Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


З 25 серпня 2015 року Державною фіскальною службою України запроваджено у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». В результаті обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Детальну інформацію щодо роботи сервісу можна отримати на сайті за адресою https://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Роман Насіров взяв участь у засіданні СЕО Club Ukraine

Голова ДФС Роман Насіров зустрівся з бізнесменами в рамках засідання CEO Club Ukraine.

Представники бізнес-клубу, який об’єднує власників та топ-менеджерів компаній, ділилися своїм баченням розвитку державної фіскальної системи та умов ведення бізнесу в країні. Зокрема, мова йшла про необхідність створення конкурентного середовища, боротьбі з корупцією і тіньовою економікою.

Підвищення ефективності адміністрування податків та створення рівних, стабільних і чесних умов для функціонування бізнесу в країні - це спільне завдання, яке сьогодні вирішується ДФС та бізнес-спільнотою, зазначив Роман Насіров.

Окрім того, Голова ДФС зауважив, що покращити умови оподаткування має реформування податкового законодавства та суттєві зміни в ДФС у напрямі створення більш функціональної та оптимальної моделі служби, позбавленої елементів корупції та непрофесійних кадрів.

Сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» працює у штатному режимі

З 1 вересня у штатному режимі працює електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків формує запит в електронному вигляді, підписує сформований запит електронним цифровим підписом та відправляє на електронному адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Звертаємо увагу, що фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Більше інформації у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді https://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Співробітники митниць ДФС попередили спроби вивезення майже 29,7 кг бурштину

Спроби контрабанди бурштину, на жаль, залишаються актуальною проблемою, з якою зіштовхуються працівники митниць Державної фіскальної служби. Але завдяки професіоналізму та досвіду співробітників митних постів злочинці не залишаються без покарання. Митниками вкотре попереджено декілька спроб вивезення «сонячного каміння» загальною вагою майже 29,7 кг.

Зокрема, під час проходження митного контролю автомобілем, який прибув до митного посту «Рава – Руська» Львівської митниці ДФС серед особистих речей водія було виявлено 3,3 кг обробленого каміння жовтого кольору (бурштину). За оцінками експертів вартість знахідки становить понад 950 тис. грн.

Ще одну партію бурштину, яку спробували вивезти через цей митний пост, також було знайдено в автомобілі. Під час проходження митного оформлення та огляду у салоні транспортного засобу митники знайшли прихованими 5,58 кг цього каміння.

За цими фактами Львівською митницею ДФС складено протоколи про порушення митних правил за ознаками правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 483 та ст. 471 Митного кодексу України.

Крім того бурштин намагаються вивезти з України на літаках.

Так, у зоні митного контролю митного поста «Бориспіль» Київської митниці ДФС під час проведення митного контролю серед особистих речей однієї з пасажирок було виявлено 20,8 кг бурштину у сировині. Таким чином, встановлено факт вивезення бурштину з України з використанням способу, що утруднював його виявлення.

За цим фактом Київською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МКУ.

Все каміння тимчасово вилучене, як безпосередній предмет порушень митних правил.

Керівництво та колектив ДФС висловлюють співчуття з приводу загибелі Дмитра Жарука

Голова ДФС Роман Насіров та колектив Державної фіскальної служби України висловлюють щирі співчуття родині, близьким, друзям та колегам загиблого співробітника податкової міліції Головного управління ДФС у Херсонській області Дмитра Жарука, який проходив службу на окремих територіях зони проведення АТО.

2 вересня 2015 року близько 6 год. 30 хв. мобілізаційна група виконувала бойове завдання, під час якого зіткнулася з диверсійною групою сепаратистів.

Дмитро Жарук, якому було лише 26 років, назавжди залишиться у пам’яті колег справжнім патріотом України, надійним другом, чесним і відповідальним співробітником, сміливою і мужньою людиною.

Світла пам`ять герою!

До уваги сільськогосподарських підприємств - платників ПДВ!

Платникам податку на додану вартість, які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та згідно зі статтею 209 розділу V Податкового кодексу обрали спеціальний режим оподаткування (декларації 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитими спеціального рахунку.

Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО).

Реквізити спеціального рахунку обов’язково вказуються при позитивному або нульовому значенні рядка 25.2 декларацій 0121-0123.

Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків в системі електронного адміністрування податку, відкритих платникам відповідно п.2001.2 ст.2001 Податкового кодексу України та призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений у податковій звітності з податку на додану вартість.

Литовські митники допоможуть Україні з реформами

1 вересня 2015 року відбулася зустріч голови Державної фіскальної служби Романа Насірова з делегацією Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки. Її візит до відомства в рамках надання технічної допомоги українській митниці триватиме до кінця поточного тижня.

На зустрічі йшлося про заходи, що сприятимуть вирішенню низки актуальних питань, що стоять перед ДФС, зокрема в частині визначення митної вартості, повноцінного запровадження інституту уповноваженого економічного оператора. „Наша мета – не наздоганяти європейські країни, а шляхом постійного вдосконалення діяльності служби застрибнути на ту сходинку розвитку, де вони знаходяться зараз”, - підкреслив Роман Насіров.

Очікується, що співпраця з Литвою буде особливо плідною за напрямами боротьби з корупцією і приведення стандартів роботи української митниці до європейських, а також запровадження електронних сервісів. При цьому основним завданням у сфері протидії корупції українські фіскали вбачають максимальну електронізацію різних сервісів.

У свою чергу, заступник генерального директора Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Альгіс Цибулскас запевнив, що литовська сторона прагне бути якомога більш корисною для українських колег, адже Україна за останні роки дуже змінилася і має всі шанси стати успішною європейською державою.

Роман Насіров привітав школярів та студентів з Днем знань

Нинішнє покоління учнів і студентів має стати прикладом працівників фіскальної служби, які повинні працювати в нашій країні. Таке переконання висловив Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, вітаючи з початком нового навчального року учнів Ліцею податкової та рекламної справи №21 та студентів Національного університету Державної податкової служби України.

„Для вас це період, коли ви повинні визначитися із фахом і вже думати про майбутнє, як дійсно дорослі люди. Я б дуже хотів, щоб багато хто з вас став фахівцем у податковій сфері”, - звернувся керівник відомства до старшокласників. Студентству ж повідомив, що деяких викладачів НУДПСУ знає по роботі і вони будуть кращими наставниками для молоді.

„Думаю, ви обрали дуже відповідальну правильну професію. Зі свого боку, хочу запевнити, що ми як Державна фіскальна служба підготуємо всі необхідні умови для того, щоб по закінченню навчання ми могли не просто створити для вас робочі місця, а й надалі разом забезпечувати гідне майбутнє для розвитку країни і надання службою належного сервісу для бізнесу, для платників податків”, - зазначив Роман Насіров.

У День знань ДФС відвідали діти

Першого вересня з нагоди свята Знань до ДФС у гості запросили дітей, батьки яких працюють у службі. Дітлахи відвідали службові кабінети своїх мам та тат, «попрацювали» на їх робочих місцях, познайомилися з їх колегами, поспілкувалися з фахівцями ДФС, які розповіли багато цікавого про роботу служби.

Зокрема, відвідувачі мали можливість потоваришувати зі справжніми службовими собаками та побачити на власні очі роботу кінологів. На подвір’ї ДФС свою майстерність показували німецькі вівчарки Ніно та Лорд, лабрадори Аврора та Еллі, а також спанієль Бетті під час пошуку речовин та предметів, які були сховані у валізах та ящиках.

Високий професіоналізм продемонстрували й інструктори під час показових занять з тренування службових собак для пошуку прихованих речовин та предметів. Інструктори відповіли на безліч запитань дітей щодо підготовки та навчання своїх улюбленців.

Великий інтерес виявили юні відвідувачі й до стендів навчальної зброї, спецзасобів, з якими тренуються під час навчання податкові міліціонери, засобів індивідуального захисту та спорядження. Діти змогли подивитися й на зразки зброї, з якою несуть службу їх батьки у зоні АТО.

Під час свята, влаштованого на подвір’ї ДФС, діти разом з батьками різнокольоровою крейдою розмалювали карту України. Також вони активно брали участь у майстер-класах під відкритим небом та малювали фарбою, робили різноманітні прикраси і вітальні листівки.

Веселий сміх, безліч дитячих посмішок, повітряних кульок та яскравих фарб зробили цей день незабутнім святом й для всіх працівників ДФС.

