Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


У ДФС ВИВЧАЛИ ДОСВІД РОБОТИ ПРАВООХОРОННИХ ПІДРОЗДІЛІВ МИТНИХ СЛУЖБ КРАЇН-ЧЛЕНІВ ЄС

Відбулася робоча зустріч Голови ДФС Романа Насірова та представників Групи підтримки України Європейської Комісії. Практика виявлення митних правопорушень та притягнення винних осіб до відповідальності стали основними темами обговорення.

Нинішня зустріч стала продовженням низки заходів, які ДФС та представники Єврокомісії проводять у рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та ініціативи ДФС стосовно підвищення рівня професійної компетентності для працівників підрозділів та територіальних органів ДФС, на яких покладено завдання з боротьби з митними правопорушеннями.

«Ми зацікавлені у вивченні досвіду підрозділів митних служб країн-членів ЄС у напрямі виявлення порушень під час переміщення товарів.», – зазначив Роман Насіров.

У рамках співпраці ДФС та Єврокомісії було розроблено проект Дорожньої карти, в якій визначено низку заходів, зокрема, щодо ознайомлення з досвідом діяльності митних адміністрацій країн-членів ЄС та приведення митного законодавства України до норм ЄС в частині визначення митної вартості, керування митними ризиками, спрощення митних формальностей, боротьби з митними правопорушеннями тощо.

Одним із таких напрямів є проведення тренінгів для митників ДФС за участі представників Єврокомісії та експертів митних органів країн ЄС.

Крім того, заплановано проведення ознайомлювального візиту в одну з країн ЄС для вивчення роботи митних підрозділів у сфері організації та реалізації міжнародного обміну інформацією та проведення перевірок законності здійснення зовнішньоекономічних операцій.
Детальніше за посиланням:https://sfs.gov.ua/anonsi/13035.html

ВІДШКОДОВАНО 3,1 МЛН ГРН ЗАВДАНИХ ДЕРЖАВІ ЗБИТКІВ

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ч.3 ст.212 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств.

З’ясувалося, що посадовці в 2015 році не сплатили ЄСВ у сумі 3,1 млн. гривень. Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування завданих державі збитків, кошти було сплачено в повному обсязі.

Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року!

Платник податку на прибуток подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Детальніше за посиланням: https://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/244332.html

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ПАСИВНИХ ДОХОДІВ У 2016 РОЦІ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», пасивні доходи отримані з 01.01.2016, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставками у таких розмірах:

- 18% – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту) (підпункт 167.5.1 пункту 167.5 статті 167 Кодексу);

- 5% – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (підпункт 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу).

Для цілей оподаткування ПДФО пасивні доходи визначені підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167. До них належать:

- проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;

- проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;

- інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);

- процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;

- плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;

- дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону, включаючи дохід, що виплачується (нараховується) емітентом у результаті викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування, який визначається як різниця між сумою, отриманою від викупу, та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою платником податку продавцю (у тому числі емітенту) у зв’язку з придбанням таких цінних паперів, як компенсація їх вартості;

- дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;

- відсотки (дисконт), отриманий власником облігації від їх емітента відповідно до закону;

- дохід за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю та дохід, отриманий платником податку у результаті викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій з нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів;

- інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

- роялті;

- дивіденди.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244897.html

У Києві виявлено типографію, яка друкувала підроблені акцизні марки та іншу контрафактну поліграфічну продукцію. Вилучено ТМЦ на 70 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції столичного Центрального офісу в ході розслідування кримінальних проваджень, зареєстрованих за ст.204 КК України, стосовно посадових осіб комерційних підприємств, які здійснювали діяльність у сфері поліграфії, проведено обшук у приміщенні типографії.

Встановлено, що зазначені підприємства виробляли підроблені марки акцизного податку, а також контрафактну поліграфічну продукцію для пакування фальсифікованих тютюнових виробів та алкогольних напоїв під виглядом продукції відомих світових брендів.

За результатами обшуку вилучено та приєднано до матеріалів провадження в якості речових доказів контрафактну поліграфічну продукцію для пакування контрафактних сигарет відомих світових марок, кліше для друкування підроблених марок акцизного податку і поліграфічне обладнання, загальною орієнтовною вартістю 70 млн. грн.

Проводяться оперативно-слідчі дії.

Відбулося засідання Науково-технічної ради ДФС

У засіданні Науково-технічної ради Державної фіскальної служби України, яке відбулось 8 квітня, взяли участь Голова ДФС Роман Насіров, його перший заступник Сергій Білан, керівники Університету ДФС, Науково-дослідного інституту фіскальної політики, а також структурних підрозділів ДФС.

Одним із ключових питань, яке обговорювалось під час засідання, стало реформування вищого навчального закладу ДФС, який поєднав у собі освітні та наукові установи: Національний університет державної податкової служби України, Державний науково-дослідний інститут митної справи, Науково-дослідний інститут фінансового права.

Зокрема, учасники засідання звернули увагу на існуючі недоліки у діяльності наукових установ, та обговорили подальші напрями діяльності новоствореного на базі Університету ДФС Науково-дослідного інституту фіскальної політики.

Голова ДФС Роман Насіров наголосив на тому, що сьогодні наука повинна допомагати у роботі ДФС, а наукові роботи мають бути актуальними та погодженими з Міністерством фінансів України.

Також, за словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, керівники структурних підрозділів відкриті до співпраці з Університетом ДФС для того, щоб отримати висококваліфікованих фахівців, які б після навчання відразу могли інтегруватися у роботу податкової міліції.

