Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


Роман Насіров: Співробітництво з США – це застосування успішного світового досвіду

06.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітництво з американськими партнерами дає нові можливості для покращення роботи фіскальної служби завдяки застосуванню в Україні найкращого світового досвіду. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з керівництвом Митної та прикордонної служби США.

«Наші зусилля спрямовані на зміцнення двосторонньої співпраці у правоохоронній сфері та боротьбі з контрабандою», - наголосив очільник відомства.

Він зазначив, що результатом роботи ДФС є підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями, яка створює можливості для обміну інформацією про перевірку законності зарубіжних операцій і виявлення порушень митного законодавства.

Крім того, співробітництво з США відбувається і по іншим напрямам.

«Наприклад, фахівці з США допомагають у розвитку системи управління ризиками. Наразі триває активна робота над створенням в Україні аналогів підрозділів з протидії тероризму та контрабандній діяльності (ATCET), які функціонують у Митній та прикордонній службі США.

Допомога США надається і в рамках Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS). За підтримки США в рамках митних органів України був створений підрозділ контролю за переміщенням товарів військового призначення та подвійного використання (на даному етапі – сектор в рамках Департаменту митного контролю)», - повідомив Роман Насіров.

За його словами, у перспективі напрями співпраці між країнами повинні бути розширені.

«Ми пропонуємо розширити двосторонню взаємодію у таких сферах, як організація митного контролю, правоохоронна діяльність, митно-тарифне регулювання, а також налагодити співробітництво між навчальними закладами та державними установами за напрямами здійснення державної митної справи, порушення митних правил, проявів тероризму та експортного контролю».

З початку року до зведеного бюджету надійшло 470,2 млрд. гривень

06.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

За оперативними даними протягом січня-вересня 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 470,2 млрд. грн. Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

За його словами, надходження на 102,9 млрд. грн., або на 28,0 відс., перевищили показники відповідного періоду 2015 року.

«З початку року до державного бюджету забезпечено 365,9 млрд. грн. Місцеві бюджети на розвиток своїх регіонів отримали 104,3 млрд. гривень», - розповів Микола Чмерук.

Збір коштів до зведеного бюджету у січні-вересні 2016 року склав 534,0 млрд. грн., що на 121,1 млрд. грн., або +29,3 відс., більше аналогічного періоду 2015 року., у т. ч. до державного бюджету – 429,6 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету в січні-вересні 2016 року склали 365,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,8 відс., додатково забезпечено 6,5 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,8 відс. (+3,5 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 108,3 відс. (+3,2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 105,3 відс. (+2,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 115,2 відс. (+4,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,6 відс. (+4,2 млрд. грн.), ввізного мита – 102,1 відс. (+0,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 142,5 відс. (+2,2 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-вересні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 29,9 відс. (+29,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+10,1 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 30,2 відс. (+9,3 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 43,3 відс. (+12,0 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – на 29,1 відс. (+8,1 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 32,5 відс. (+6,4 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 46,5 відс. (+8,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+4,5 млрд. грн.), екологічного податку – на 34,9 відс. (+0,3 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 63,7 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 94,5 млрд. гривень.

За три квартали 2016 року необхідно звітувати за новими формами

розрахунків податку на прибуток нерезидента

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що, починаючи з декларування за 3-и квартали 2016 року, подання:

- Розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі окремого балансу фінансово-господарської діяльності (далі – Розрахунок 1);

- Розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 (далі – Розрахунок 2)

здійснюється за формою та у порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2016 №544 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №923/29053 (далі – наказ №544).

Також нагадуємо, що Державною фіскальною службою України листом від 02.09.2016 №29468/7/99-99-15-02-01-17 «Про затвердження форми та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво» (далі – лист ДФС №29468) надані роз’яснення щодо порядку подання та заповнення Розрахунку 1 та Розрахунку 2 і додатків до них за новими формами.

Лист №29468 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/69554.html

Подання зазначених Розрахунків за три квартали 2016 року здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Отже, граничний термін їх надання – 09.11.2016.

Яким чином відображається у розрахунку за формою №1ДФ

заробітна плата померлого працівника, яка виплачується спадкоємцю?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Перехід прав та обов’язків від особи, яка вважається померлою, до інших осіб статтею 1216 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) розглядається як «спадкування».

Об’єктом спадщини виступають права та обов’язки спадкодавця. А спадкоємцями є особи, вказані у заповіті, якщо його було складено, або особи, визначені статтями 1261 – 1265 ЦКУ, залежно від їх черговості.

Особливості спадкування деяких видів прав та обов’язків визначено у главі 84 ЦКУ. Так, відповідно до ст.1227 ЦКУ суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини.

Норми, що передбачають виплату заробітної плати померлого працівника членам його сім’ї, викладені і у розпорядженні Ради Міністрів Української РСР від 22.11.1984 №620-р «Щодо видачі заробітної плати, не одержаної до дня смерті робітника чи службовця» та у постанові Ради Міністрів СРСР від 19.11.1984 №1153 «Про порядок видачі заробітної плати, яка не була отримана до дня смерті робітника чи службовця».

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.1270 ЦКУ).

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, сума заробітної плати, яка не була одержана померлим працівником, та виплачується податковим агентом членам його сім’ї, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «101» із зазначенням ідентифікаційного номера такого померлого працівника.

При цьому, отримання заробітної плати у вигляді спадщини, яка виплачується спадкоємцям нотаріусом відображається ним у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознаками доходів «113», «114» або «115» в залежності від ступеня споріднення.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.25 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Про перейменування деяких територіальних органів

Державної казначейської служби

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 27.09.2016 №665 (далі – Постанова №665) у рамках декомунізації перейменував 50 управлінь Державної казначейської служби у районах, районах у містах та містах.

Згідно з додатком до Постанови №665 перейменовані територіальні органи Державної казначейської служби у наступних областях:

- Дніпропетровській області – 11;

- Донецькій – 10;

- Житомирській – 2;

- Запорізькій – 3;

- Кіровоградській – 2;

- Луганській – 5;

- Миколаївській – 1;

- Одеській – 5;

- Полтавській – 1;

- Рівненській – 1;

- Харківській – 7;

- Херсонській – 1;

- Чернігівській області – 1.