Податкова міліція викрила факт ухилення від сплати податків на суму 43 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері перероблення та консервування фруктів i овочів.

Посадові особи упродовж 2014 року при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, ухилились від сплати податків на суму 43 млн. гривень. Тривають слідчі дії.

Набрав чинності закон щодо зменшення податкового тиску на платників податків

З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків".

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

ДФС на Одещині викрила факт заволодіння державними коштами у сумі 20,2 млн. грн.

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС в Одеській області встановлено факт отримання приватним підприємством грошових коштів від одного з державних підприємств області у сумі 20,2 млн. грн.

Гроші були отримані за поставку паливно – мастильних матеріалів та у подальшому перераховані на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, що свідчить про можливе незаконне заволодіння державними коштами.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Здійснюється кримінальне провадження.

ДФС: на Київський та Херсонський митницях не зафіксовано зростання митних оформлень

Державна фіскальна служба України проводить активну боротьбу з незаконним переміщенням товарів через митний кордон України. Так, протягом січня-липня поточного року митницями ДФС порушено понад 10 тис. справ за фактами порушення митних правил на загальну суму 779,17 млн. гривень.

Завдяки концентрації правоохоронної діяльності митниць на здійсненні пошукової роботи лише з травня по липень поточного року майже на 20% збільшилась кількість виявлених правопорушень порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому вартість предметів правопорушень у цих справах збільшилась більш ніж у 2,5 рази.

У 8 разів зросла порівняно з минулим роком і сума накладених митницями штрафів, яка склала майже 140 млн. гривень. Утричі збільшилась вартість конфіскованих предметів правопорушення, а сума накладених судами штрафів – у чотири рази.

Посилено на митниці й контроль за правильністю визначення митної вартості товарів. Фахівці ДФС оцінюють ризики при переміщенні товарів, що ввозяться за зовнішньоекономічними договорами з нерезидентами, зареєстрованими на «територіях з пільговим оподаткуванням», контролюють митну вартість товарів, які є предметами біржової торгівлі тощо.

Крім того, після випуску товарів у вільний обіг митницею проводяться додаткові заходи щодо перевірки автентичності поданих декларантом документів для підтвердження їх митної вартості під час здійснення митних формальностей. Для цього спрямовуються запити до митних органів іноземних держав по підприємствах.

ДФС наголошує, що необґрунтоване заниження митної вартості товарів, митне оформлення яких здійснювалось на митниці, порівняно з митною вартістю ідентичних товарів, митне оформлення яких здійснювалось по митній системі, згідно з ціновою інформацією Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС не допускається.

Водночас для уникнення махінацій з визначенням митної вартості товарів ДФС здійснює постійний контроль діяльності митниць.

Так, зокрема, з 21.07.2015 по 04.08.2015 було проведено перевірку щодо дотримання посадовими особами Херсонської митниці ДФС вимог чинного законодавства під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів. За її результатами порушень митного законодавства не встановлено.

Стосовно перерозподілу товарообігу між Херсонською та Одеською митницями слід зазначити, що з червня поточного року в зоні діяльності Херсонської митниці здійснювали оформлення імпортних вантажів лише 7 суб'єктів ЗЕД з одеською реєстрацією, що свідчить про відсутність перерозподілу товарообігу між Херсонською та Одеською митницями.

Вони оформили 4,52 тис. тонн товарів загальною митною вартістю 55,9 млн. гривень та сплатили до Держбюджету 17,9 млн. гривень податків. При цьому 85% податків сплачено підприємством, яке здійснює імпорт товарів через Херсонську митницю з 2012 року.

Більше того, в серпні 2015 року вагові обсяги оподаткованого імпорту на Херсонський митниці ДФС зменшились в порівнянні з липнем на 36% та на 23% в порівнянні з червнем 2015 року. (Серпень – 29,1 тис. тонн, липень – 45,6 тис. тонн, червень – 37,6 тис. тонн). В той же час середня митна вартість оподаткованого імпорту збільшилась в порівнянні з липнем на 33% та на 3% в порівнянні з червнем 2015 року (Серпень – 11,6 грн/кг, липень – 8,7 грн/кг, червень – 11,2 грн/кг).

Щодо динаміки митних оформлень товарів Київською митницею ДФС, які надходять на митну територію України в контейнерах, то за період з травня по серпень 2015 року вона виглядає наступним чином: травень – 842 (841- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), червень – 694 (688- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), липень – 771 (745- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС) та за 27 днів серпня – 716 (692- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), тобто зростання кількості таких митних оформлень не спостерігається.

Більш того, рівень митної вартості товарів, що надходили в контейнерах, зріс з 2,32$/кг в липні до 2,5$/кг у серпні, відповідно сума нарахованих митних платежів з контейнера збільшилась з 250,71 тис. гривень у липні до 259,2 тис. гривень у серпні.

Довідково:

Органи ДФС при перевірці митної вартості товарів керуються виключно Законами України та, відповідно до статті 9 Конституції України, чинними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до частини 1 статті 52 Митного кодексу України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою самостійно під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII Кодексу.

Згідно з положеннями Митного кодексу України (статті 264) разом з митною декларацією митному органу подається мінімальний пакет документів для митного оформлення: рахунок або інший документ, що визначає вартість товару, та у випадках, встановлених Митним кодексом, - декларація митної вартості. Перелік документів, які підтверджують митну вартість товарів, визначений частиною другою статті 53 Митного кодексу України.

Контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснювався посадовими особами згідно з положеннями частини 1 та частини 2 статті 54 Митного кодексу України. Перевіряється числове значення заявленої митної вартості товарів та надані декларантом товаросупровідні документи, які підтверджують заявлену ним митну вартість.

Відповідно до положень частини 3 статті 54 Митного кодексу України за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган ДФС визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу.

Рішення про коригування митної вартості товарів приймається виключно у випадках, якщо встановлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість, у тому числі, невірно визначено митну вартість товарів. Перелік таких випадків є виключний та визначений частиною шостою статті 54 Митного кодексу України.

Слід також зазначити, що відповідно до статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Це безпосередньо стосується таких норм міжнародного права, як стаття VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.

Відповідно до пункту 2 (а) статті VII ГАТТ оцінка ввезеного товару для митних цілей повинна ґрунтуватися на дійсній вартості ввезеного товару, який обкладається митом, або аналогічного товару.

Відповідно до пункту 2 (b) статті під «дійсною вартістю» повинна розумітися ціна, за якою такий або аналогічний товар продається або пропонується для продажу при нормальній торгівлі в умовах вільної конкуренції.

Якщо дійсна вартість не може бути визначена відповідно до пункту 2(b), оцінка для митних цілей повинна ґрунтуватися на найближчому еквіваленті, який може бути встановлений.

Пунктом 3 статті 3 Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року передбачено що, «якщо митна вартість імпортованих товарів є контрактною вартістю подібних товарів при застосуванні цієї статті виявляється більш, ніж одна контрактна вартість подібних товарів, для визначення митної вартості імпортних товарів використовується найменша така вартість».

Динаміка митних оформлень товарів Київською митницею ДФС, які надходять на митну територію України в контейнерах, за період з травня по серпень 2015 року виглядає наступним чином: травень – 842 (841- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), червень – 694 (688- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), липень – 771 (745- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС) та 27 днів серпня – 716 (692- перетинали митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС), тобто зростання кількості таких митних оформлень не спостерігається. Більш того, в підтвердження факту здійснення посадовими особами митниці дієвого контролю правильності визначення митної вартості товарів інформуємо, що рівень митної вартості товарів, що надходили в контейнерах, зріс з 2,32$/кг в липні до 2,5$/кг у серпні, відповідно сума нарахованих митних платежів з контейнера збільшилась з 250,71тис.грн. у липні до 259,2 тис. грн. у серпні.

Державна фіскальна служба України проводить Посилено на митниці й контроль за правильністю визначення митної вартості товарів. Фахівці ДФС оцінюють ризики при переміщенні товарів, що ввозяться за зовнішньоекономічними договорами з нерезидентами, зареєстрованими на «територіях з пільговим оподаткуванням», контролюють митну вартість товарів, які є предметами біржової торгівлі тощо.

Крім того, після випуску товарів у вільний обіг митницею проводяться додаткові заходи щодо перевірки автентичності поданих декларантом документів для підтвердження їх митної вартості під час здійснення митних формальностей. Для цього спрямовуються запити до митних органів іноземних держав по підприємствах.

