області з питань адміністрування неприбуткових організацій, а також відповіла на низку питань щодо податкового законодавства.

У минулому році підприємці – «cпрощенці» Дніпропетровщини

сплатили до бюджету 853,9 млн. грн.

Протягом минулого року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 853,9 млн. грн. єдиного податку від суб’єктів господарювання – фізичних осіб, що на 316,7 млн. грн., або на 58,9% більше, ніж у 2015 році. У першому місяці 2017 року підприємці – «cпрощенці» поповнили бюджети місцевих громад Дніпропетровщини на 112,2 млн. грн., що майже в 2 рази більше фактичних надходжень січня минулого року. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ольга Маласай.

У Дніпропетровській області працює 72 тисячі 861 підприємець, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Майже 8,2 тисячі підприємців обрали першу групу спрощеної системи оподаткування, понад 38,7 тисяч зареєстровані на другій групі та майже 26 тисяч працюють, обравши третю групу спрощеної системи оподаткування.

Станом на 20.02.2017 за 2016 рік підприємцями – платниками єдиного податку ІІІ групи задекларовано валового доходу на загальну суму 15312,8 млн. грн., що на 3355,6 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2015 року (або на 28,1%), сума єдиного податку до сплати склала 738,1 млн. грн., що на 281,9 млн. грн. більше ніж за аналогічний період 2015 року (або на 61,8%).

Податковий календар на 1 березня 2017 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що

1 березня, середа,

останній день подання:

  • податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2016 рік платниками, у яких податковий період дорівнює року;
  • розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, за 2016 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року;
  • розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби за 2016 рік. платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року;
  • звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2016 рік;
  • фінансової звітності за 2016 рік платниками податку на прибуток, в яких звітний період дорівнює календарному року, та неприбутковими організаціями;
  • податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2016 рік платниками, віднесеними до першої та другої груп.

Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 17.02.2017 №102 (далі – Наказ №102) затверджено оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Новий Державний реєстр РРО включає 78 реєстраторів розрахункових операцій, які дозволені до первинної реєстрації, у тому числі два спеціалізовані електронні контрольно-касові реєстратори операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та 70 РРО, первинна реєстрація яких заборонена.

Крім того, наведено перелік РРО, виключених з Державного реєстру в 2016 – 2017 роках, експлуатація яких не дозволяється, у кількості 5 апаратів.

Наказом №102 визнано таким, що втратив чинність, наказ ДФС від 14.12.2016 №1019 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

Наказ №102 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/71336.html

Податкова знижка для фізичних осіб

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що повернути частину податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.

Згідно з положеннями статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) по 31 грудня включно року наступного за звітним.

Якщо платник податку до кінця 2017 року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2016 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ).

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Розрахунок суми ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку у зв’язку з використанням права на податкову знижку. відображається платником податків у розділі V Декларації.

У рядку 13 Декларації позначкою «х» вказуються документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до статті 166 ПКУ.

Важливо!

При розрахунку понесених витрат необхідно враховувати обмеження, встановлені для окремої категорії.

Наприклад, для категорії «2» – «Сума коштів або вартість майна, переданого платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям» за звітний податковий рік сума не повинна перевищувати 4% суми загального оподатковуваного доходу платника податків за такий звітний рік.

Сума нарахованої заробітної плати, зменшена на суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності вказується у рядку 15 Декларації.

У рядку 16 Декларації зазначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до складу податкової знижки з урахуванням обмеження, встановленого підпунктом 166.4.2 пункту 166.4 статті 166 ПКУ.

Важливо!

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. Значення рядка 16 менше або дорівнює значенню рядка 14, але не більше значення рядка 15 декларації.

Значення рядка 17 Декларації, тобто сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, розраховується таким чином: сума ПДФО з графи 4 рядка 10.1 – (рядок 15 – рядок 16) х 18% (18% – ставка податку, визначена пунктом 167.1 статті 167 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Махінатори незаконно заволоділи коштами меткомбінату на суму 24 млн. грн.

27.02.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з обласним управлінням Національної поліції встановлено, що посадові особи одного з товариств з обмеженою відповідальністю м. Кривого Рогу з метою заволодіння коштами металургійного комбінату, використовуючи підконтрольні підприємства, створили схему фіктивної технології збагачення відходів металургійного виробництва.

Так, підконтрольні підприємства зазначеного ТОВ одержали від металургійного комбінату 70 тис. тонн залізовмісного шламу на загальну суму 3 млн. грн., а згодом, сфальсифікувавши документи щодо збагачення сировини, нібито поставили її на підприємства з ознаками фіктивності.

Повернення сировини на ТОВ після такого «збагачення» відбувалось у тій же кількості та якості, але загальною вартістю вже понад 25 млн. грн.

У подальшому ТОВ поставило зазначений товар на металургійний комбінат та отримало грошові кошти у розмірі 31 млн. грн.

Загальна сума коштів меткомбінату, якою заволоділи посадові особи товариства шляхом безпідставного завищення вартості сировини, склала понад 24 млн. грн.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Харківські митники виявили схованки з канабісом

27.02.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками спільно зі співробітниками УВБ ГУ ДФС у Харківській області у громадянки України був виявлений пакунок з канабісом.

Під час усного декларування пасажирів автомобілю, який прямував з Мелітополю до Москви, жоден з них не заявив про переміщення заборонених предметів. При цьому службовий собака митників Любомир неодноразово спрацьовував на куртку однієї з пасажирів.