Як повідомляється на Урядовому порталі, зазначену Постанову розроблено на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанов Верховної Ради України, рішень органів місцевого самоврядування.

Про коригування податкових зобов’язань з ПДВ покупця

у разі повернення покупцем неякісного товару

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України у листі від 05.09.2016 №19168/6/99-99-16-03-02-15 (далі – лист ДФС №19168) надана податкова консультація щодо коригування податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ) покупця у разі повернення покупцем неякісного товару.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Відповідно до п.187.1 ст.187 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а у разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному у порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН (п.192.1 ст.192 Кодексу).

Згідно із п.21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст.192 Кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Пунктом 2 ст.3 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №996) передбачено, що податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Отже, якщо постачальником товарів – платником ПДВ були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг та/або відбулася зміна умов договору та/або був складений інший договір, то продавець – платник ПДВ за датою, визначеною пунктом 187.1 ст.187 Кодексу, має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема, отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (п.192.1 ст.192 Кодексу).

Враховуючи зазначене, у випадку повернення покупцем неякісних товарів розрахунок коригування складається у день їх повернення на підставі первинного документа, який засвідчує такий факт повернення. Такий первинний документ повинен бути складений з урахуванням вимог ст.9 Закону №996 та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88.

Лист №19168 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69839.html

05.10.2016

Роман Насіров бере участь у шостому засіданні Українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій

05.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У складі української делегації Голова ДФС Роман Насіров бере участь у шостому засіданні Українсько-американської Ради з торгівлі та інвестицій, яка проходить у м. Вашингтон, США.

Головною темою Українсько-американської Ради є двостороннє співробітництво в різних сферах, зокрема, в торговельно-економічній та інвестиційній. Серед основних питань двосторонніх відносин розглядатимуться боротьба з корупцією в Україні, удосконалення адміністрування податків, підвищення прозорості митних процедур, в тому числі забезпечення об’єктивного визначення митної вартості.

«Що стосується фіскальної служби, ми постійно співпрацюємо з нашими американськими колегами з метою покращення діяльності відомства та застосування найкращих практик в Україні. Зокрема, у травні відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Угода є свідченням посилення українсько-американського співробітництва щодо охорони кордонів та обміну митною інформацією, що в свою чергу дозволить вдосконалити механізми боротьби з контрабандою та іншими правопорушенням на митниці», - зазначив Роман Насіров.

США надає значну допомогу у реформуванні та модернізації митних органів України, зокрема, у сфері управління ризиками, протидії контрабанді наркотиків, зброї та інших небезпечних речовин, переміщення товарів подвійного призначення, удосконалення митних процедур у морських портах та перепідготовці працівників.

«За сформованим американською стороною планом реформ відбувається модернізація митних органів ДФС. Крім того, Уряд США постійно надає технічну допомогу в реформуванні Офісу великих платників податків, кадрової політики, розвитку внутрішніх ІТ систем та боротьбі з корупцією. Завдяки підтримці США нам вдається ефективно реалізовувати цілі, поставлені перед нами Урядом та суспільством», - додав очільник відомства.

У рамках поточного візиту до США також передбачені зустрічі Романа Насірова у складі української делегації з членами уряду США.

Фахівці ДФС вивчали європейські практики протидії незаконному обігу наркотиків та прекурсорів

05.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС взяли участь у тренінгу «Кращі сучасні європейські практики протидії незаконному обігу наркотичних засобів та прекурсорів на кордоні», організованому за сприяння Консультативної Місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (EUAM).

Під час тренінгу координатор з питань боротьби з наркотиками та прекурсорами національного контактного центру RILO ECE, представник Митної служби Республіки Польща Грегор Чернієвіц ознайомив учасників з типами наркотичних засобів та прекурсорів, незаконним обігом, виробництвом в Європі та маршрутами наркотрафіку.

Учасники вивчали сучасну методологію виявлення контрабандних поставок наркотичних засобів та прекурсорів, проводили оцінку та профілювання ризиків у цій сфері.

Крім того, під час тренінгу розглядалися практичні ситуації щодо незаконної торгівлі, операції з виявлення та припинення незаконного обігу наркотичних засобів та прекурсорів (контрольована поставка, міжнародні операції) тощо.

Отримані знання учасники тренінгів застосовуватимуть під час своєї практичної роботи.

Умови, за яких операції з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна

не оподатковуються

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регламентується статтею 172 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 172.1 статті 172 Кодексу не оподатковується дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ) залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Згідно з пунктом 1 статті 121 ЗКУ від 25.10.2001 №2768-III із змінами та доповненнями громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у таких розмірах:

- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

- для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, у селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.

За якою ознакою у розрахунку за формою №1ДФ відображається сума доходу, отримана та виплачена ФОП від виду діяльності,

який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо фізична особа – підприємець (далі – ФОП) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 Кодексу зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену у ст.167 Кодексу.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «102».

Разом з тим, відповідно до п.177.8 ст.177 Кодексу, під час нарахування (виплати) ФОП доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо ФОП, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких ФОП, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «157». Це правило не застосовується у разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст.14 Кодексу.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, виплачена ФОП, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за формою №1ДФ під ознакою доходу «157».

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.25 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Скористатись правом на податкову знижку за 2015 рік

необхідно до кінця поточного року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є субєктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено підпунктом 166.3 статті 166 Кодексу.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

- квитанціями;

- платіжними дорученнями;

- фіскальними або товарними чеками;

- прибутковими касовими ордерами;

- меморіальними ордерами тощо;

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік у термін по 31 грудня включно 2016 року.

Звертаємо увагу, якщо платник податку до кінця 2016 року, не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2015 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (підпункт 166.4.3 пункту 166.4 статті 166 Кодексу).

Між Україною та Люксембургом підписано Конвенцію

про уникнення подвійного оподаткування

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 30.09.2016 у рамках двосторонньої співпраці Міністр фінансів Олександр Данилюк разом із Послом Люксембургу в Україні Мішель Праншер-Томассіні підписали українсько-люксембурзьку Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування.

Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Люксембургом в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави. Даний Протокол містить необхідні статті про обмін податковою інформацією у редакції, яка відповідає останнім стандартам Організації економічного співробітництва та розвитку.

Це дозволить:

- запобігати ухиленням від сплати податків;

- усунути податкову дискримінацію;

- створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Люксембургу шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

- забезпечити обмін податковою інформацією.

Протоколом передбачені такі ставки оподаткування пасивних доходів:

- дивіденди – загальна ставка 15%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 20% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;

- проценти – загальна ставка 10%; 5% – для процентів, що сплачуються у зв’язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання; процентів за банківською позикою;

- роялті – загальна ставка 10%; 5% – для роялті відносно авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.

Про це Міністерство фінансів України повідомило на своєму офіційному веб-сайті за посиланням:

https://www.minfin.gov.ua/news/view/ministr-finansiv-oleksandr-danyliuk-pidpysav-ukrainskoliuksemburzkoi-konventsii-pro-unyknennia-podviinoho-opodatkuvannia?category=dohidna-politika&subcategory=podatki

Про застосування тимчасових митних декларацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України у листі від 26.09.2016 №31558/7/99-99-18-02-03-17 «Про застосування тимчасових декларацій» (далі – лист ДФС №31558) повідомила, що законодавством України з питань державної митної справи чітко визначені умови подання тимчасових митних декларацій в рамках процедур митного контролю та оформлення, умови визначення ставок митних платежів, для нарахування сум митних платежів за тимчасовою митною декларацією та вимоги щодо надання відмови у митному оформленні.

З текстом листа №31558 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/listi/69820.html

04.10.2016

В Дніпропетровській області ліквідовано конвертцентр з обігом понад

642 млн. грн.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.358, ч.3 ст.191 КК України припинено діяльність конвертаційного центру.

Встановлено групу осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Схема роботи полягала в тому, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних СГД, які в подальшому знімали готівкою учасники центру для передачі посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 10-12% за конвертацію.

Загальний обіг проконвертованих коштів протягом 2015-2016 років склав понад 642 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 107 млн. гривень.

Під час проведення слідчих дій проведено 10 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях, за адресами проживання фігурантів та їх автомобілях.

За результатами обшуків вилучено 148 тис. доларів США, 608 тис. гривень і 7 тис. євро готівкою, 20 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку та документацію, які свідчать про протиправну діяльність.

На 29 розрахункових рахунків ФСПД (на 5 з яких заблоковано 87 тис. гривень) накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

За 9 місяців поточного року на Дніпропетровщині зібрано

38,6 млрд. грн. податкових і митних платежів

та 9,7 млрд. грн. єдиного внеску

Впродовж січня - вересня 2016 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 38 млрд. 566,6 млн. грн. Про це проінформувала виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Так, до державного бюджету протягом дев’яти місяців поточного року спрямовано 26 млрд. 985,1 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 11 млрд. 683,2 млн.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками сплачено 11 млрд. 581,5 млн. грн. Це на 2 млрд. 900,6 млн. грн. (або на 33,4%) більше фактичних надходжень січня - вересня 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку 2016 року зібрано 9 млрд. 688,2 млн. грн.

Отримати гарний настрій та добре підкріпитися змогли гості благодійного ярмарку, що пройшов в Університеті митної справи

і фінансів міста Дніпро

«Чого лише немає на цій ярмарці! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь, цибуля, крамарі всякі галас – все злилося в один безладний гомін» - ці безсмертні строки Миколи Гоголя з «Сорочинського ярмарку» давно стали хрестоматійним описом традиційного українського ярмаркування! І саме такий, чи майже такий, ярмарок змогли побачити в першу неділю жовтня гості на традиційному студентському благодійному ярмарку, який щорічно проводять в Університеті митної справи і фінансів міста Дніпро.

Заставлені наїдками та напитками широкі столи на подвір’ї університету приманювали гостей соковитим м’ясом і ковбасою, пиріжками, варениками, сиром, канапками та солодощами. На всі смаки і гаманці! Студенти університету, в переважній більшості, в колоритному національному вбранні: вишиванках, жупанах та віночках зазивали покупців фантазією, кмітливістю та наполегливістю.

А до цього, гарного настрою добавляли і театралізовані постанови, з тієї ж «Сорочинської ярмарки». Виступи студентського ансамблю. Народні пісні і запальна музика.

Кожний факультет університету, представлений на ярмарку, не лише тішив гостей, але і представляв свої кулінарні та художні знахідки журі, на чолі з першим проректором університету, головою вченої ради, доктором історичних наук Віктором Ченцовим, на думку якого: «Головна мета подібних благодійних ярмарків, які в університеті проходять щорічно, надихають студентів розкривати свої особисті таланти і, в той же час, відчувати єдність в колективі. Робити спільні справи задля добробуту кожного».

Звичайно, були і переможці. Учасники дійства отримали гарний настрій та досвід ярмаркування! А всі виручені кошти підуть на благодійні цілі – підтримку тих, хто чекає на неї.

Податковий календар з 04 по 17 жовтня 2016 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

7 жовтня, п'ятниця

Останній день подання

- звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма №1-ОА) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма №1-ОТ) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА) за вересень 2016 року;

- звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ) за вересень 2016 року;

- попередньої заявки-розрахунку про потребу у марках акцизного податку на грудень 2016 року

10 жовтня, понеділок

Останній день подання

- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на жовтень 2016 року

17 жовтня, понеділок

Останній день подання

- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень (форма №ЗВР-1) за вересень 2016 року, якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за вересень 2016 року

Про забезпечення роботи ЦОП у святкові та вихідні дні

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області з метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:

14 жовтня 2016 року — вихідний день;

15 жовтня 2016 року — робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 13 год. 00 хв.

Про рентну плату за спеціальне використання води

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Державна фіскальна служба України з метою правильності обчислення, своєчасності і повноти справляння рентної плати за спеціальне використання води здійснила аналіз даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) за результатами діяльності за II квартал 2016 року та повідомила про найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов'язань з Плати (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).