ДФС наголошує, що необґрунтоване заниження митної вартості товарів, митне оформлення яких здійснювалось на митниці, порівняно з митною вартістю ідентичних товарів, митне оформлення яких здійснювалось по митній системі, згідно з ціновою інформацією Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС не допускається.

Водночас для уникнення махінацій з визначенням митної вартості товарів ДФС здійснює постійний контроль діяльності митниць.

Податкова міліція виявила факт відмивання коштів на суму 765 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників податків зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.209 та ч.3 ст.212 КК України щодо фізичних та посадових осіб комерційного банку.

Встановлено, що зазначені особи протягом 2012-2015 років здійснювали та сприяли зняттю готівкових коштів із рахунків підприємств з ознаками фіктивності через каси свого банку, розташовані у містах Дніпропетровську та Києві.

Кошти знімались нібито для здійснення операцій із закупівлі сільськогосподарської продукції. Загальна сума коштів, знятих з рахунків підприємств становила 765 млн. гривень.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

ОФІЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ ДФС!

Державна фіскальна служба України розпочинає прийом документів для участі у відборі кандидатів на посаду начальника Одеської митниці ДФС. Заявки та резюме направляти на адресу hr@sfs.gov.ua до 11 вересня 2015 року. Дата та місце проведення відбору буде оголошено додатково, до заслуховування кандидатів буде залучено представників Одеської обласної державної адміністрації та громадськості регіону.

На Донеччині у судовому порядку повернуто державі більш ніж 170 млн.грн.

Станом на початок серпня поточного року на розгляді в судах всіх інстанцій знаходилось 1087 справ, де однією зі сторін виступали органи ДФС у Донецькій області, на загальну суму понад 512 млн.грн.

Із розглянутих справ на користь держави вирішено 719 судових справ, або майже 70% на суму 171 млн.грн. та на користь платників – 35 справ, на суму 10,2 млн. грн.

Упродовж зазначеного періоду у судах за позовами платників податків до органів ДФС знаходилась 281 справа на суму 257 млн. грн. З них цього року на користь держави вирішено 36 судових справ на суму 7,5 млн.гн.гривень та на користь платників – 33 справи, на суму 10,2 млн.грн.

Також органи ДФС позивалися до платників податків. Судами вже розглянуто 784 справи на суму 249 млн. грн. З них вирішено: 681 справа на користь позивачів на суму 163,4 млн.грн. та на користь платників – 2 справи на суму 3,89 тис.грн.

Луганська митниця ДФС перерахувала до держбюджету понад 555 млн. грн.

За 8 місяців поточного року Луганська митниця ДФС перерахувала до державного бюджету України 555,4 млн. грн.

Тільки у серпні від Луганскої митниці до державного бюджету надійшло 100,5 млн. грн.

Найбільш активними у зовнішньоекономічній діяльності є 10 підприємств-імпортерів області. Сукупно вони сплатили 79% від загального обсягу перерахувань митниці.

Оперативники ДФС в м. Золоте викрили підпільний алкогольний цех

Під час обшуку в магазині, який розташований у м. Золоте, що біля лінії військового протистояння, співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Луганській області виявили підпільний цех із виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Оперативники вилучили 5-літрові пластикові ємності зі спиртовмісною рідиною та приладдя для змішування, вимірювання та розливу алкогольного фальсифікату. Крім цього, вилучено лікеро-горілчаних виробів, вина, пива та цигарок на суму 20 тис. грн., які реалізовувалися без відповідної ліцензії.

Заходи оперативники фіскальної служби проводили у межах операції «Акциз-2015». Обшук був санкціонований рішенням Сєвєродонецького міського суду. До речі, м. Золоте входить до складу територій, де розпорядженням голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації взагалі заборонено продавати лікеро-горілчані вироби.

До місцевих бюджетів Луганщини платники перерахували майже 870 млн. грн.

У січні-липні поточного року до місцевих бюджетів міст та районів Луганської області надійшло 867 млн. грн.

При цьому, понад 70 відсотків у загальній сумі надходжень становить податок на доходи фізичних осіб. З початку року територіальні громади отримали 617 млн. грн. цього податку.

Показники, затверджені місцевими радами, виконано на 147 відсотків.

Закарпатські платники сплатили понад 2 млрд. грн. податків

Податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок від здійснення суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами – це податки, які є лідерами із забезпечення податкових надходжень до бюджету.

Загалом, за оперативними даними, до зведеного бюджету у Закарпатській області за період січень-серпень 2015 року забезпечено сплату податків у розмірі понад 2 млрд 88 млн грн. З цієї суми трьома вище зазначеними податками забезпечено надходження майже 1 млрд 189 млн грн.

Якщо порівнювати надходження до бюджету, які, як відомо, відповідно до Бюджетного кодексу, класифікуються за такими розділами: податкові надходження; неподаткові надходження; доходи від операцій з капіталом; трансферти, то ми спостерігаємо значний ріст. Більше ніж на 54% зросли саме податкові надходження. У минулому році за відповідний період цей показник становив 1 млрд 355 млн грн.

Варто зазначити, що до державної казни перераховано 987 млн грн податків, до місцевих бюджетів – майже 1 млрд 102 млн грн.

У дитячих слінг – рюкзаках на Київській митниці ДФС знайдено героїн

Завдяки проведенню оперативного заходу представниками правоохоронних органів, з використанням методу “контрольованої поставки” під час проведення огляду міжнародного поштового відправлення в зоні діяльності Київської митниці ДФС було виявлено наркотичний засіб – героїн – загальною вагою 334,25 г.

Предмет правопорушення знаходився у поштовому відправленні, яке було доставлено до України з Німеччини. У полотняному мішку знаходилися прозорі поліетиленові пакети з дитячими слінг-рюкзаками. У підкладці одного з рюкзаків виявлено прихований від візуального огляду картонний аркуш розміром 25х13 см., на який був приклеєний інший аркуш. У порожнині між ними знаходився обгорнутий клейкою стрічкою пакунок із вмістом порошкоподібної речовини біло-жовтого кольору, вагою брутто 165,97 г. У підкладці другого рюкзака знаходився пакунок із подібною речовиною вагою 168,28 г. Згідно висновків експертизи знайдена речовина виявилась наркотичним засобом «героїн».

За даним фактом відкрите кримінальне провадження.

Згодом, під час отримання міжнародного поштового відправлення, затримано осіб причетних до переміщення. Зазначеним громадянам повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 305 КК України та відносно них обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Інформація щодо використання свідоцтв ПДВ

Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у зв’язку із зверненнями платників податків стосовно використання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ та відповідно до роз’яснень, наданих листом ДФС України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, повідомляє наступне.

Законом України від 24.10.2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 01.01.2014 відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Витяг діє до внесення змін до Реєстру.

Підпунктом 2 пункту 2 наказу Міндоходів від 16.01.2014 № 26 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за №232/25009, на перехідний період було встановлено, що свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ можуть застосовуватись як витяги з Реєстру до внесення змін до такого Реєстру чи отримання витягу з такого Реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ. Зазначений наказ втратив чинність 19.11.2014 в зв’язку з набранням чинності наказу Мінфіну від 14.11.2014 №1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 (далі – Положення).

Отже, свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ як витяги з Реєстру могли застосовуватись до 19.11.2014. На теперішній час у випадках, коли законодавством передбачено надання платником витягу з Реєстру чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення.

Слід зауважити, що отримання витягів з Реєстру не є обов’язковим всіма платниками ПДВ. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть надаватися довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Крім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.

Першокурсники Дніпропетровської державної фінансової академії прослухали курс лекцій від фахівців фіскальної служби області

Від походження та призначення податків до їх адміністрування, перевірочної роботи розповіли майбутнім фінансистам фахівці Головного управлінні державної фіскальної служби у Дніпропетровській області на традиційній щорічній зустрічі з першокурсниками Дніпропетровської державної фінансової академії. Майбутні випускники ВУЗу, це перш за все кадровий резерв спеціалістів, які вже через декілька років займуть відповідальні посади у службі. Тому, вже з перших кроків в навчанні фахівці управління розпочали з роз’яснення важливості для існування держави сплати податків платниками, контролю за дотримання податкового законодавства суб’єктами господарювання, важливості підтримки конкуренції у галузях економіки тощо.