У ході подальшого митного огляду громадянка зізналася, що в куртці знаходиться пакет з «коноплею», яку вона везла для особистого споживання.

На митному посту «Харків-пасажирський» під час проведення митного контролю потягу «Харків-Москва» у туалеті збоку робочого тамбуру між трубами під решіткою було виявлено «травичку» спресовану у брусок розміром100 ммх 65мм х 15мм.

За даними фактами складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

28.02.2017

Шановні платники!

Своєчасно сплачуйте податки та збори!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що

2 березня, четвер,

останній день сплати:

  • акцизного податку за січень 2017 року;
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2017 року;
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за січень 2017 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2017 року;
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за січень 2017 року;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2017 року;
  • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за січень 2017 року;
  • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за січень 2017 року;
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за січень 2017 року;
  • ПДВ за січень 2017 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від

продажу власного рухомого майна

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 173.1 статті 173 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід фізичної особи – платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, тобто 5 %.

Пунктом 173.2 статті 173 ПКУ визначено, що як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником ПДФО від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167 ПКУ, тобто 5%.

Таким чином дохід, отриманий фізичною особою від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню ПДФО за нормами, визначеними статтею 173 ПКУ.

Крім того дохід, отриманий фізичною особою від продажу власного рухомого майна, який підлягає оподаткуванню ПДФО, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

Щодо відповідальності за неподання податкової звітності

після застосування штрафних санкцій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Законом України від 21.12.2016 №1797-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797) з 01.01.2017 внесено зміни, зокрема, до пункту 120.3 статті 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якими встановлено відповідальність за неподання платником податків звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення після спливу граничного строку сплати фінансових санкцій (штрафів).

Таке порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання звіту про контрольовані операції (уточнюючого звіту) та/або документації з трансфертного ціноутворення (абзац сьомий п.120.3 ст.120 ПКУ).

Таким чином, у разі встановлення контролюючим органом фактів неподання платником звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення, у тому числі за 2013 – 2015 звітні роки та застосування до 01.01.2017 штрафу (штрафів) згідно із п.120.3 ст.120 ПКУ, після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати такого штрафу, контролюючим органом, починаючи з 01.01.2017, мають застосовуватись штрафні санкції, передбачені абзацом сьомим п.120.3 ст.120 ПКУ.

Водночас звертаємо увагу, що норми ПКУ не містять обмежень щодо подальшого застосування штрафних санкцій відповідно до абзаців шостого та сьомого п.120.3. ст.120 ПКУ у разі триваючого невиконання платником обов’язку з подання звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення після застосування фінансових санкцій (штрафів) згідно з абзацами 2 – 4 п.120.3 ст.120 ПКУ.

Забруднення навколишнього середовища у 2017 році подорожчало

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» з початку 2017 року на 12% збільшено ставки екологічного податку, які застосовуються платниками податку для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2017 року, за:

- викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (стаття 243 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

- скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти (ст.245 ПКУ);

- розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (ст.246 ПКУ);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст.247 ПКУ);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст.248 ПКУ).

У випадку, якщо платник екологічного податку з початку року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то він повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до вимог статті 250 ПКУ.

Дві старовинні ікони затримали при спробі незаконного переміщення через кордон на Чернігівщині

28.02.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники Чернігівської митниці ДФС та прикордонники під час здійснення прикордонно-митного контролю потягу «Санкт-Петербург - Київ» у пункті пропуску «Горностаївка-Терюха» вилучили дві старовинні ікони.

Громадянин РФ, який прямував даним потягом в Україну, заявив усно та письмово, що переміщує тільки особисті речі. Ікони були виявлені в його дорожній сумці при проведенні митного огляду. Обидві ікони намальовані на дереві та мають ознаки старовини. На одній зображення Богоматері з немовлям, на іншій – ліку Святого. Обидві святині мають численні пошкодження.

Відповідно до законодавства України для ввезення даних предметів потрібно свідоцтво на право вивезення з держави, з якої вивозяться культурні цінності. Митники склали протокол про порушення митних правил, за яким вилучили ікони. Після проведення необхідних процедур та проведення мистецтвознавчої експертизи справу передадуть до суду.

Внутрішня безпека ДФС продовжує виявляти осіб, які вдавались до корупційних дій

28.02.2017 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Так, у Дніпропетровській області у ході досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого у жовтні минулого року за матеріалами підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ст. 361-2 КК України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) керівнику одного з відділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказана службова особа на системній основі отримувала неправомірну винагороду за розповсюдження інформації з автоматизованих інформаційних систем ДФС.

Так, «вартість» відомостей стосовно одного суб’єкта господарської діяльності дорівнювала 500 гривень. Кошти перераховувались на власну банківську картку посадовця.

Наразі відносно службовця застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У Львівській області задокументований факт одержання неправомірної вигоди у сумі 4800 грн. посадовою особою митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС за безперешкодний пропуск автозапчастин через митний кордон України.

Службовій особі митниці оголошено про підозру у вчинення злочину, передбаченого ст. 368 КК України («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На Харківщині у ході супроводження кримінального провадження, розпочатого за матеріалами підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 368 КК України («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») керівнику відділу однієї з податкових інспекцій Харкова.

Вказана службова особа вимагала та одержала від місцевого підприємця гроші у сумі 5 тисяч гривень за прискорення та безперешкодну видачу свідоцтва платника податку на додану вартість.

Посадовець затриманий та перебуває під арештом.


Прес-служба СМР - 01.03.2017.