Зокрема, окремі платники при поданні до органу ДФС податкової звітності з Плати не дотримувались порядку її заповнення, внаслідок чого звітність була подана з помилками.

Наприклад, у р.8 «об'єкт оподаткування з початку року» задекларовано 103 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 59 куб.м, у р.8.2 «з підземних водних об'єктів» - 0; у р.8 «об'єкт оподаткування з початку року» задекларовано 180 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 180 куб.м, у р.8.2 «з підземних водних об'єктів» - 43 куб.м.

Також має місце незаповнення платниками р.8 «об'єкт оподаткування з початку року», внаслідок чого у окремих випадках значення р.8 (р.8 = р.8.1 + р.8.2) дорівнює 0 за наявності показників у р.8.1 або р.8.2.

Наприклад, у р.8 «об'єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1.2 «з підземних водних об'єктів» задекларовано 4200 куб.м; у р.8 «об'єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 17023 куб.м; у р.8 «об'єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1.1 «з поверхневих водних об'єктів» задекларовано 1120 куб.м.

Слід також звернути увагу на правильність застосування платниками ставок Плати під час розрахунку податкових зобов'язань з Плати та визначення коду водного об'єкта (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).

Звертаємо увагу платників податків на дотримання порядку заповнення податкової звітності з Плати затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» .

Оновлено реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Наказом Державної фіскальної служби України від 28.09.2016 №813 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Оновлено «Єдинє вікно». Версія 1.25.2.0 від 26.09.2016 р.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Державна фіскальна служба України на своєму сайті оприлюднила доповнення програмного забезпечення «Єдинє вікно подання електронної звітності» до версії 1.25.2.0 станом на 26 вересня 2016 року.

Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 23.07.2016 року по 26.09.2016 року включно (містить доповнення починаючи з версії 1.25.0.0).

Воно встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.25.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.

Оновлення OPZ 1.36.2 від 26.09.2016

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

26 вересня 2016 року вийшло оновлення OPZ 1.36.2.

Це оновлення встановлюється на ОПЗ версії 1.36 або версії 1.36.1.

Не забувайте після встановлення оновлення перевірити "Довідник документів":

- в меню "Довідники" - "Довідник документів" - або зліва "пташкою" відзначте всі звіти, або виберіть всі потрібні вам звіти і відзначте їх "пташкою"

Перелік змін та доповнень (версія 1.36.2.0) (станом на 26.09.2016)

Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:

Форми вводу (XSL):

Надана можливість вносити ознаку наявності поданих доповнень згідно зноски «8» до поля «Наявність доповнення» (додано поле HJ1).для наступних документів:
- J0100608 - Розрахунок податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності;
- J0100807 - Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;

- J0101910 - Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Схеми даних (XSD):

- common_types.xsd - "Загальні типи даних" - на виконання вимог п.4 постанови КМУ від 13.07.2016 №440 «Про затвердження -Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» надана можливість використання нових ознак неприбутковості установи (організації) за затвердженою структурою.

Реєстр неприбуткових організацій та установ в Електронному кабінеті платника

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Державна фіскальна служба України доопрацювала електронний сервіс Електронний кабінет платника (оновлена версія) в частині розширення функціональних можливостей режиму «Інформація з реєстрів». Зокрема, створено нову вкладку «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних щодо платників податків, яких включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (інформація оприлюднюється відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру»).

Також найближчим часом за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) буде надано можливість подання реєстраційної заяви за формою 1-РН в електронному вигляді.

Звертаємо увагу, що реєстраційна заява за ф.№1-РН може бути подана засобами електронного зв'язку в електронному вигляді, якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (абзац п'ятий пункту 6 Постанови №440).

Нагадуємо, що інформація з реєстрів ДФС, яка є відкритою та загальнодоступною, оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в режимі реального часу. Користувачі мають можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.

Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи прощена (анульована) кредитором сума боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Законом України від 9 квітня 2015 року №321-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» (далі – Закон №321) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, доповнено пунктом 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Згідно з абзацом першим пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Національного банку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.

Норми пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.

Дія абзацу першого пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалися починаючи з 1 січня 2015 року.

Відповідне питання – відповідь розміщене у категорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Відбулося засідання секцій Науково-технічної ради ДФС

03.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

На сьогодні існує потреба в наукових розробках в системі ДФС, які б не лише узагальнювали національний та міжнародний досвід здійснення митної справи, а й були новаторськими та унікальними для України. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання секцій Науково-технічної ради ДФС.

«В ДФС використовується одне з найкращих програмних забезпечень під час здійснення митного оформлення та контролю. Розробки наших ІТ-спеціалістів високо оцінені і міжнародними експертами. Однак, щоб тримати цей рівень, його постійно треба вдосконалювати та покращувати. І саме наука в цьому розумінні має бути на крок попереду. Завдяки використанню різноманітних ноу-хау ми завжди будемо попереду і зможемо ефективно прогнозувати всі ризики та перспективи розвитку митної сфери», - підкреслив Мирослав Продан.

Під час секцій було проаналізовано стан виконання замовлених ДФС науково-дослідних робіт за підсумками діяльності новоствореного Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету ДФС за 9 місяців 2016 року, обговорено результати науково-технічної експертизи тематики наукових досліджень ДФС на 2017 рік, а також розглянуто ініціативну тематику наукових досліджень, які виконуються кафедрами Університету із залученням членів студентського наукового товариства, аспірантів.

Учасники засідань, зокрема, акцентували увагу на важливості практичної спрямованості результатів наукових досліджень з урахуванням змін в податковому законодавстві та рекомендацій міжнародних експертів.

За результатами роботи секцій більшість наукових досліджень визнані такими, що відповідають технічним завданням та можуть бути впровадженими в практичну діяльність ДФС. Зокрема, вже на сьогодні результати виконаного наукового дослідження на тему «Система індикаторів оцінювання результативності діяльності ДФС України» взяті за основу Міністерством фінансів України під час розробки ключових показників ефективності (KPI) та стратегічних цілей і завдань для ДФС на 2016-2017 роки.

Нагадаємо, що Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України була створена відповідно до наказу ДФС України від 30 грудня 2014 року №411. Це колегіальний дорадчий орган, основною метою якої є розгляд наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.