Першокурсникам розповіли про зміни у податковому та митному законодавстві, введення електронного документообігу, про принципи реформування фіскальної системи, яка триває на Україні. Не всі випускники академії прийдуть на роботу до податкової чи митної служб, але принцип добровільності і обов’язковості при сплаті податків, знання Податкового і Митного кодексів України їм обов’язково знадобиться і під час трудової роботи.

Загалом, більше двохсот першокурсників прослухали сьогодні свої перші лекції від фахівців фіскальної служби. Вже на третьому курсі більшість студентів будуть стикатися з податківцями при підготовці практичних та курсових робіт, не мало випускників ВУЗу захищають у ГУ ДФС області свої дипломні роботи. Будемо чекати на успіхи.

Податковий календар на вересень 2015 року

8 вересня поточного року останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015;

9 вересня поточного року останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ);

10 вересня поточного року останній день подання:

- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію.

Документальні перевірки по-новому

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 1 вересня поточного року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на платників податків» (далі – Закон №655).

Відповідно до Закону №655 з Податкового кодексу України (далі – Кодекс) виключено підпункт 54.3.4 пункту 54.3 статті 54, пункт 58.4 статті 58 та пункт 86.9 статті 86 розділу II Кодексу.

Таким чином, відмінено норми, які передбачають особливості прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок, проведених за визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу обставин, у зв’язку з наявністю кримінального провадження щодо кримінального правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків. Отже, з 1 вересня 2015 року за результатами таких перевірок запроваджується загальний порядок та терміни прийняття податкових повідомлень-рішень, передбачений пунктом 86.8 статті 86 розділу II Кодексу.

Пунктом 36 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом №655, визначено, що у разі, якщо судом за результатами кримінального провадження про кримінальне правопорушення, яке було розпочато до дня набрання чинності Законом №655 і предметом якого є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, в якому встановлена несплата податкових зобов’язань або винесена ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами з цього питання, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.

У зв’язку з цим загальний порядок прийняття податкових повідомлень-рішень, передбачений пунктом 86.8 статті 86 розділу II Кодексу, застосовується за результатами перевірок, які проводяться у межах кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, розпочатих після набрання чинності вказаним Законом.

Відповідно до Закону №655 пункт 86.7 статті 86 Кодексу доповнено абзацом п’ятим такого змісту:

«Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60 цього Кодексу».

При цьому, Законом №655 внесено зміни до пункту 58.1 статті 58 Кодексу, який, зокрема, доповнено новою нормою щодо надсилання (вручення) платнику податків податкових повідомлень-рішень у випадках, якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Законом №655 внесені зміни до пункту 81.1 статті 81 Кодексу, відповідно до яких посилено вимоги щодо складання наказу про проведення перевірки. Зокрема, такий наказ повинен містити також інформацію щодо періоду діяльності, який буде перевірятися.

Законом №655 доповнено статтю 79 Кодексу новим пунктом 79.5, згідно з яким за наявності письмового звернення платника податків замість невиїзної документальної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

У зв’язку з цим, у випадках, коли платник податків під час організації документальної невиїзної перевірки при отриманні повідомлення та копії наказу про її проведення надає до контролюючого органу обґрунтоване звернення щодо проведення документальної виїзної перевірки (наприклад, у зв’язку із значною кількістю первинних документів, які необхідно надати контролюючому органу для проведення перевірки), такий контролюючий орган розглядає питання щодо можливості виїзного характеру перевірки (із врахуванням стану платника податків, наявності або відсутності його за місцезнаходженням (місцем проживання), відсутності інших обставин, які унеможливлюють належне проведення виїзної документальної перевірки) та про результати розгляду письмово повідомляє платника податків. У разі зміни виду документальної перевірки (з невиїзної на виїзну) необхідно забезпечити дотримання порядку організації та умов допуску до проведення виїзної документальної перевірки, встановлених статтями 77, 78 та 81 розділу Кодексу, зокрема, оформлення та надання (пред’явлення) платнику податків відповідних документів для проведення документальної виїзної перевірки.

Про електронну систему адміністрування ПДВ йшлося під час проведення прес - конференції

Днями, в інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» відбулась прес-конференція на тему «Новації в податковому законодавстві в частині нарахування та сплати ПДВ. Впровадження електронної системи адміністрування ПДВ» за участі заступника начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненко.

Він повідомив, що 29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість».

Цим законом внесені зміни майже до всіх платежів, проте найбільших перетворень зазнав податок на додану вартість у зв’язку із введенням електронного адміністрування ПДВ.

«Запровадження електронного адміністрування, яке почало діяти з початку року у тестовому режимі, а з 1 липня повноцінно унеможливлює формування ПДВ покупцями, без резервування відповідної суми коштів на спеціальному рахунку платника ПДВ. Тобто, кожна надана покупцю податкова накладна дає можливість зменшити його зобов’язання після її внесення до електронного реєстру, а таке внесення можливе за умови резервування коштів. Система побудована таким чином, що без резервування можливе оформлення ПДВ покупцям на суму ПДВ, отриманого від своїх постачальників, сплаченого при митному оформленні імпортних товарів».

Віталій Мироненко довів, що протягом I півріччя 2015 року на рахунки платників Дніпропетровського регіону повернуто з бюджету понад 227 млн грн ПДВ, це більш ніж на 86 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Понад 140 млн грн (62%), повернуто в автоматичному режимі 50 підприємствам. Рішення відшкодовувати або не відшкодовувати ПДВ підприємству визначається в залежності від задекларованих ним економічних показників та після проведення перевірки.

«Комплекс електронного адміністрування податку на додану вартість супроводжує Державна фіскальна служба України. До речі, цей комплекс обслуговує понад 251 тисяч платників ПДВ, яким щомісячно оформлюється 6 мільярдів податкових накладних. Проте, запровадження системи, яка без впливу людського фактору зробить ПДВ прозорим та забезпечить його сплату до бюджету – мета, гідна зусиль органів ДФС Дніпропетровської області» - зазначив Віталій Мироненко.

До уваги платників ПДВ – особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» проінформувала платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) щодо особливостей:

- перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника до бюджету та на поточний рахунок платника податку;

- сплати податкових зобов’язань з ПДВ, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Податковим кодексом України термінів.

Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html.

Особливості оподаткування господарських товариств

Державна фіскальна служба України (ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31684/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» надала роз’яснення стосовно особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.

Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/212416.html.

На Святі першого дзвоника Перещепинського НВК «Родина»

Більше 150 дітлахів Перещепинського комунального закладу освіти «Родина» з інтернатним відділеннням переступили 1 вересня цього року поріг школи. З них двадцять два школярі – це першокласники, які вперше займуть свої міста за партами та почнуть опановувати шкільні знання.

В оновленій школі, де за час шкільних канікул, зроблено ремонт у навчальних класах, відремонтовано спортивний зал та спальні кімнати. А від фіскальної служби Дніпропетровської області вихованці школи – інтернату отримали солодощі, печиво та фрукти.

«Ми з нетерпінням чекали цього дня, адже це свято не лише для вихованців, але і для нас, вчителів» - на святковій лінійці сказала директор НВК Родина Валентина Хохлова. За її словами кількість школярів в цьому році збільшилася, у порівнянні з минулим роком, на десять відсотків. Але Валентина Хохлова висловила надію, що всі школярі з завзятісттю почнуть новий навчальний рік, виправдовуючи сподівання і вчителів, і, звичайно, своїх батьків.

Понад 49 мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів – від платників Дніпропетровщини

Протягом січня – серпня 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 49 млрд. 296,7 млн. грн. Це на 12 млрд. 984,1 млн. грн., або на 35,8 % більше, ніж за вісім місяців 2014 року. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Так, до загального фонду Державного бюджету впродовж січня – серпня поточного року мобілізовано 28 млрд. 844,0 млн. грн., що на 11 млрд. 100,7 млн. грн. або на 62,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом восьми місяців 2015 року отримали 7 млрд. 810,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 125,2 млн. грн., або на 16,8% більше фактичних надходжень січня – серпня 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 12 млрд. 642,6 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,4%, або на 758,2 млн. грн.

До уваги платників податків!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків!