На засіданні Науково-технічної ради розглядалися результати проведених у 2015 році науково-дослідних робіт, рекомендації щодо їх практичної реалізації в діяльності ДФС, а також обговорювалися напрями наукових досліджень у 2016 році.

Одним з доручень, визначених у рішенні засідання, стало здійснення перегляду тематики наукових досліджень ДФС у 2016 році за участю структурних підрозділів – замовників науково-дослідних робіт та профільних департаментів Міністерства фінансів України.

Наступне засідання Науково-технічної ради ДФС планується провести в травні-червні 2016 року, під час якого буде розглядатися орієнтовна тематика наукових досліджень на 2017 рік.

Довідково.

Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України функціонує як колегіальний дорадчий орган ДФС для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.

ПОСАДОВЦІ КОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА СПЛАТИЛИ 3,1 МЛН. ГРН. ЗАБОРГОВАНОГО ЄСВ ПІСЛЯ ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ч.3 ст.2121 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств Дніпропетровської області.

З’ясувалося, що посадовці в 2015 році не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 3,1 млн. гривень.

Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування завданих державі збитків, 3,1 млн. гривень сплачено в повному обсязі.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244702.html

У 2016 РОЦІ ЗМІНЕНІ СТАВКИ ПДФО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.01.2016 внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Переглянуто розмір основної ставки ПДФО, зокрема, для доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, отриманих, починаючи з 01.01.2016.

Відтепер ставка ПДФО становить 18% бази оподаткування замість 15% та 20% щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Раніше зазначені доходи оподатковувалися за ставкою 15% бази оподаткування, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищувала 10-ти кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 – 12 180 грн.). Якщо база оподаткування перевищувала зазначений розмір, то до суми такого перевищення застосовувалась ставка 20%.

Застосування єдиної ставки ПДФО спрощує адміністрування цього податку.

Звертаємо увагу, що крім зазначених доходів ставка 18% застосовується, зокрема, до:

- іноземних доходів;

- пасивних доходів;

- доходів від підприємницької та незалежної професійної діяльності;

- доходів від надання майна в оренду;

- тощо.

Таким чином, зменшено ставку для пасивних доходів (наприклад, проценти, дивіденди, роялті, інвестиційний прибуток) з 20% до 18%.

Змінами до пункту 167.5 статті 167 та статті 170 Кодексу зменшено розмір ставки ПДФО з 20% до 18% для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування.

При цьому, залишено ставку 5% для доходів у вигляді дивідендів за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами – платниками податку на прибуток підприємств.

Залишено без змін порядок оподаткування пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, який здійснюється відповідно до норм підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу. Пунктом 167.4 статті 167 Кодексу встановлено окрему ставку ПДФО у розмірі 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що визначена підпунктом 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу.

Переглянуто розмір ставки оподаткування виграшів та призів. Змінами до пункту 170.6 статті 170 Кодексу встановлено однаковий розмір ставки ПДФО у розмірі 18% для усіх виграшів та призів.

До 01.01.2016 доходи у вигляді виграшів та призів у лотерею оподатковувались за ставкою 15%. Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснювалось у загальному порядку за ставкою 30%.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244578.html

ПЛАТНИКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ НАДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ПОДАННЮ ЗВІТНОСТІ ДО ОРГАНІВ ДФС В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ

У березні 2016 року платниками податків Дніпропетровської області до державної фіскальної служби подано 47 тисяч 111 звітів з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з них 87 відсотків, або 41 тисяча 156 в електронному вигляді.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в березні 2016 року, кількість податкових декларацій з ЄСВ, поданих до органів ДФС суб’єктами господарювання Дніпропетровщини, збільшилася майже на 1,5 тисячі.

За цей же період платниками області до органів ДФС подано 17 тисяч 39 декларацій з податку на додану вартість. З них в електронному вигляді надійшло 16 тисяч 996 декларацій, або 97,75 відсотків від загальної кількості.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244584.html

Регіональне профілювання ризиків спростить митні формальності для бізнесу

Розвиток системи управління ризиками, яка використовується митницями для визначення форм та обсягів митного контролю, є одним із важливих напрямів роботи Державної фіскальної служби України.

Постійно вдосконалюється інструментарій для аналізу та оцінки ризиків, у т.ч. числі автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), запроваджуються нові підходи та ІТ-рішення до управління ризиками.

Для посилення потенціалу митниць щодо аналізу та оцінки ризиків ДФС провела відео-тренінг для посадових осіб митниць з питань застосування спеціального модуля «Конструктор профілів ризику» автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор».

Модуль «Конструктор профілів ризику» АСМО «Інспектор» ­– це програмне забезпечення, яке дозволить митницям профілювати притаманні їх регіонам ризики та автоматизувати процес їх виявлення з використанням Автоматизованої системи аналізу та управління ризиками.

Як запевняють фахівці ДФС, ця новація була створена для надання можливості митницям реалізовувати власні напрацювання щодо аналізу та оцінки ризиків з урахуванням специфіки кожного регіону.

У подальшому планується створення в регіонах таргетинг-центрів, аналоги яких сьогодні успішно функціонують у країнах-членах ЄС, США, Канаді тощо. Таргетинг-центри стануть центрами прийняття управлінських рішень для концентрації митного контролю на найбільш ризикових операціях.

Впровадження комплексного підходу щодо залучення митниць до управління ризиками дозволить значно спростити митні формальності для бізнесу та одночасно забезпечити належний рівень митного контролю.