Викрито схему отримання хабарів на митному посту «Тиса»

03.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники Військової прокуратури Ужгородського гарнізону спільно з СБУ та із залученням співробітників Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи викрили схему отримання хабарів на митному посту «Тиса».

Співробітники військової прокуратури спільно з СБУ затримали під час отримання хабара митника, відповідального за протидію контрабанді та порушенню митних правил. Так, 02.10.2016 було задокументовано черговий факт вимагання та одержання головним державним інспектором-кінологом відділу кінологічного забезпечення управління по роботі з митними правопорушеннями Закарпатської митниці ДФС на митному посту «Тиса» від громадянина України неправомірноі вигоди у розмірі 400 євро за безперешкодне переміщення (без сплати митних платежів) вантажного транспортного засобу із товарами побутового вжитку. Також при огляді приміщень митного поста «Тиса» виявлено та вилучено грошові кошти у сумі 6950 Євро.

Митника затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії зі встановлення та притягнення до відповідальності всіх посадовців, задіяних у корупційній схемі.

Після затримання зазначеної особи до місця події прибули дві спільні мобільні групи Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи.

За час роботи спільними мобільними групами Міжвідомчого центру проводилися заходи щодо огляду транспортних засобів, вантажів та особистих речей громадян, що переміщувалися через митний кордон України. В ході проведення заходів було виявлено п‘ять фактів порушення митного законодавства України, за якими ініційовано складання протоколів про порушення митних правил за статтею 472 МК України, по яким затримано товарів на загальну суму майже 200 тис. грн. Санкція даної статті передбачає конфіскацію товарів і штраф в розмірі 100% вартості товарів.

Платники податку на нерухомість мають право звернутися до фіскальних органів для звірки даних

03.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Фізичні особи, які є платниками податку на нерухомість, але не отримали податкового повідомлення-рішення, мають право звернутися до фіскальних органів для звірки даних. Про це розповів фахівець Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

«Платник податку має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації щодо проведення звірки суми податку, об’єктів оподаткування та ставки податку. В цьому випадку контролюючі органи зроблять нарахування відповідно до оригіналів документів, які надасть платник податків, та вручать податкове повідомлення-рішення. Фізична особа-платник податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення повинна сплатити відповідну суму до відповідного місцевого бюджету», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що ставки податку на нерухомість за 2015 рік встановлені органами місцевого самоврядування. По нежитловій нерухомості вона становить до 1 відс. від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року, житловій – до 2 відс. Сплачена сума податку зараховується до місцевого бюджету за місцем знаходження об’єктів нерухомості.

«Якщо у платника податку є декілька об’єктів, які знаходяться в різних регіонах, в алгоритмі при розрахунку податку враховується кожне рішення органу місцевого самоврядування, де знаходиться об’єкт оподаткування. Тобто ставка податку, пільга, надана на кожний об’єкт щодо зменшення бази оподаткування, і при розрахунку дана сума зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта», – підкреслив Володимир Гуцуляк.

Роман Насіров: Завдяки інноваціям в роботі ДФС митні платежі зросли на 41%

03.10.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Завдяки спрощенню митних процедур, покращенню сервісів та посиленню боротьби з контрабандою митні платежі з початку року зросли майже на 41%. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Митні платежі, ключовими з яких є ПДВ на товари, що імпортуються, акцизний податок і мито, у січні-серпні 2016 року зросли на 40,8% порівняно з аналогічним періодом 2015 року», - наголосив очільник відомства.

Роман Насіров також зазначив, що протягом січня-серпня 2016 року всі митниці ДФС забезпечили до державного бюджету 145,5 млрд грн. Таким чином, бюджет отримав додатково 7,6 млрд гривень.

Крім того, керівник служби додав, що ДФС планує продовжити нарощувати обсяг митних платежів.

«Завдяки роботі мобільних груп, «Єдиного вікна», а також спрощенню митних процедур ми сподіваємося збільшити щомісячні обсяги митних надходжень», - підкреслив Голова ДФС.

03.10.2016

Про актуальні питання податкового законодавства

під час Інтернет – конференції

Днями відбулася Інтернет конференція начальника управління організації роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Актуальні питання податкового законодавства».

До вашої уваги деякі із питань, що цікавили платників.

Питання 1: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які суттєві зміни відбулися у цьому році в оподаткуванні неприбуткових організацій?

Відповідь.

Основними змінами з питань оподаткування неприбуткових організацій є:

- по-перше, затвердження Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, а також виключення з нього організацій, які не відповідають критеріям неприбуткових;

- по-друге, затвердження наказом Міністерства фінансів України від 17 червня 2016 року №553 нової форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Постанова №440 набрала чинності 16 липня поточного року. Відповідно до цієї Постанови, неприбуткові організації повинні до 1 січня 2017 року привести у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України статутні документи та надати до податкових інспекцій за місцем обліку їх копії.

Неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 года не привели свої статутні документи у відповідність до вимог Кодексу та не надали копії таких документів до контролюючого органу, виключаються після 1 січня 2017 року таким органом з Реєстру у порядку, визначеному Постановою №440.

Звертаю увагу, що роз’яснення Державної фіскальної служби України стосовно алгоритму дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні таких організацій до Реєстру та виключенні з нього надані у листі ДФС України від 25 серпня 2016 року №28602/7/99-99-15-02-01-17, з яким Ви можете ознайомитись на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «Законодавство» - «Податкове» - «Листи».

Стосовно Наказу №553, яким затверджена нова форма Звіту, то він набрав чинності 2 серпня 2016 року. За новою формою необхідно звітувати неприбутковим організаціям, починаючи зі звітного періоду – 2016 рік.

Питання 2: Я фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування. Скажіть, будь ласка, яким чином, з урахуванням останніх змін у законодавстві, сплачуються авансові платежі для таких підприємців?

Відповідь.

Як визначено у підпункті 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з урахуванням змін авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на загальній системі оподаткування розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом, тобто до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня. Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Кодексом (підпункт 177.5.3 пункту 177.5 статті 177 Кодексу).