З 1 вересня поточного року набуває чинності Закон України від 17 липня 2015 року №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Новий документ передбачає, зокрема:

- підвищення до 6000 грн. вартісної межі для віднесення матеріальних активів до основних засобів;

- заборону контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами, якщо платникові за результатами складення акта не вручене податкове повідомлення-рішення;

- за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки можливість проведення документальної виїзної перевірки;

- тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом України (далі – Кодекс), скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає оскарженню;

- у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного цим Кодексом.

Детальніше ознайомитись із Законом №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» можна за посиланням:

https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/655-19.

Удосконалення адміністрування ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643).

Запровадження у повному обсязі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) має значні позитивні наслідки у частині упередження заниження податкових зобов’язань з ПДВ та відповідного зростання самостійно визначених платниками податкових зобов’язань з зазначеного платежу до бюджету.

Законом №643 передбачено, зокрема:

1. Застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) лише тих податкових накладних/розрахунків коригування, які підлягають наданню покупцю – платнику ПДВ та подовження терміну не застосовування штрафів, передбачених нормами пункту 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI з внесеними змінами (далі – Кодекс) щодо податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року.

2. Надання права платнику податку протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.

3. Продовження до 365 днів строку, протягом якого платники податку можуть подати скаргу на продавця/покупця товарів/послуг у разі порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування.

4. Із обов’язкових реквізитів податкової накладної виключено дані про місцезнаходження платника та вид цивільно-правового договору.

5. Пунктом 39 підрозділу 2 розділу XX Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року. Встановлені такі строки реєстрації: - податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені; - податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

6. Надання можливості складання раз на місяць (в останній день місяця) зведених податкових накладних у разі здійснення постачання товарів (послуг), постачання яких має безперервний або ритмічний характер (як платникам так і неплатникам ПДВ).

7. Надання можливості складати податкові накладні за щоденним підсумком операцій (за готівку кінцевому споживачу).

8. Врегулювання питання отримання податкових накладних філіями (структурними підрозділами) платника шляхом відображення у податковій накладній, крім податкового номера платника ПДВ, додатково числового номера такої філії (структурного підрозділу).

9. Деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема, визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування. Так, відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних: - постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації. - отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем. Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), в тому числі і до податкових накладних, складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягає реєстрації таким платником податку.

10. Скасування необхідності проведення перерахунку частки використання необоротних активів, придбаних після 01.07.2015, в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років їх використання.

ДФС України запровадила новий електронний сервіс щодо РРО та КОРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) запровадила новий електронний сервіс. За допомо- гою цього сервісу громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформа- цію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) в органах ДФС.

Так, будь-який громадянин, придбавши товар у магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити, чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), зареєстрованої на такий РРО, дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання КОРО.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділах:

- «Інформація про РРО» за посиланням: https://sfs.gov.ua/rro;

- «Інформація про книги ОРО» за посиланням: https://sfs.gov.ua/koro.

Облік іноземних компаній та організацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655).

Законом №655 доповнено пункт 64.5 статті 64 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) новою нормою щодо взяття на облік іноземних компаній або організацій, які отримали майнові права на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні.

Такий нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об’єкта після подання таких документів:

- заяви за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

- копії витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, що супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;

- нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих та зареєстрованих на ім’я нерезидента уповноваженими органами України;

- дані про представника платника податку.

Управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Працівниками управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Управління протидії злочинам у сфері економіки ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області та обласної прокуратури 31 серпня 2015 року затримано одного з представників керівної ланки територіальної ОДПІ м.Дніпропетровська при отриманні від приватного підприємця незаконної винагороди у сумі 2000 грн. з використанням карткового банківського рахунку. Зазначені кошти являлись платежем за незастосування штрафних санкцій при встановлених інспекцією порушеннях підприємцем податкового законодавства.

На теперішній час, судом розглядається питання щодо затримання державного службовця під варту.

По матеріалам кримінального провадження з правовою кваліфікацією ч.3 ст.368 КК України проводиться подальше досудове розслідування.

До уваги платників ПДВ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.

Особливості складання податкових накладних для операцій, що мають безперервний або ритмічний характер

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) з 29.07.2015 внесені, зокрема, зміни до порядку складання платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.

Відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) з урахуванням внесених змін платники податку у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

- покупцям – платникам податку – можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

- покупцям – особам, не зареєстрованим платниками ПДВ, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

Якщо протягом місяця постачальник отримав у рахунок оплати вартості товарів/послуг більше коштів, ніж було фактично поставлено протягом такого місяця товарів/послуг, то таке перевищення вважається попередньою оплатою, на яку складається окрема податкова накладна у загальному порядку. Така податкова накладна складається не пізніше останнього дня відповідного звітного періоду.

Для цілей застосування норм Кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Про операцію «Урожай – 2015», податкові надходження та розстрочку при сплаті податків фізичними особами зазначив радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако

Більше одного мільярда гривень буде направлено до місцевого бюджету Дніпропетровської області за результатами роботи органів фіскальної служби області у вересні поточного року. До державного бюджету Дніпропетровщини надійде 2 мільярди 400 тисяч гривень. Саме про такі результати роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області зазначив під час проведення прес-конференції в ІА «ДНЕПР - ПОСТ» радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако представникам ЗМІ.

Одним з завдань для співробітників органів фіскальної служби області, як наголосив Ігор Ломако, є проведення роботи з сільгоспвиробниками в рамках операції "Урожай - 2015". Вже на сьогодні, завдяки постійній роботі з суб’єктами господарювання, що задіяні у сільському господарстві податківцям вдалося збільшити офіційну зарплатню та легалізувати роботу 4 тисячам 140 найманим працівникам. Завдяки проведеній роботі до бюджету надійшло більше 1 мільйона гривень податку на прибуток фізичних осіб та майже 2 мільйони 700 тисяч гривень єдиного загальнообов’язкового соціального внеску.

Також, Ігор Ломако повідомив, що: «Згідно прийнятого законодавства фізичні особи, які зобов’язані сплатити податок на транспортні засоби та нерухомість, можуть сплатити податок рівними частками до кінця поточного року». Нагадаємо, що податок на транспортні засоби сплачують фізичні та юридичні особи, що володіють автомобілями об’ємом двигуна більше трьох літрів та які мають строк реєстрації в Україні не більше п’яти років. Власники нерухомості сплачують податок, якщо володіють квартирами або садибами загальною площею більше 120 квадратних метрів. Оскільки, лише за авто, яке підлягає оподаткуванню необхідно сплатити досить значну суму, то прийнято рішення про сплату фізичними особами податку частками до кінця фінансового року. «За результатами декларування фізичні особи сплачують податок на транспортні засоби більше 50 мільйонів гривень; на нерухомість - майже 3 мільйони гривень. Прийняте законодавство про розстрочку дасть можливість власникам елітного транспорту та нерухомості сплатити ці кошти, розрахувавши свої фінансові можливості. Для цього досить відвідати органи фіскальної служби за місцем реєстрації та пред’явивши особистий ідентифікаційний код, паспорт та заповнити заяву» - зазначив Ігор Ломако.

Оперативники ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки

Співробітники Криворізького відділу ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність підпільного виробництва горілки, так званого «дешевого» сегменту.

Під назвою відомого бренду з використанням вторинної скляної тари та водопровідної води зловмисники налагодили виробничу лінію, потужність якої дозволяла виготовляти понад 1000 пляшок щоденно. А щоб сурогат не можна було відрізнити, ще й обклеювали пляшки пробними марками акцизного податку.

Під час попереднього документування оперативники встановили розгалужену мережу збуту фальсифікату на території Нікопольського району та прилеглих до міста Кривого Рогу населених пунктів. Також, з’ясувалось, що організатором був 46-річний тимчасово безробітній мешканець Нікополя, який, нехтуючи здоров’ям громадян, таким чином вирішив «підзаробити».

Результатом кропітливої роботи фахівців ДФС Дніпропетровської області стало проведення ряду обшуків, безпосередньо під час випуску чергової партії «оковитої».

Діяльність цеху припинено, з незаконного обігу вилучено півтони спирту, десятки ящиків готової горілки, 2000 ковпачків, тара та марки акцизного податку, які вже експерти визнали підробними.

Без сумнівів, рідина, що виготовлялась, становить загрозу для людського життя, тому на організатора підпільного виробництва чекає кримінальна відповідальність. Наразі, слідчі збирають всі необхідні експертизи для передачі кримінальної справи до суду.