Посадовці комерційного підприємства сплатили 3,1 млн. грн. заборгованого ЄСВ після відкриття кримінального провадження

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ч.3 ст.2121 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств Дніпропетровської області.

З’ясувалося, що посадовці в 2015 році не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 3,1 млн. гривень.

Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування завданих державі збитків, 3,1 млн. гривень сплачено в повному обсязі.

За 2015 рік 1232 громадянина задекларували доходи понад 1 млн. грн.

За оперативними даними ДФС (станом на 01.04.2016) у 2015 році 1232 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 6,0 млрд. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету, – 129,7 млн. грн., військового збору – 13,3 млн. грн.

Загалом громадянами подано майже 217 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Найактивніше декларували свої статки жителі Миколаївської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 15 млрд. грн. Це на 1,3 млрд. грн., або на 9% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 424,2 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 134,3 млн. грн., або на 46%. Найбільші суми до сплати задекларовано у м. Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

Також, за даними декларацій, громадянами задекларовано до сплати 75,0 млн. грн. військового збору.

З початку деклараційної кампанії майже 48 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 68,0 млн. грн., що на 3,9 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Урядом затверджено реформу Офісу великих платників податків

Міжрегіональне головне управління ДФС – Центральний офіс з обслуговування великих платників податків перейменують в Офіс великих платників податків ДФС. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247.

Відтепер СДПІ у містах Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Львові, Одесі та Харкові приєднуються до Офісу великих платників податків ДФС, утворюючи єдину юридичну особу, що дозволить:

- створити єдиний центр прийняття управлінських рішень та контролю;

- обирати кожному платнику зручне місце обслуговування протягом року;

- отримувати адміністративні послуги великими платниками в кожному територіальному підрозділі ОВПП;

- скоротити процедури адміністративного оскарження (перехід з 2-рівневої до 1-рівневої);

- оптимізувати організаційну структуру ОВПП з відповідним скороченням штатної чисельності та як наслідок посилення фінансової мотивації працівників.

У рамках реформи за кожною компанією буде закріплено податкового консультанта - координатора, який матиме можливість оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням.

Нагадаємо, що Концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників в ДФС було представлено у листопаді минулого року.

У Вінницькій області припинено діяльність «конверт-центру» з обігом понад 45,5 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Вінницької області в рамках здійснення заходів за кримінальним провадженням за ст.191 КК України спільно з працівниками СБУ та Національною поліцією припинено діяльність «конвертаційного центру».

Орієнтовний обіг проконвертованих через розрахункові рахунки коштів протягом 2015-2016 років склав понад 45,5 млн. грн. Втрати бюджету складають 7,6 млн. грн.

На підставі ухвал суду проведено 4 обшуки за місцями проживання та в автомобілях учасників «конвертаційного центру», де виявлено і вилучено 60 тис. грн. готівкою, 23 печатки підприємств, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, магнітні носії інформації та документацію, які свідчать про незаконну діяльність.

Крім того на розрахункових рахунках фіктивних суб`єктів господарської діяльності заблоковано кошти у сумі 200 тис. грн.

Тривають слідчі дії.

Митниці ДФС скоротили середній час на митне оформлення товарів

11.04.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба активно працює над спрощенням митних процедур та скороченням часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня.

За його словами, 96% митних декларацій оформлюються в електронному вигляді, тому митники мають можливість оформлювати товари за час, який значно менше від визначеного Митним кодексом – 4 год.

Так, середній час, який витрачається на оформлення товарів у режимі експорту, становить 1 год. 09 хв. При цьому найкращий час у Донецької митниці – 28-30 хв., Енергетичної – 39-40 хв. та Кіровоградської – 42-59 хв.

У режимі імпорту оформлення здійснюється за 2 год. 30 хв. Найшвидше його проводять на Рівненській митниці – 59 хв. - 1 год. 4 хв., Чернівецькій – 49-57 хв., Закарпатській – 1 год. 07 хв.-1 год.20 хв., Сумській – 1 год. 19 хв.

При транзиті товар оформлюється за 22 хв. Найкращі результати у Харківської митниці – 10 хв., Рівненської – 12-13 хв., Чернігівської – 12-13 хв., Вінницької – 16-17 хв.

При цьому декларації, які не потребують додаткових видів контролю, оформлюються від 15 хв. по всіх митницях України, а попередні декларації – взагалі в автоматичному режимі.

Податковою міліцією під час обшуку вилучено 500 тис. штук підроблених акцизних марок

Працівниками податкової міліції Львівської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.199 і ст.204 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в складських приміщеннях, за місцем проживання і в автомобілях фігурантів провадження.

У ході проведених заходів з незаконного обігу вилучено: готівкові кошти в сумі 46 тис. грн., 23 тис. доларів США, марки акцизного податку з ознаками підробки в кількості 500 тис. штук, етикетки для обклеювання алкогольних напоїв відомих торгових марок, кліше для виготовлення етикеток, ноутбук, мобільні телефони, автомобіль «VOLVO» загальною орієнтовною вартістю 8,8 млн. грн.

Тривають слідчі дії.