Питання 3: Скажіть, будь ласка, хто має право на податкову знижку за навчання?

Відповідь.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має фізична особа – резидент – платник податку на доходи фізичних осіб, яка не є суб'єктами господарювання.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються таким платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (підпункт 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 Кодексу).

Тобто, за 2015 рік платник податку повинен скористатися правом на нарахування податкової знижки до кінця 2016 року, так як таке право на наступні податкові роки відповідно до підпункту 166.4.3 Податкового кодексу України не переноситься.

Підпунктом 166.3.3 статті 166 Податкового кодексу визначено, що фізична особа – платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених ним на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. За 2015 рік сума податкової знижки не може перевищувати 1710 гривень у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом 2015 року.

Нагадуємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (підпункт 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Питання 4: Для яких категорій населення на теперішній час передбачені чинним законодавством пільги по земельному податку?

Відповідь.

Як визначено підпунктом 281.1 статті 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються наступні категорії населення:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

При цьому, звертаємо увагу, що таке звільнення від сплати земельного податку, поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

а) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

- у селах – не більше як 0,25 гектара;

- у селищах – не більше 0,15 гектара;

- у містах – не більше 0,1 гектара;

в) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,1 гектара;

г) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

д) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на таку пільгу.

Питання 5: Якщо квартира знаходиться у спільній власності декількох осіб, то хто повинен сплачувати податок на нерухоме майно?

Відповідь.

Порядок визначення платника податку на житлову нерухомість, яка перебуває у спільній частковій або спільній сумісній власності декількох осіб регламентується підпунктом 266.1.2 статті 266 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до його норми:

а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, то платником податку є одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Питання 6: Скажіть, будь ласка, за яких умов фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку звільняються від сплати єдиного податку?

Відповідь.

Від сплати єдиного податку відповідно до пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України звільняються виключно платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, у таких випадках:

- на період щорічної відпустки тривалістю один календарний місяць на рік. Інформація про період такої відпустки вказується у відповідній заяві довільної форми, що подається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації платника (підпункт 298.3.2 пункту 298.3 статті 298 Податкового кодексу України);

- на період хвороби, обов’язково підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, за умови, що хвороба триває не менше 30-ти календарних днів. При цьому, інформація про термін тимчасової втрати працездатності вказується у відповідній заяві довільної форми, що подається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації платника, з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності (підпункт 298.3.2 пункту 298.3 статті 298 Кодексу).

Звертаємо увагу, що згідно з пунктом 295.6 статті 295 Кодексу суми єдиного податку, сплачені платниками єдиного податку першої і другої груп, як авансові внески відповідно до пункту 295.5 статті 295 Кодексу, підлягають зарахуванню у рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою такого платника. А помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Щодо сплати фізичною особою транспортного податку, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу).

Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (п.п. 14.1.251 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Кодексу обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Кодексу передбачено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 Кодексу).

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років (п.п 267.6.7 п. 267.6 ст. 267 Кодексу).

Відповідне питання – відповідь розміщене у категорії 111.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Щодо визначення юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи доходу при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для юридичної особи платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Зокрема, згідно з п. 292.3 ст. 292 Кодексу до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Слід зазначити, що відповідно до ст. 632 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

З огляду на зазначене, до суми доходу юридичної особи платника єдиного податку третьої групи включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) з урахуванням звичайних цін. При цьому поняття звичайна ціна визначено п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, з урахуванням особливостей, обумовлених ст. 39 Кодексу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 108.01.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум сплачених суб’єктом господарювання за навчання фізичної особи - найманого працівника одним платежем в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до пп.165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абз. першому пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 Кодексу на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.

Законодавством не встановлено обмежень щодо терміну, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Враховуючи вищевикладене, якщо суб’єкт господарювання сплатив за навчання фізичної особи - найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, така сума, з урахуванням розміру, визначеного пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, оподаткуванню не підлягає.

При цьому, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або трьох років після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу, то сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.

Відповідне питання – відповідь розміщене у категорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

30.09.2016

0.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-серпня 2016 року платникам податків Львівщини відшкодовано 690 млн. грн.. податку на додану вартість при заявлених до відшкодування 717,3 млн. гривень.

Завдяки функціонуванню системи електронного адміністрування ПДВ бюджетне відшкодування здійснюється оперативно, в хронологічному порядку відповідно до черговості.

«Мені було приємно почути сьогодні від керівництва компанії «Фуджікура», що з митницею зараз проблем немає, з податковою зараз проблем немає, ПДВ повертається вчасно. Тобто жодних проблем немає», – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 30 вересня, під час відкриття нової лінії заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Fujikura у рамках візиту Урядової делегації до Львівщини.

Завдяки спільній роботі платників податків та працівників ДФС Львівщини за 8 місяців поточного року до загального фонду державного бюджету зібрано понад 4,4 млрд. грн. податкових платежів. Львівською митницею за цей період забезпечено понад 5,8 млрд. грн.

Від платників Львівщини до бюджету додатково надійшло 70,9 млн. грн. податку на прибуток, 69 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів, 258,2 млн. грн. ПДВ з ввезених на територію України товарів.

Представники Місії EUВAM вивчали потреби у професійній підготовці працівників ДФС

30.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Основні потреби працівників Державної фіскальної служби України у напрямі професійної підготовки розглядалися під час робочої зустрічі керівництва Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з представниками Місії EUBAM.

Зустріч відбувалася в штаб-квартирі Місії в Одесі у рамках 11 фази діяльності Місії EUВAM.

Учасники обговорили плани та перспективи подальшої співпраці задля покращення процесу підвищення професійної компетентності кадрів для митниць ДФС, зокрема, розглядалася можливість залучення експертів EUВAM для участі у семінарах, тренінгах на базі Департаменту СПКЗ ДФС, а також залучення фахівців ДФС до участі у заходах EUBAM разом з експертами Місії. Також визначено пріоритети спільної роботи на майбутнє.

Представники Місії EUВAM запевнили, що і надалі будуть надавати підтримку Державній фіскальній службі України в процесі реформування.