Завдяки міжнародній взаємодії митниками Дніпропетровщини складено протоколів про порушення митних правил на суму більше 3-ох мільйонів 266 тисяч гривень

З початку року Дніпропет- ровською митницею ДФС через Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопору- шенням ДФС України направлено 36 запитів за кордони держави для виявлення митних правопорушень. Один запит направлено, безпосередньо, Дніпропетровською митницею до Республіки Молдова.

Запити для виявлення порушення митних правил направлялися до Великобританії, Естонії, Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Туреччини, Італії, Бельгії та Сполучених Штатів Америки.

Загалом, з урахуванням направлених запитів минулих років, митники Дніпропетровської митниці ДФС отримали 56 відповідей. Також, Дніпропетровською митницею ДФС отримано до відпрацювання 23 запити іноземних митних органів, з яких 9 запитів через Департамент аналізу ризиків та протидії митними правопорушеннями ДФС України (Туреччина, Литовська Республіка, Російська Федерація) та безпосередньо 14 запитів з країн СНД.

За результатами міжнародної взаємодії митниками Дніпропетровської області складено 4 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 3 мільйони 266 тисяч 344 гривні.

На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок

Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.

Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).

Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

Платникам податків-фізичним особам транспортного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю

Платники податків- фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (далі-фізичні особи), мають право звернутися до органу Державної фіскальної служби із заявою про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу)

Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявою (додаток 1), в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.

До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:

- переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів - - існування таких обставин;

- аналізу фінансового стану;

- графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;

- розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1235 "Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин", а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань (податкового боргу) та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Здаєте в оренду нерухоме майно - не забудьте сплатити податок!

Відповідно до пп.170.1 Податкового кодексу України під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Нагадаємо, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, щокварталу протягом 40 днів необхідно самостійно нарахувати і сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15%, якщо в місяць дохід менше 12180 гривень, все що понад - 20% від суми доходу.

Про зустрічні звірки

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що з 05.08.2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до власної постанови від 27.12.2010 р. № 1232, якими приведено у відповідність із чинним законодавством порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок.

Передбачено, що у разі встановлення фактів, які не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця).

Щодо особливостей перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника до бюджету

У разі, якщо у платника податку за результатами звітного періоду на електронному рахунку наявні зайво зараховані кошти, і платник податку виявив бажання перерахувати такі кошти до бюджету, то такий платник податку зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з податку на додану вартість додаток (Д4).

У такому випадку у додатку (Д4) платник зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (далі - таблиця про відомості).

Сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету, відображається в графі 4 таблиці про відомості та визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 - гр. 2).

При цьому графа 5 «Сума коштів на рахунку у СЕА податку на додану вартість, що може бути перерахована на поточний рахунок платника» не заповнюється (прочерки та нулі не проставляються).

У текстовій частині під таблицею про відомості платником податку вказується сума, яку він виявив бажання перерахувати до бюджету. Така сума може бути меншою або рівною сумі, визначеній у графі 4 таблиці про відомості.

У разі якщо платник податку в текстовій частині під таблицею про відомості вказав суму, яку він бажає перерахувати до бюджету, і така сума перевищує суму, визначену у графі 4 таблиці про відомості, то така сума коштів не включається до відповідного реєстру та не може бути перерахована до бюджету.

Слід зазначити, що за рахунок зайво зарахованих коштів платником податку може бути погашений податковий борг з податку на додану вартість, що обліковується в ІКПП платника податку, а також розстрочені, відстрочені грошові зобов’язання з ПДВ.

Таким чином, якщо у платника податку за результатами звітного періоду на електронному рахунку наявні зайво зараховані кошти, і при цьому в ІКПП платника податку наявні суми розстрочених або відстрочених грошових зобов’язань чи податкового боргу з податку на додану вартість, такі зайво зараховані кошти за рішенням платника податку, яке він відображає в додатку до декларації (Д4), можуть бути спрямовані в рахунок погашення суми розстрочених або відстрочених грошових зобов’язань чи податкового боргу з податку на додану вартість.

При цьому зайво зараховані кошти, які платник виявив бажання перерахувати до бюджету, зараховуються виключно в рахунок погашення податкових зобов’язань з податку на додану вартість, а також податкового боргу чи розстрочених або відстрочених сум з цього податку.

Щодо особливостей перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника на поточний рахунок платника

У разі, якщо у платника податку за результатами звітного періоду на електронному рахунку наявні зайво зараховані кошти, і платник податку виявив бажання перерахувати такі кошти на власний поточний рахунок, то такий платник податку зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з податку на додану вартість додаток (Д4).

При цьому відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.

У разі, якщо за результатами звітного періоду у платника наявне перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді, то зайво зараховані кошти платнику на поточний рахунок не повертаються, незалежно від розміру такого перевищення.

Сума, яка може бути перерахована платнику з електронного рахунку на його власний поточний рахунок, відображається у графі 5 таблиці про відомості додатка (Д4), яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1-гр.2-гр.3).

У текстовій частині під таблицею про відомості платником податку вказується сума, яку він виявив бажання перерахувати на поточний рахунок. Така сума не може перевищувати суму, визначену у графі 5 таблиці про відомості.

Номер поточного рахунку, на який необхідно перерахувати зайво зараховані кошти, та МФО відповідного банку обов’язково вказуються платником в текстовій частині під таблицею про відомості у спеціально передбачених полях.

Якщо платник податку допустив помилку в додатку (Д4) в номері рахунку чи МФО банку, такий платник податку має право до граничного терміну сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації з ПДВ, до якої подано додаток (Д4) з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати уточнюючий розрахунок з додатком (Д4). В такому уточнюючому розрахунку всі графи, крім реквізитів платника податку, залишаються не заповненими (прочерки та нулі не проставляються), а в додатку (Д4) зазначаються лише правильні реквізити поточного рахунку, на який мають бути перераховані відповідні кошти. Решта полів додатка (Д4) не заповнюються (прочерки та нулі не проставляються).

У разі, якщо платник податку в текстовій частині під таблицею про відомості вказав суму, яку він бажає перерахувати на поточний рахунок, і така сума перевищує суму, визначену у графі 5 таблиці про відомості, то така сума коштів не включається до відповідного реєстру та не може бути перерахована на поточний рахунок платника.

Також слід зазначити, що платник податку може одночасно задекларувати бажання перерахувати зайво зараховані кошти як до бюджету, так і на поточний рахунок. При цьому, таке бажання платник податку здійснює з урахуванням особливостей, визначених в цьому листі для кожного напряму (до бюджету чи на поточний рахунок), а загальна сума коштів, вказана платником у додатку (Д4) для перерахування до бюджету та на поточний рахунок, не може перевищувати суми зайво зарахованих коштів на електронному рахунку на момент подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Якщо платник податку при складанні додатку (Д4) допустив помилку в цифрових показниках, то уточнюючий розрахунок для виправлення такої помилки не подається. Зайво зараховані кошти можуть бути перераховані до бюджету/на поточний рахунок платника лише у випадку відображення правильних показників у додатку (Д4), який подається у складі податкової декларації за наступний звітний період (за умови наявності на момент подання такої декларації на електронному рахунку платника зайво зарахованих коштів).

Особливості сплати податкових зобов’язань з ПДВ, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року, що подані із запізненням

У разі, якщо платник податку подає до контролюючого органу із запізненням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року, сплата податкових зобов’язань до бюджету, визначених у такій податковій звітності, здійснюється з електронного рахунку платника.

Для цього платник податку зобов’язаний не пізніше дня подання такої звітності зарахувати на електронний рахунок суму коштів, що дорівнює податковим зобов’язанням, визначеним у такій податковій звітності (у разі відсутності або недостатності зайво зарахованих коштів на електронному рахунку).

Перерахування коштів з електронного рахунку платника до бюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Кодексом термінів, здійснюється на підставі додатка (Д4).

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів до граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток (Д4) подається платником податку у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, що передує звітному періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року.

Якщо податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року подано з порушенням встановлених Кодексом термінів після граничного терміну подання податкової декларації у поточному звітному періоді, то додаток (Д4) подається платником податку у складі податкової декларації з ПДВ за результатами того звітного періоду, в якому подано з порушенням податкову декларацію з ПДВ за звітні періоди лютий - травень 2015 року.