БІЗНЕС ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ НАПРАВИВ НА СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ПОНАД 3,1 МІЛЬЯРДИ ГРИВЕНЬ ЄСВ

З початку 2016 року органами фіскальної служби Дніпропетровської області забезпечено надходження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 3 млрд. 159,3 млн. грн. При цьому, лише у березні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 029,5 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

В середньому, щомісяця протягом першого кварталу поточного року страхувальники Дніпропетровщини сплачували більше 1 млрд. грн. ЄСВ.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244407.html

МИТНИЦІ ДФС СКОРОТИЛИ СЕРЕДНІЙ ЧАС НА МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРІВ

Державна фіскальна служба активно працює над спрощенням митних процедур та скороченням часу, який суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності витрачають на оформлення товарів. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня.
За його словами, 96% митних декларацій оформлюються в електронному вигляді, тому митники мають можливість оформлювати товари за час, який значно менше від визначеного Митним кодексом – 4 год.
Так, середній час, який витрачається на оформлення товарів у режимі експорту, становить 1 год. 09 хв. При цьому найкращий час у Донецької митниці – 28-30 хв., Енергетичної – 39-40 хв. та Кіровоградської – 42-59 хв.
У режимі імпорту оформлення здійснюється за 2 год. 30 хв. Найшвидше його проводять на Рівненській митниці – 59 хв. - 1 год. 4 хв., Чернівецькій – 49-57 хв., Закарпатській – 1 год. 07 хв.-1 год.20 хв., Сумській – 1 год. 19 хв.
При транзиті товар оформлюється за 22 хв. Найкращі результати у Харківської митниці – 10 хв., Рівненської – 12-13 хв., Чернігівської – 12-13 хв., Вінницької – 16-17 хв.
При цьому декларації, які не потребують додаткових видів контролю, оформлюються від 15 хв. по всіх митницях України, а попередні декларації – взагалі в автоматичному режимі.

ДЕКЛАРУВАННЮ ПІДЛЯГАЮТЬ ІНОЗЕМНІ ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ГРОМАДЯНАМИ У 2015 РОЦІ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що деклараційна кампанія – 2016 триває.

Декларування – ознака цивілізо- ваного суспільства, високої правосвідомості громадян та один з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Нагадуємо, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи фізичних осіб – платників податків, отриманих з джерел за межами України, тобто іноземні доходи.

Розмір іноземних доходів визначається відповідно до пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Загальна сума іноземних доходів, отриманих громадянами у 2015 році, зазначається у рядку 10.6 податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

У разі отримання таких доходів:

- разом з декларацією заповнюється та подається додаток Ф3 до декларації;

- у графах 3, 6 та 7 рядка 10.6 декларації вказуються підсумкові значення граф 5, 8 та 9 додатка Ф3 до декларації відповідно.

Розрахунок іноземних доходів, що є об’єктом оподаткування, здійснюється громадянином самостійно у додатку Ф3 до декларації.

Звертаємо увагу, що сума отриманого у 2015 році іноземного доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування та податком на доходи фізичних осіб за ставками:

- 15% бази оподаткування – щодо доходів, які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015;

- 20%, якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення.

Нагадуємо, що при декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244406.html

ПОДАТКОВІ НОВАЦІЇ У 2016 З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансова- ності бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток, зокрема:

- відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток підприємств (зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на прибуток;

- запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).

Водночас пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

для виробників сільськогосподарської продукції;

для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244203.html

ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ПРО КОНТРОЛЬОВАНІ ОПЕРАЦІЇ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 04.03.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – Наказ № 8), яким затверджені нова форма Звіту про контрольовані операції та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.

З метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення Державною фіскальною службою України у листі від 15.03.2016 №8890/7/99-99-19-02-02-17 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – лист ДФС №8890) надані роз’яснення стосовно порядку звітування платників про контрольовані операції за новою формою.

Лист №8890 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/…/podatkove-zakonoda…/listi-dps/67313.html

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243579.html

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ: ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ВІЙСЬКОВИМ ЗБОРОМ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що громадяни – платники податків під час декларування доходів за 2015 рік у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розраховують суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.

При цьому, слід враховувати, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з нормами Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах: 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Таким чином, військовим збором оподатковуються:

- доходи у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику та на боргові зобов’язання Національного банку України тощо (підпункт 165.1.2.Кодексу);

- дивіденди у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів (підпункт 165.1.18 Кодексу);

- сума доходу за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю, та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України (підпункт 165.1.25 Кодексу);

- інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями Національного банку України та казначейськими зобов’язаннями України, емітованими центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти (підпункт 165.1.52 Кодексу).

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244115.html

ДИРЕКТОР ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА НЕ СПЛАТИВ ДО БЮДЖЕТУ ПОНАД 9 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Фахівцями Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в рамках кримінального провадження проведено перевірку ТОВ ВК «Е».

В ході дослідження матеріалів кримінального провадження встановлено, що з квітня по жовтень 2013 року директор ТОВ ВК «Е» через відділення одного з банків з розрахункового рахунку підприємства зняв готівкові кошти у сумі понад 54 млн. грн. з призначенням платежу: фінансова допомога та у сумі близько 220 тис. грн. з призначенням платежу: закупівля товару.

При цьому, на підприємстві відсутні документи бухгалтерського обліку щодо використання цих грошових коштів у господарській діяльності підприємства або їх повернення в касу чи на рахунки ТОВ ВК «Е».

Таким чином, керівник підприємства отримав від ТОВ ВК «Е» (податкового агента) інші доходи у сумі понад 54,22 млн. грн., які не були оподатковані податком на доходи фізичних осіб. Втрати бюджету з ПДФО склали 9,22 млн. грн.