У свою чергу, фахівці Департаменту подякували Місії EUВAM за плідне і конструктивне співробітництво та запевнили міжнародних експертів у подальшому підвищенні якості підготовки особового складу ДФС з метою приведення стандартів роботи до відповідних норм ЄС.

Роман Насіров: Львівська митниця – один з лідерів серед учасників експерименту з розвитку інфраструктурних об’єктів

30.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Ефективна діяльність Львівської митниці дозволила протягом дії експерименту спрямувати на розвиток соціальної сфери регіону 594,9 млн. грн. Ці кошти становлять 50 відс. від загальної суми перевиконань щомісячних планових митних платежів, які у рамках впровадженого на митницях експерименту спрямовуються у спеціальні фонди регіональних бюджетів. Про це розповів Голова ДФС Роман Насіров під час перебування у складі урядової делегації з робочим візитом у Львівській області.

«Започаткований експеримент дає суттєві результати і приклад цьому – будівництво нової дороги Н13 на Львівщині. Завдяки підтримці платниками податків ідеї експерименту, їх сумлінному декларуванню та сплаті митних платежів, нам вдалося спрямувати на розвиток інфраструктури регіонів понад 1,4 млрд. грн.», – зазначив Роман Насіров.

За словами керівника ДФС, Львівська митниця з перших місяців дії експерименту займала лідируючу позицію серед інших учасників експерименту.

«За 8 місяців поточного року митниці-учасниці експерименту перевиконали планові показники на 1,7 млрд. грн. а тому отримали можливість використати значні кошти на потреби свого регіону. Тобто ця ініціатива має всі шанси залучити ще більше коло учасників», – підкреслив Роман Насіров.

Керівник ДФС також зазначив, що протягом січня-серпня 2016 року всі митниціДФС забезпечили до державного бюджету 145,5 млрд. грн.. Бюджет отримав додатково 7,6 млрд. гривень.

Роман Насіров: Підприємства Львівщині забезпечують стабільні надходження до бюджету

30.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у відкритті нової лінії заводу електрообладнання і автозапчастин компанії Fujikura.

Японський завод із виробництва електричного устаткування для автотранспортних засобів "Фуджікура" на Львівщині відкрили 14 квітня. Зараз там працює 550 людей, а до середини 2017 року у планах підприємства відкрити ще 3 тис. робочих місць.

«На сьогодні цей завод – одне з найбільших виробничих підприємств на Львівщині, яке не тільки забезпечує мешканців області робочими місцями, а й наповнює бюджет стабільними податковими надходженнями», - зазначив Голова ДФС.

Нагадаємо, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у складі урядової делегації перебуває з робочим візитом у Львівській області. Запланована участь у ряді заходів, у тому числі він ознайомиться з ходом будівництва-реконструкції дороги Н13 Львів - Самбір - Ужгород. Ремонт та реконструкція дороги відбувається за рахунок коштів, отриманих від перевиконання Львівською митницею щомісячних планових митних платежів.

Консультативна місія Європейського Союзу надасть 323 комплекти аналізаторів для посилення боротьби з контрабандою наркотиків

30.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

З метою вдосконалення роботи Державної фіскальної служби України щодо виявлення та аналізу наркотиків і речовин, що використовуються для їх виготовлення, 26-29 вересня 2016 року Консультативна місія ЄС (КМЄС) в Україні провела два курси тренінгів.

Ці заходи стали черговим підтвердженням підтримки України з боку європейських донорів (EUBAM, Група з підтримки для України в ЄС, Представництво ЄС в Україні, Twinning-проекти, Deutsche Gesellschaft für Internazionale Zusammenarbeit) та інших міжнародних партнерів.

Учасниками тренінгів стали 50 співробітників митниці з усієї країни.

«Ми вдячні нашим колегам за дієву підтримку процесів реформування митниці та підвищення її технічного і кадрового потенціалу. Це безумовно сприятиме підвищенню якості роботи наших фахівців з протидії контрабанді наркотиків та зміцнить захист кордонів нашої країни», - зазначив в.о. директора Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Дмитро Горячов.

Тренінги, проведені представником Митної адміністрації Польщі Гжегожем Чернєвічем, фокусувалися на двох взаємопов’язаних компонентах: по-перше, як виявляти на кордонах та аналізувати наркотичні та вихідні речовини, наприклад, через оцінку ризиків та нові методики; по-друге, як використовувати технічне обладнання для цієї діяльності. Саме з цією метою КМЄС надасть українським митникам 323 комплекти для виявлення та аналізу наркотичних речовин.

"Завдяки Угоді про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, інтеграція економіки країни в європейську значно посилиться. Розширенням торгівлі неодмінно намагатимуться скористатися й злочинці для здійснення незаконної діяльності. Ми вітаємо реформи в ДФСУ щодо подолання контрабанди наркотиків, зброї та торгівлі людей", - заявив керівник Компоненту КМЄС з питань реформування сектору цивільної безпеки Брайан Річард.

Тренінги проводилися за системою "підготовка тренерів". Відтепер випускники курсу, а це, переважно, керівники середньої ланки, головні та старші інспектори підрозділів, відповідальні за протидію торгівлі наркотиків та контрабанді зброї, зможуть самотужки проводити навчання та ділитися здобутими знаннями зі своїми колегами.

Роман Насіров ознайомиться з ходом будівництва дороги Львів - Самбір – Ужгород

30.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у складі урядової делегації під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана перебуває з робочим візитом у Львівській області.

Роман Насіров візьме участь у ряді заходів, в тому числі ознайомиться з ходом будівництва-реконструкції дороги Н13 Львів - Самбір - Ужгород. Ремонт та реконструкція дороги відбувається за рахунок коштів, отриманих від перевиконання Львівською митницею щомісячних планових митних платежів.

Нагадаємо, з вересня минулого року в Україні реалізується безпрецедентний експеримент, спрямований на розвиток інфраструктури регіонів, - 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів. Пілотний проект торкнувся спочатку Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, а в січні цього року до нього приєднався Київ.

Про актуальні питання податкового законодавства йшлося на семінарі для представників первинних профспілкових організацій

28 вересня п.р. за участі начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової відбувся семінар для представників первинних профспілкових організацій Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок на тему: «Зміни у Податковому кодексі України. Оподаткування профспілкових виплат. Неприбуткові організації».