В такому випадку у додатку (Д4) платнику податку необхідно зазначити у графі 4 суму податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, як суму зайво зарахованих коштів.

Наприклад: Платник податку 10.10.2015 року подав до контролюючого органу із запізненням податкову декларацію з ПДВ за квітень 2015 року, в якій визначив до сплати 1250 гривень., та 25.11.2015 року - за травень 2015 року, в якій визначив до сплати 2000 гривень.

Для сплати до бюджету суми податку на додану вартість, що визначена у такій декларації, платнику необхідно:

станом на 10.10.2015 та 25.11.2015 забезпечити перерахування на електронний рахунок сум у розмірі 1250 грн. та 2000 грн., відповідно (у разі відсутності таких сум на електронному рахунку на вказані дати);

подати у складі декларації за вересень 2015 року додаток (Д4), у якому задекларувати суму у розмірі 1250 грн. для перерахування до бюджету;

подати у складі декларації за листопад 2015 року додаток (Д4), у якому задекларувати суму у розмірі 2000 грн. для перерахування до бюджету. (Лист ДФС України від 26.08.2015 р. № 31730/7/99-99-19-03-02-17)

Щодо ведення обліку доходів та витрат ФОП - платників ЄП

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, такий порядок передбачено п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.

Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 107 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави.

Лист ДФС України від 26.08.2015 № 31684/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» розміщено на веб-порталі ДФС (https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/212416.html).

Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

У рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до підпункту 2001.6. статті 2001 Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації (далі – зайво зараховані кошти), платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;

б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у такому звітному періоді (п. 200¹.5 ст.200 Податкового кодексу України).

Більш детальні роз’яснення, щодо особливостей перерахування до бюджету чи на поточний рахунок платника податку зайво зарахованих коштів на електронний рахунок та, зокрема, щодо особливостей сплати податкових зобов’язань з ПДВ, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані із запізненням, Державною фіскальною службою України надано у листі від 26.08.2015 № 31730/7/99-99-19-03-02-17, який розміщено на веб-порталі ДФС (https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html).

У разі сплати без оскарження податкового повідомлення-рішення - штрафні санкції не нараховуються

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій за попередній (звітний) рік до 20 млн. грн. штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання.

Така норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення фіскальним органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.

Крім того, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок пеня, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Нагадаємо, зазначена норма визначена п. 129.9 ст. 129 та п. 35 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015р. N 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», який набрав чинності з 1 вересня 2015 року.

За незбереження первинних документів платнику єдиного податку грозить штраф

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, та на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст.129 ПКУ.

За IV квартал 2015 нова форма звітності

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що 18 серпня цього року оприлюднений в «Офіційному віснику України» та набрав чинності наказ Міністерства фінансів України №636, яким затверджено форми податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору.

Звертаємо увагу, вперше за новими формами платникам необхідно подавати звітність за IV квартал 2015 року.

Від платників податків Дніпропетровської ОДПІ станом на 1 вересня 2015 року до місцевих бюджетів спрямовано майже 40 тисяч гривень збору за місця для паркування транспортних засобів та 30 тисяч гривень туристичного збору.

Про сплату транспортного податку при зміні власника транспортного засобу

Дніпропетровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податків, що у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року, податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий власник обчислює податок починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

При цьому, контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Загалом, за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового періоду. Податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Станом на 1 вересня 2015 року платниками Дніпропетровської ОДПІ до місцевих бюджетів сплачено понад 995 тисяч гривень транспортного податку.

Несвоєчасно сплатив єдиний податок – маєш штраф і пеню

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 ПКУ).

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема фінансова відповідальність (п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення

такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Таким чином, у разі несвоєчасної сплати фізичними особами – підприємцями єдиного податку контролюючим органом нараховується пеня.

Перевищення доходу в 1 млн.грн. зобов’язує «єдинників» використовувати РРО

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що Верховною Радою України було прийнято Закон України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23 липня 2015 року.

У разі перевищення платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО.

Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки вже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Також Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу на необхідність платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) постійно контролювати обсяг своїх доходів.

Зокрема, всі платники єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) зобов’язані при перевищенні обсягу доходу 1 млн. грн. розпочати застосовувати РРО.

Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

Про набрання чинності нормативно-правових актів з питань адміністрування єдиного податку

З 28 липня 2015 року набрали чинності : наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі – наказ № 578), яким внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця у зв'язку з оптимізацією груп платників єдиного податку - фізичних осіб з 01.01.2015р.;

наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 "Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244, (далі - наказ 579).

Відповідно до п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ.

Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ст. 296 ПКУ).

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені пп. 296.2 - 296.3 ст. 296 ПКУ, затверджуються в порядку, встановленому ст. 46 ПКУ.

Згідно абз.2 пп. 46.6 ст.46 ПКУ, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, затверджена наказом № 578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016.

З метою забезпечення єдиного підходу при поданні звітності за 2015 платниками єдиного податку-фізичними особами першої та другої групи та з урахуванням зручностей при адмініструванні єдиного податку, вказана форма декларації може використовуватись для подання платниками за річний податковий (звітний) період - 2015 рік.

Крім того, зазначаємо, що згідно з п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, повинні забезпечити ведення книги обліку доходів, платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які є платниками податку на додану вартість, - книги доходів та витрат, шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Дані книг використовуються платником єдиного податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Зокрема, звертаємо увагу, що згідно п.5 наказу 579 книги, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.

Разом з тим, повідомляємо, що згідно порядків ведення книг, платники єдиного податку зобов'язані у новій формі книг, затверджених Наказом 579, відображати отриманий дохід від провадження господарської діяльності окремим рядком в готівковій та безготівковій формі.

Виправлення помилок у звіті № 1ДФ

У процесі призначення населенню житлових субсидій на відшкодування витрат за житлово-комунальні послуги, громадяни повинні подати достовірні дані про отримані доходи, а УПСЗН проводе перевірку цих даних на основі відомостей про доходи осіб з Державного реєстру, який формується за даними форми 1ДФ, які подають бухгалтери підприємств. У разі якщо ви допустили помилку, то можете направити уточнюючий податковий розрахунок.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) є однаковим. Вони подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка. Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка.

Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення.

Також, з роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. на веб - порталі ДФС.

Про зміни щодо ПДВ для спецрежимників

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що для забезпечення реалізації норм Закону України від 16.07.2015р. №643-VIII„Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість”, які набрали чинності з 29.07.2015 р. Казначейством України для платників - с/г підприємств, що обрали спецрежим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкрито рахунки в системі електронного адміністрування податку, на який платники зможуть перераховувати кошти для наступного зарахування їх на спецрахунок. Відповідний переказ Казначейство ініціюватиме в день надходження грошей на додатковий електронний рахунок.

Поява нового рахунку не передбачає окремого обліку спец режимних постачань у системі електронного адміністрування. Для реєстрації податкових накладних як для звичайної діяльності, так і для спец режимної діятиме загальний реєстраційний ліміт. Він враховуватиме надходження коштів як на „бюджетний” електронний рахунок, так і на додатковий „спец режимний”. Так само й реєстрація в Єдиному реєстрі будь – якої податкової накладної (за сільгосппостачаннями чи за іншою діяльністю) буде однаково зменшувати загальний реєстраційний ліміт.

Подання до органу ДФС Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою згідно з додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби (далі – ДФС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Для подання Повідомлення засобами електронного зв’язку ДФС України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема, розміщено в банері «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб-порталу ДФС України (https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

В приміщеннях ЦОППів Дніпропетровської ОДПІ організовано надання допомоги платникам податків щодо оформлення документів для отримання безкоштовних сертифікатів АЦСК ІДД.

Ключі електронного цифрового підпису, видаються Акредитованим центром сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту та дають змогу звітувати не лише до податкових органів, а й до інших контролюючих органів на території України. Крім цього, такі ключі використовуються для роботи в «Електронному кабінеті платника податків».

На офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (https://acskidd.gov.ua), в розділі «Реєстрація користувачів», розміщено перелік реєстраційних документів (зразки заповнення) щодо отримання електронних цифрових ключів для кожної категорії платників податків, іншу корисну інформацію.

Порядок оновлення облікових даних платників податків при зміні посадових осіб

Порядок внесення змін до облікових даних платника податків, у тому числі у разі зміни керівника або головного бухгалтера, здійснюється відповідно до розділу IX наказу Міністерства фінансів України від 09.12.10 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків та зборів» зі змінами та доповненнями.