Висновок залучений до матеріалів кримінального провадження, по якому продовжуються слідчі дії.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243802.html

ПОРЯДОК ЛІЦЕНЗУВАННЯ ПІДАКЦИЗНИХ ТОВАРІВ. ПРОДАЖ В РОЗДРІБ І ОПТОМ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ.

Днями, в прес - центрі ІА «МОСТ - ДНЕПР» відбулася прес - конференція на тему «Порядок ліцензування підакцизних товарів. Продаж в роздріб і оптом алкогольних напоїв».

У прес - конференції прийняли участь начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Матвієць Олександр та головний державний ревізор - інспектор відділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Первой Андрій.

Фахівець ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрій Первой довів, що з початку року в Дніпропетровській області було вилучено фальсифікованого алкоголю на суму понад 300 тис грн. «Ліцензії суб’єктам господарювання на продаж алкоголю видаються за заявою, яка подаються в ГУ ДФС або територіальний підрозділ центру обслуговування платників. В заяві на отримання ліцензії повинно бути зазначено: наявність касового апарату, місце торгівлі і вид діяльності. Згідно з чинним законодавством, існує список місць, де заборонено продаж алкогольних і тютюнових виробів, зокрема: в приміщенні і на території навчальних закладів; у закладах охорони здоров'я, у приміщеннях торговельних організацій, які здійснюють торгівлю дитячими або спортивними товарами, тощо.

З початку року у Дніпропетровській області проведено понад 60 перевірок щодо продажу ліцензованого алкоголю, за результатами, яких до бюджету надійшло понад 300 млн. грн. штрафних санкцій.

«Підробка алкогольної продукції зустрічається, у разі коли суб’єкт господарювання офіційно не зареєстрований та не має ліцензії. Зазначена категорія продукції найчастіше реалізується за цінами нижче мінімальної роздрібної. З дешевою алкогольною продукцією найчастіше стикаємося в скляній тарі ємністю 0,5 л, на які наклеюються етикетки відомих торгових брендів», - повідомив О. Матвієць.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243312.html

АКТУАЛЬНО ДЛЯ ПЛАТНИКІВ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
нагадує, що 31.03.2016 закінчився перехідний період для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), тобто без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних з 01.04.2016 здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених Кодексом.

За порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в ЄРАН, встановлених статтею 231 Кодексу, платники акцизного податку з реалізації пального з 01.04.2016 притягуються до відповідальності у вигляді накладення штрафу у розмірі, визначеному статтею 1202 Кодексу.

При цьому, будь-яких додаткових дій для переходу до загального режиму реєстрації акцизних накладних законодавством не передбачено.

Накази Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218 «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» та №219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального, Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального» знаходяться на реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Звертаємо увагу, що проекти зазначених наказів розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (Головна>Діяльність>Регуляторна політика>Проекти регуляторних актів>2016рік) за посиланням:

https://sfs.gov.ua/…/re…/regulyatorna-politika/2016-rik/page2

Також нагадуємо, що з 01.04.2016 запроваджуються нові форми податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 26.01.2016 за №137/28267).

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243237.html

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР РЕЄСТРАТОРІВ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 01.04.2016 №271 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Наказ №271) оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Наказом №271 визнано таким, що втратив чинність наказ ДФС від 29.10.2015 №829 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

Наказ №271 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/…/podatkove-zakonodavst…/nakazi/67517.html

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244106.html

ДЕРЖАВНОЮ ФІСКАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗАБЕЗПЕЧЕНО БІЛЬШЕ 15 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ НАДХОДЖЕНЬ ДО БЮДЖЕТІВ УСІХ РІВНІВ

Державною фіскальною службою області за січень - березень 2016 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціального внеску) забезпечено надходження 15 мільярдів 259,1 мільйонів гривень. До державного бюджету протягом січня - березня поточного року спрямовано 8 мільярдів 637,5 мільйонів гривень. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

До місцевих бюджетів надійшло 3 мільярда 461,5 мільйонів гривень, що на 675,9 мільйонів гривень або на 24,3 відсотки більше аналогічного періоду 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за протягом звітного періоду надійшло 3 мільярди 159,9 мільйонів гривень.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243386.html

НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ЛІКВІДОВАНО КОНВЕРТЦЕНТР, ЯКИЙ ЗАВДАВ ЗБИТКІВ БЮДЖЕТУ НА 18,1 МЛН. ГРИВЕНЬ

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито та припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

За час діяльності центру протягом 2015-2016 років через його розрахункові рахунки було проконвертовано понад 109 млн. грн.. від злочинної діяльності бюджет зазнав збитків на суму близько 18,1 млн. гривень.

На розрахункові рахунки фіктивних підприємств, що відкриті в філії банку, із залишком коштів у сумі 1,8 млн. гривень накладено арешт.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісах та за місцями проживання фігурантів центру, де виявлено та вилучено 336 тис. гривень готівкою, 37 комп’ютерних системних блоків, 4 ноутбуки, 1 сервер і фінансово-господарську документацію, що свідчить про протиправну діяльність.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243528.html

НАДХОДЖЕННЯ З ЄСВ ТА ПДФО СВІДЧАТЬ ПРО ДЕТІНІЗАЦІЮ ЗАРПЛАТ

До бюджету у І кварталі надійшло 30 млрд грн ЄСВ, що на 0,7 млрд грн більше планових показників.
При зменшенні ставки майже вдвічі – з середньої 41% до 22%, фактичні надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 5 квітня 2016 року.
За його словами, непропорційне зменшення надходжень з ЄСВ відносно ставки свідчить про процеси детінізації оплати праці, що спостерігаються ще з січня поточного року.
До того ж, при збільшенні ставки ПДФО на 3% надходження цього податку в цілому склали 28,7 млрд грн, що на 40% більше, ніж у І кварталі минулого року.
Крім того, на легалізацію заробітної плати вплинула системна боротьба з конвертаційними центрами, відтепер компанії, які раніше незаконно переводили кошти у готівку, зараз технічно не можуть це робити і вимушені легально виплачувати заробітну плату та сплачувати податки.

ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ КЕРІВНОГО КОМІТЕТУ ПРОЕКТУ TWINNING

Перші результати реалізації проекту TWINNING, який стартував у ДФС з початку поточного року, обговорювалися сьогодні, 6 квітня, на засіданні керівного комітету за участі Голови ДФС Романа Насірова, керівника проекту Райнеля Бойселя та представників країн-партнерів - Німеччини, Польщі, Литви.

«Ефективна співпраця фахівців ДФС та міжнародних експертів у рамках проекту щодо імплементації успішного світового досвіду та практик дуже важлива для реформ у митній сфері, які ми прагнемо якнайшвидше втілити в нашій країні. Сподіваюсь, що вже найближчим часом громадяни та представники бізнесу зможуть самі оцінити ті позитивні зміни в роботі митниць, які ми впроваджуємо за допомогою наших міжнародних партнерів», - зазначив Роман Насіров.

Учасники зустрічі розглянули результати виконання у І кварталі кожного з трьох компонентів, передбачених проектом TWINNING «Підтримка державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері».

Так, було проведено низку семінарів та тренінгів для представників ДФС за митним напрямом, зокрема, щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, спрощення митних процедур, застосування міжнародних практик на митницях України тощо.
Вже досягнуто домовленість щодо проведення низки заходів з питань захисту даних за участі експертів Федерального Міністерства фінансів Німеччини.

У напрямі розвитку системи боротьби з корупцією ДФС розроблено та передано експертам проекти текстів нормативно-правових актів з питань протидії корупції та організації роботи з персоналом у ДФС, проводяться регулярні консультації щодо практик у сфері боротьби з корупцією.

Учасники зустрічі також визначили основні аспекти співпраці у ІІ кварталі, результати якої планується розглянути у липні поточного року.

Нагадаємо, що контракт, який започаткував програму TWINNING за участі України з однієї сторони та консорціуму європейських партнерів у складі Німеччини, Польщі та Литви з іншої ДФС було підписано у грудні 2015 року. Проект розпочався у січні 2016 року та триватиме два роки. На його реалізацію Європейський союз виділяє 1,85 млн. євро.

НОВАЦІЇ В ЗАКОНОДАВСТВІ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК

У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області підведено підсумки декларування суб’єктами господарювання області прибутків, отриманих за 2015 рік. Про це на прес-конференції для ЗМІ у інформаційному агентстві «Мост-Днепр» повідомив заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віталій Мироненко.

"За підсумками 2015 року до органів ДФС області надійшло 23,5 тис. декларацій з податку на прибуток. Сума позитивних нарахувань склала 698 мільйонів гривень, що на 44 мільйона більше, ніж за попередній 2014 рік. На чверть, у порівнянні з минулим роком, зросли платежі податку на прибуток, які підприємства області сплатили у березні цього року. Загалом, до бюджету надійшло 395 мільйонів гривень податку на прибуток" - зазначив Віталій Мироненко.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244107.html

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН – ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ! НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОГО СЕРВІСУ «ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що у рамках кампанії декларування доходів громадян Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) доопра- цьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) у частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – декларація) в електронному вигляді. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).

Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Контакти» за посиланням:

https://acskidd.gov.ua/contacts

Послуги ЕЦП у Дніпропетровській області платникам податків надають два пункти реєстрації користувачів у м. Дніпропетровськ за адресами:

- пр. ім. Газети «Правда», буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10 (тел.: (0562) 27-30-76);

- вул. Героїв Сталінграду, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22 (тел.: (056) 749-63-34).

Нагадуємо, що форма та інструкція щодо заповнення декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Звертаємо увагу, що матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщено у банері «Декларування доходів громадян» на офіційних:

- веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

- суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням: https://dp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243797.html

НАБЛИЖАЄТЬСЯ ТЕРМІН СПЛАТИ АВАНСОВИХ ПЛАТЕЖІВ З ПДФО ПІДПРИЄМЦЯМИ НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ ЗА 1-Й КВАРТАЛ 2016 РОКУ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Такі авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня).

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансового внеску з ПДФО за 1-й квартал поточного року 19.04.2016.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244098.html

У ДФС ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПОСОЛЬСТВ КРАЇН G7

Результати роботи ДФС у І кварталі та стан реформування відомства обговорювалися вчора під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств країн G7.
Голова ДФС відзначив високі обсяги надходжень з ПДВ, яких вдалося досягти завдяки заходам з детінізації цього податку, а також впровадження прозорих механізмів з його повернення підприємствам. Так, середньомісячний збір ПДВ з вироблених товарів у І кварталі склав 11,9 млрд грн, у 2015 році - 8,9 млрд грн. На рахунки платників грошовими коштами відшкодовано 22,2 млрд грн ПДВ, що майже вдвічі більше відповідного періоду минулого року.
Зросли на понад 43% й надходження до місцевих бюджетів, зокрема завдяки ефективній роботі механізмів децентралізації.
До того ж, значні кошти на розвиток інфраструктури отримали регіони, які беруть участь в експерименті, за яким 50% від суми перевиконання митних платежів спрямовуються на розвиток інфраструктури, вже спрямовано понад 606 млн грн.
Учасники зустрічі також обговорили питання розвитку IT технологій та запровадження нових електронних сервісів для обслуговування платників податків, питання залучення іноземних партнерів до реформування митниць у рамках міжнародних проектів.

ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ У 2016 РОЦІ РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ДОХОДІВ, ЯКІ НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до Закону України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 01.01.2016 розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а саме:

- сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією в межах своєї офіційної діяльності в Україні у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої міжнародної фінансової організації) (підпункт 165.1.57 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс));

- сума коштів, яка надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57. цього пункту, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої організації чи фонду) (підпункт 165.1.58 пункту 165.1 статті 165 Кодексу);

- сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити) (підпункт 165.1.59 пункту 165.1 статті 165 Кодексу).

Такі податкові новації – 2016 року сприяють зниженню податкового тиску на платників податку на доходи фізичних осіб.

Також звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 1.7 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244405.html

ПОРЯДОК НАДАННЯ КОНТРОЛЮЮЧИМИ ОРГАНАМИ ПОДАТКОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до пункту 52.1 статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).

Згідно з пунктом 52.4 статті 52 Кодексу консультації, крім узагальнюючих, надаються:

- в усній формі – контролюючими органами;

- у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (пункт 52.5 статті 52 Кодекс).

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів (пункт 52.6 статті 52 Кодексу).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 135.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243379.html

ПРАВО ВКЛЮЧЕННЯ ДО ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ, СКЛАДЕНИХ З ПОМИЛКАМИ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку на додану вартість, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.

Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Податкова накладна, що містить помилки у реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу, обов’язковими реквізитами податкової накладної є:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.14 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244109.html

БОРОТЬБА З ТІНЬОВОЮ ЕКОНОМІКОЮ - ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ДФС

Боротьба з тіньовою економікою, зокрема, ліквідація незаконної діяльності конвертаційних центрів, податкових ям та інших схем, які призводять до значних втрат коштів з державного бюджет є пріоритетом у роботі ДФС на сьогодні.

Про це заявили Голова ДФС Роман Насіров та Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час прес-конференції.
За рахунок викриття резонансних кримінальних правопорушень протягом І кварталу 2016 року припинено діяльність 30 конвертцентрів, до складу яких входило 309 транзитно-конвертаційних підприємств.

«Зараз ми точно можемо сказати, що припинили діяльність системних конвертаційних центрів. Вкотре хочу наголосити, що ми і надалі вживатимемо заходів, аби користуватись послугами транзитно-конвертаційних груп було невигідно і небезпечно», – наголосив Роман Насіров.

На постійному контролі оперативників ДФС і протидія махінаціям з ПДВ. Так, з початку року розпочато 54 кримінальних провадження за фактами незаконно заявлених до відшкодування коштів майже на 415 млн, а також незаконно відшкодованих з бюджету понад 16 млн грн ПДВ.

Результати боротьби з махінаціями з ПДВ забезпечили зростання цього податку вдвічі у порівнянні з минулим роком.
Крім того, за результатами роботи підрозділів податкової міліції у І кварталі цього року до державного бюджету відшкодовано збитків на загальну суму 278 млн грн., 137 млн. грн. – стягнуто з вигодонабувачів конвертаційних центрів, накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на 980 млн. грн.

«Робота податкової міліції змінена, змінені підходи і концепція роботи. Сьогодні – це не силові методи, а аналітика, інтелектуальні підходи, використання електронних баз, електронної аналітики та порівняльного аналізу», – наголосив Сергій Білан.

У ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА 2015 РІК ГРОМАДЯНИ ВИЗНАЧАЮТЬ ТАКОЖ СУМУ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що при декларуванні доходів за 2015 рік платник податку – фізична особа у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) повинен визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО, так і з військового збору.

З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, в якій платники зобов’язані розраховувати та зазначати до сплати, як суми ПДФО, так і суми військового збору. Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.

Сума військового збору, що підлягає сплаті громадянином самостійно до бюджету за результатами звітного 2015 року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума ПДФО – у рядку 23.1 розділу IV нової декларації.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) декларація фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб за 2015 рік подається до 01.05.2016.

Звертаємо увагу, що пунктом 49.20 статті 49 Кодексу визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29.07.2016.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243794.html

ДЕКЛАРУВАННЮ ПІДЛЯГАЮТЬ ІНОЗЕМНІ ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ГРОМАДЯНАМИ У 2015 РОЦІ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що деклараційна кампанія – 2016 триває.

Декларування – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та один з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Нагадуємо, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи фізичних осіб – платників податків, отриманих з джерел за межами України, тобто іноземні доходи.

Розмір іноземних доходів визначається відповідно до пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Загальна сума іноземних доходів, отриманих громадянами у 2015 році, зазначається у рядку 10.6 податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

У разі отримання таких доходів:

- разом з декларацією заповнюється та подається додаток Ф3 до декларації;

- у графах 3, 6 та 7 рядка 10.6 декларації вказуються підсумкові значення граф 5, 8 та 9 додатка Ф3 до декларації відповідно.

Розрахунок іноземних доходів, що є об’єктом оподаткування, здійснюється громадянином самостійно у додатку Ф3 до декларації.