На семінарі обговорювались останні зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, розглянуто норми Постанови Кабінету міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

За словами Манушак Осипової: «Робота органів Державної фіскальної служби усіх рівнів направлена на прозорі і партнерські відносини з платниками податків. Кожен платник повинен бути упевнений, що наша служба – це партнер бізнесу, сервісна служба. У цьому – суть усіх реформ, що проводяться у фіскальній службі протягом останніх років. Основне завдання реформ органів ДФС – повне перетворення з контролюючого органу у сервісну службу. Розвиток сервісів для платників податків – одна з важливих задач, визначених ДФС України».

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради застосування податкового законодавства.

Щодо можливості використання імпортованої підакцизної продукції

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України за результатами розгляду звернень суб'єктів господарювання листом від 27.09.2016р № 31688/7/99-99-12-01-02-17 надано роз’яснення щодо можливості використання імпортованої підакцизної продукції, яка класифікується згідно з УКТ ЗЕД у товарній позиції 2208, як сировини для виготовлення та розливу алкогольних напоїв на виробничих потужностях підприємств та звільнення від оподаткування акцизним податком при її ввезенні на митну територію України, повідомляє таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановлені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481).

Згідно з абзацом сьомим частини першої статті 1 Закону № 481 алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Частиною першою статті 12 Закону № 481 передбачено, що виробництво алкогольних напоїв здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового. Використання інших видів спирту для виробництва алкогольних напоїв і харчових продуктів забороняється.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону № 481 спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби повинні відповідати вимогам затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, чинних в Україні.

Вимоги ДСТУ 4257:2003 "Напої лікеро-горілчані. Технічні умови" поширюються на напої лікеро-горілчані міцністю від 1,2 відс. до 60 відс, виготовлені змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами, інгредієнтами та підготовленою водою, насичені чи ненасичені діоксином вуглецю (для слабоалкогольних напоїв), призначені для реалізації як на внутрішньому ринку, так і для експорту.

Таким чином, використання алкогольних напоїв, які класифікуються у товарній позиції 2208 згідно з УКТ ЗЕД, як сировини для виготовлення та розливу алкогольних напоїв чинним законодавством не передбачено. Отже, звільнення від оподаткування акцизним податком, передбачене підпунктом 213.3.6 пункту 213.3 статті 213 Податкового кодексу України, не поширюється на операції з імпортування алкогольних напоїв.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС довести зазначений лист до відома платників податку і підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування під час проведення масово-роз'яснювальної роботи.

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого фізичною особою від продажу рухомого майна (вживаних речей) за посередництвом юридичної особи – комісіонера

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), доходом з джерелом його походження з України, тобто об’єктом оподаткування є, зокрема, дохід від продажу рухомого майна.

Згідно з п. 173.1 ст. 173 Кодекс дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 Кодексу, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п. 173.2 ст. 173 Кодексу).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

У разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна (абз. другий п. 173.3. ст.173 Кодексу).

Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна (вживаних речей) за посередництвом юридичної особи – комісіонера, то такий комісіонер вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від такого продажу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Дії фізичної особи підприємця - платника єдиного податку у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника єдиного податку відповідної групи

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) ставки, встановлені п. 293.3 - 293.5 ст. 293 Кодексу, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 107.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Виконання індикативних показників за січень-вересень 2016 року

Дніпропетровською ОДПІ за січень-вересень 2016 року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано податків та платежів на загальну суму 1001724,7тис.грн., у тому числі до Державного бюджету 449258,00 тис.грн., до місцевих бюджетів 552466,7 тис.гривень.

Зменшення мобілізованих коштів до Зведеного бюджету в порівнянні з минулим роком складає 28266,8 тис.грн., в т.ч. до Державного бюджету зменшення становить 304659,9 тис.грн. за рахунок переходу у 2016 році бюджетоутворюючих платників до СДПІ у м.Дніпропетровську. Разом з тим, до Місцевого бюджету району надходження збільшились на 276393,1 тис. грн. за рахунок податку на доходи фізичних осіб в сумі 402129,3 тис.грн., плати за землю з юридичних і фізичних осіб в сумі 88209,5 тис.грн., єдиному податку з юридичних і фізичних осіб в сумі 39573,6 тис.грн. та ін.

До Державного бюджету за січень-вересень 2016 року надійшло: ПДВ – 229949,9 тис. грн., акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - 14547,3 тис. грн., податку на прибуток – 52883,2тис.грн., податку на доходи фізичних осіб – 100532,3 тис грн., рентної плати за користування надрами -1861,3 тис. грн.

Єдиного соціального внеску надійшло – 245472,3 тис. гривень.

До місцевого бюджету за січень-вересень 2016 року надійшло, всього: 552466,7тис.грн. у т.ч. податку на доходи фізичних осіб – 301597,0тис.грн., акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 71028,1 тис. грн., єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва – 41756,5 тис.грн., плати за землю – 88209,5 тис.грн., рентної плати за користування надрами -896,9тис.гривень.

Зокрема у вересні 2016 року до зведеного бюджету мобілізовано – 121408,1тис.грн., в т.ч. до Державного бюджету – 53781,0 тис.грн., до місцевого – 67627,1тис. гривень.

У вересні 2016 року до Державного бюджету надійшло податку на додану вартість – 33337,1 тис.грн., акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)- 2691,1 тис.грн., податку на прибуток – 108,2 тис.грн., податку на доходи фізичних осіб – 13765,8 тис. грн., рентної плата за користування надрами – 340,2 тис. гривень.

Єдиного соціального внеску у серпні 2016 року надійшло– 29002,7 тис. гривень.

До місцевого бюджету у вересні 2016 року надійшло: податку на доходи фізичних осіб -41297,4 тис. грн., акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 9056,7 тис. грн., єдиного податку суб'єктів малого підприємництва – 2183,0 тис. грн., плати за землю – 10380,4 тис. грн., рентної плати за користування надрами -113,4 тис. грн.


Прес-служба СМР - 10.10.2016.