В разі включення відомостей про платника податків до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, інформація про зміну керівника оновлюється автоматично в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора. Проте, інформація щодо зміни бухгалтера оновлюється на підставі реєстраційної заяви форми № 1-ОПП.

Платники податків - юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов'язані подати реєстраційну заяву за формою N 1-ОПП з позначкою "Зміни" з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

Стосовно платників податків, які не включаються до ЄДР (постійні представництва нерезидента, договори про спільну діяльність, договори управління майном, тощо), інформація про зміну керівника та/ або головного бухгалтера оновлюється лише на підставі заяви за ф. № 1-ОПП та документів. Уточнені документи та заява надаються до контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня внесення відповідних змін.

Система електронного адміністрування ПДВ – перерахування коштів з електронного рахунку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.

Обов’язкові реквізити податкової накладної

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що вичерпний перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначені пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізит:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

02.09.2015


Понад 49 мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів – від платників Дніпропетровщини

Протягом січня – серпня 2015 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 49 млрд. 296,7 млн. грн. Це на 12 млрд. 984,1 млн. грн., або на 35,8 % більше, ніж за вісім місяців 2014 року. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Так, до загального фонду Державного бюджету впродовж січня – серпня поточного року мобілізовано 28 млрд. 844,0 млн. грн., що на 11 млрд. 100,7 млн. грн. або на 62,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом восьми місяців 2015 року отримали 7 млрд. 810,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 125,2 млн. грн., або на 16,8% більше фактичних надходжень січня – серпня 2014 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 12 млрд. 642,6 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,4%, або на 758,2 млн. грн.


Особливості оподаткування господарських товариств

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31684/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» надала роз’яснення стосовно особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави. Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/212416.html.



До уваги платників ПДВ – особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» проінформувала платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) щодо особливостей:

- перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника до бюджету та на поточний рахунок платника податку;

- сплати податкових зобов’язань з ПДВ, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Податковим кодексом України термінів.

Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html.


Електронне адміністрування ПДВ

Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені наступні зміни до системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

1. Реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 01.07.2015, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою у системі електронного адміністрування, та такі податкові накладні/розрахунки коригування не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складення.

2. Врегульовано питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств (далі – с/г підприємства), зокрема, відкриття с/г підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, додаткових рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, а кошти, що надходитимуть на такі рахунки, автоматично перераховуватимуться Казначейством на спеціальні рахунки таких с/г підприємств, протягом операційного дня.

3. Надана можливість центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, направляти органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, коригуючі реєстри для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах.

4. Платники можуть використовувати кошти, зараховані на рахунок платника у системі електронного адміністрування ПДВ, у погашення податкового боргу з ПДВ.

5. «Обнуління» з 01.07.2015 показника суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН та включення до нього:

- суми середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (т. з. «овердрафт»);

- суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015;

- суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015;

- залишку коштів на електронному рахунку платника.

6. Для податкових накладних, складених у період з 01.07.2015 по 30.09.2015, встановлені такі строки реєстрації:

- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у зазначений період, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у зазначений період, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

7. У разі встановлення під час перевірки факту завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, яке залишилося непогашеним станом на 01.07.2015 у податковій звітності з ПДВ, що призвело до завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, застосування до такого платника податку, крім штрафів, передбачених статтею 123 Податкового кодексу України, штрафу у розмірі 10 відсотків суми завищення такого від’ємного значення.

8. Запровадження норми, згідно з якою на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», та зняття арешту з коштів, на які такий арешт був накладений.


Податковий календар на вересень 2015 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

4 вересня поточного року останній день подання:

- звіту про використання марок акцизного податку;

8 вересня поточного року останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2014 по 30.06.2015;

9 вересня поточного року останній день подання:

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС);

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС);

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв (форма №1-ОА);

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів (форма №1-ОТ);

10 вересня поточного року останній день подання:

- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;

До уваги сільськогосподарських підприємств – платників податків!

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) повідомила наступне.

Платникам податку на додану вартість (далі – ПДВ), які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та згідно зі статтею 209 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс) обрали спеціальний режим оподаткування (декларації з ПДВ 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації з ПДВ змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з ПДВ за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитами спеціального рахунку.

Зокрема, платники повинні вказати номер спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО).

Реквізити спеціального рахунку обов’язково вказуються при позитивному або нульовому значенні рядка 25.2 декларацій з ПДВ 0121-0123.

Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, відкритих платникам відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Кодексу України та призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений у податковій звітності з ПДВ.

Завдяки операції «Урожай - 2015» на Дніпропетровщині підвищено заробітну плату 4140 працівникам сільського господарства

З липня поточного року у Дніпропетровській області розпочалася операція «Урожай-2015». Мета проведення цього заходу: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо.

З початку проведення операції «Урожай - 2015» завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 4140 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 7,2 млн. грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб майже на мільйон гривень, єдиного соціального внеску – понад 2,7 млн. грн.

Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 1898 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 4 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 512,3 тис. грн., ЄСВ – 1,5 млн. грн.

Операція «Урожай-2015» на Дніпропетровщині продовжується.


До уваги платників збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ

Наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №654 «Про затвердження форми Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 05.02.2015 за №947/27392 (далі – наказ №654) затверджена форма податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності та додатки до неї:

- додаток 1 – Розрахунок податкового зобов’язання збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів, визначених у підпункті 1.3.9 пункту 29 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України;

- додаток 2 – Розрахунок податкового зобов’язання збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для населення.

Цей наказ набирав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.08.2015 (опублікований в «Офіційному віснику України» від 28.08.2015 №66).

Відповідно до пункту 2 наказу №654 втратив чинність наказ Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1017 «Про затвердження форми Податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за № 36/18774.

Наказ №654 розміщено на офіційному порталі Верховної Ради України за посиланням:

https://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0947-15.


Актуально для платників єдиного податку четвертої групи

З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (виділено в окрему четверту групу).

Відповідно до підпункту 295.9.2. пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

На теперішній час платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов’язання на 2015 рік, відповідно, нараховуються помісячно.

Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.

З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07.06.2015 за №799/27244 (далі – наказ № 578), затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Наказ №578 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 28.07.2015 (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 28.07.2015 №57).

З урахуванням зазначеного, Державною фіскальною службою України рекомендовано платникам єдиного податку четвертої групи:

а) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «Нараховано до зменшення податкового зобов’язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;

б) подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом №578. Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи – до 10.10.2015.



Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

Яким чином можна отримати додаткову інформацію щодо електронного адміністрування ПДВ?

Для зручності платників на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України функціонує банер “Електронне адміністрування ПДВ”, в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз’яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.

Окрім того, у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс. У розділах загальнодоступного інформаційного ресурсу «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» розміщена необхідна інформація щодо електронного адміністрування ПДВ. Телефони «гарячої» лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007.

Для отримання детальних консультацій щодо податку на додану вартість також можна звернутись у Центр обслуговування платників за місцем реєстрації.

Сервіс «Пульс» ефективний канал комунікації з громадянами

З початку року на антикорупційний сервіс ДФС „Пульс” надійшло 1 звернення стосовно роботи Дніпропетровської ОДПІ. Питання, з яким звернуся платник району, стосувалося з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних. Звернення розглянуте та вирішено по суті відповідно до чинних нормативно - правових актів.

Нагадуємо, що платники податків можуть зателефонувати за номером (044)284-00-07 та повідомити на «Пульс» про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових інспекцій та митниць, про можливі корупційні дії з їх боку, про проблеми з поданням звітності, реєстрацією платником єдиного податку, поскаржитися на організаційні негаразди та некоректні моменти під час проведення перевірок тощо.

Електронні сервіси для платників податків

Для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:

«Електронний кабінет платника податків»

«Митна статистика»

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР»)

«Анулювання реєстрації платника ПДВ

«Антикорупційний сервіс «Пульс»

«Заповнення декларації громадянами

«Реєстр платників єдиного податку»

«Акредитований центр сертифікації ключів»

«Електронна звітність»

«Електронна митниця»

«Реєстр страхувальників»

«Дані про взяття на облік платників податків»

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису".


Прес-служба СМР - 08.09.2015.