Звертаємо увагу, що сума отриманого у 2015 році іноземного доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування та податком на доходи фізичних осіб за ставками:

- 15% бази оподаткування – щодо доходів, які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015;

- 20%, якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення.

Нагадуємо, що при декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/244406.html

ЗАТВЕРДЖЕНО АКТ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 05.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядку його заповнення та подання», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507 (далі – Наказ №219).

Наказ №219 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 05.04.2016 №25.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 5 «Особливості застосування ставок акцизного податку та екологічного податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом №219 затверджена форма Акту інвентаризації обсягів залишку пального і Порядок заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального.

Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування у системі електронного адміністрування реалізації пального (пункт 9 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу).

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу визначено, що дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.

При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/243806.html

Якщо платник податку на прибуток здійснює перехід на спрощену систему оподаткування

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім визначених особливостей, встановлених п. 137.4 ст. 137 Кодексу.

Відповідно до пункту 137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно з п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. І р. ХІV цього Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 Кодексу (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 цього Кодексу).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 Кодексу).

Пунктом 294.3 ст. 294 Кодексу визначено, що для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Поряд з цим, згідно з п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

З урахуванням зазначеного, платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

На які цілі сільськогосподарські підприємства, які обрали спеціальний режим оподаткування, можуть використовувати суми ПДВ, що акумульовані на спеціальному рахунку?

Відповідь Коротка:
Суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг.
Повна:
Відповідно до п. 209.2 ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 50 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 50 відсотків;
б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 85 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 15 відсотків;
в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 20 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 80 відсотків.
Суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (абзац другий п.п. 209.2.3 п. 209.2 ст. 209 ПКУ).
До виробничих факторів згідно із п.п. 209.15.1 п. 209.15 ст. 209 ПКУ належать:
а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.
У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва сільськогосподарських товарів/послуг, у тому числі зернових і технічних культур, та/або продукції тваринництва, а частково для інших товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості всіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів;
б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
пакування та підготовка до продажу, у тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (01.41.0 КВЕД);
зберігання сільськогосподарської продукції;
вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
отримання послуг з використання сільськогосподарської техніки, крім отримання її у фінансову оренду (лізинг);
отримання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління (74.14.0 КВЕД);
знищення бур’яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;
експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ і сільськогосподарських угідь;
розділ м’яса для товарної кондиції.

Чи має право сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування при придбанні товарів/послуг у продавця платника ПДВ/неплатника ПДВ перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення не лише суми ПДВ, сплаченої при придбанні виробничих факторів, а й на погашення їх вартості?

Відповідь Коротка:
Сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення вартості придбаних виробничих факторів, в тому числі і суми ПДВ, сплаченої при їх придбанні.
Повна:
Відповідно до п. 209.1 ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у п. 209.6 ст. 209 ПКУ (далі – сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Підпунктом 209.2.3 п. 209.2 ст. 209 ПКУ передбачено, що суми ПДВ, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 3 та п. 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 11 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 11), суми ПДВ, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг.
Для акумулювання зазначених сум ПДВ сільськогосподарське підприємство зараховує кошти на власні додаткові електронні рахунки.
Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ст. 209 ПКУ, а починаючи з 1 січня 2017 року перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.
У разі нецільового використання суми податку на додану вартість сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Тобто, п.п. 209.2.3 п. 209.2 ст. 209 ПКУ та п. 4 Порядку № 11 встановлено виключно цільовий характер використання сум ПДВ, перерахованих на окремі рахунки.
Враховуючи зазначене, сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення вартості придбаних виробничих факторів, в тому числі і суми ПДВ, сплаченої при їх придбанні.

Який порядок використання або повернення коштів, які були надмірно або помилково перераховані на спеціальний рахунок сільськогосподарським підприємством?

Відповідь Коротка:
У випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником в рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Повна:
Відповідно до п. 209.1 ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у п. 209.6 ст. 209 ПКУ (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Пунктом 209.2 ст. 209 ПКУ передбачено, що позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 50 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 50 відсотків;
б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 85 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 15 відсотків;
в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 20 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 80 відсотків.
Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємствам, які станом на 01.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, відкриваються три додаткові електронні рахунки для кожного з виділених у п. 209.2 ст. 209 ПКУ видів операцій. Такі рахунки відкриваються на доповнення до вже відкритих суб’єктами спеціального режиму оподаткування рахунків, на які перераховуються кошти для розрахунків з бюджетом (3751) та для перерахування коштів на спеціальні рахунки (3752).
Порядок перерахування коштів на такі рахунки встановлено п.п. 209.2.1 п. 209.2
ст. 209 ПКУ.
Перерахування коштів з електронних рахунків сільськогосподарських товаровиробників здійснюється в порядку, встановленому п.п. 209.2.2 п. 209.2 ст. 209 ПКУ.
Відповідно до п.п. 209.2.3 п. 209.2 ст. 209 ПКУ суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 11 «Про затвердження Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів» із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 11) сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ст. 209 ПКУ, а починаючи з 01 січня 2017 року перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.
У разі нецільового використання суми податку на додану вартість сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.
Контроль за дотриманням вимог цього Порядку здійснюють територіальні органи ДФС (п. 5 Порядку № 11).
Тобто, у випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником в рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
При цьому, у разі якщо такі кошти будуть використані сільськогосподарським підприємством не за цільовим призначенням, то таке підприємство несе відповідальність відповідно до п. 30.8 ст. 30 ПКУ, яким визначено, що податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.


Прес-служба СМР - 21.04.2016.