Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


Податковою міліцією затримано організатора підпільного цеху, який виготовляв отруйний «алкоголь»

29.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівники податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками прокуратури та СБУ області ліквідували цех з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, через діяльність якого постраждало більше півсотні громадян.

У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції встановили, що 27-річний харків’янин здійснював незаконне виготовлення горілки та коньяку. Для свого бізнесу чоловік використовував метиловий спирт. Розбавляючи його з водою, чоловік розливав «алкоголь» у пляшки та тетрапаки.

Чоловік знав, що купує метиловий (технічний) спирт. Згідно з оперативними даними, за порадою постачальника він з подільниками встановив у гаражі і квартирі обладнання для очищення води, через яке проганялася сировина. Після цього зловмисники змішували цю рідину з водою з-під крана. Так, бізнесмен та його подільники встигли переслати сурогат, який продавали по 250 грн за 10 л, у п'ять регіонів України.

У середу, 28 вересня, були затримані організатор і три подільники організатора у виготовленні неякісного алкоголю в великому обсязі. Їм буде оголошено про підозру за статтею 204 частини 3 КК України

Під час допиту, затриманий організатор зізнався, що, вже знаючи про смерті на Харківщині, отримав чергову партію технічного спирту - 4 тис. літрів, яку відвіз у гараж.

Крім затримання учасників злочину, на сьогодні вже встановлено два підпільні цехи і місце зберігання спирту. Один з цехів - це гараж, де стояло устаткування для «очищення» спирту і виготовлення з нього горілки або коньячного товару. Другий склад - квартира в багатоповерховому будинку. Там же друкувалися і марки акцизного податку.

Роман Насіров: Завдяки реформі Офісу великих платників збільшено надходження до бюджету

29.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Завдяки реформуванню Офісу великих платників податків значно збільшилися надходження до бюджету. Зокрема, за 8 місяців поточного великими платниками податків, що обслуговуються в Офісі, сплачено до державного бюджету 137,6 млрд гривень. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він відзначив, що з травня 2015 року по Офісу постійно спостерігається тенденція росту платежів до Держбюджету. Якщо у 2015 році середньомісячний збір платежів становив 13,6 млрд гривень, то в 2016 році - 17,2 млрд гривень.

«Високі показники досягнуті за рахунок постійного удосконалення системи адміністрування податків та зборів в Офісі великих платників. Реформування Офісу великих платників податків передбачає якісно новий рівень обслуговування бізнесу. Ця реформа відбувається відповідно до кращих міжнародних практик, за підтримки МВФ і Міністерства фінансів США», - зазначив Роман Насіров.

Реформа Офісу передбачає, зокрема, реформування Центрального офісу та створення на його базі єдиної юридичної особи, що забезпечить єдиний підхід до всіх платників. Центральний офіс матиме сім управлінь в регіонах України та п’ять відділень. Таким чином компанія-платник зможе обрати за зручністю будь-яке відділення, в якому обслуговуватиметься.

«Важливим є запровадження системи індивідуального супроводження великих платників податків професійними консультантами-координаторами. Великому бізнесу для вирішення проблемних питань не потрібно буде звертатися до різних підрозділів - консультант зможе надати всю необхідну інформацію», - наголосив очільник відомства.

Одна з головних новацій – це перехід до електронного надання послуг та запуск системи електронного аудиту.

«Результат проведених заходів - збільшення добровільної сплати платежів великими платниками податків до бюджетів всіх рівнів. Значного темпу росту досягнуто за останні 8 місяців поточного року по усіх бюджетоформуючих податках», - підкреслив Роман Насіров.

Мирослав Продан: Норвезькі компанії не мають проблем з митним оформленням риби та морепродуктів

29.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Норвезькі компанії не мають проблемних питань із визначенням митної вартості риби та морепродуктів, які експортуються в Україну. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан під час першого засідання українсько-норвезької Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки, яке відбулося в м.Осло.

За його словами, протягом січня-серпня поточного року в Україну з Норвегії імпортовано риби та морепродуктів на суму 77 млн. дол. США, що становить 78% від усього імпорту з Норвегії.

«Відсутність системних проблем з митною оцінкою риби та морепродуктів з Норвегії підтверджує позитивна тенденція щодо митного оформлення цих товарів порівняно з минулим роком. Так, на 5,1% зросла кількість товарів, оформлених за 1 методом, тобто за ціною контракту, та на 27,1% – товарів, ввезених по прямому контракту», – зазначив Мирослав Продан.

Водночас частка товарів, що імпортуються через посередників залишається значною, що робить такі зовнішньоекономічні операції непрозорими та ризиковими.

Посадовець також наголосив, що у разі виникнення будь-яких спірних питань ДФС готова до всебічного та об’єктивного розгляду таких звернень виключно в рамках національного законодавства та міжнародних зобов’язань.

У свою чергу ДФС розраховує на допомогу колег з митної адміністрації Норвегії, зокрема, щодо підтвердження задекларованої митної вартості.

«Отримання відповідей на всі наші запити забезпечить підтвердження автентичності документу та, як наслідок, задекларованої суб’єктом митної вартості», – підкреслив Мирослав Пордан.

Водночас, на думку посадовця, оперативному митному оформленню морепродуктів з Норвегії сприятиме й підписання ініційованого ДФС Протоколу про організацію обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони України та Королівства Норвегія.

Проект Протоколу було розроблено фахівцями ДФС за результатами домовленостей, досягнутими під час липневої зустрічі представників Посольства Норвегії в Україні, Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» та представників Уряду.

«Документ спрямований на забезпечення сприятливих умов для торгівлі між Україною та Норвегію. Він передбачає прискорення виконання митних процедур відносно товарів і транспортних засобів, а також підвищення ефективності їх митного контролю», – зазначив Мирослав Продан.

Наразі зазначений проект передано на розгляд норвезької сторони.

Представники Консультативної місії Європейського Союзу відвідали тренінг "Інструменти ефективного управління"

29.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Представники Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС) відвідали з робочим візитом Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

У ході візиту представники Місії ознайомилися з процесом спеціальної та спеціалізованої підготовки, що проводиться фахівцями департаменту, з його структурою, матеріально-технічною базою, основними напрямами діяльності, зокрема, застосування сучасних інформаційних технологій у роботі.

Крім того, експерти КМЄС відвідали тренінг «Інструменти ефективного управління», який проводили фахівці Департаменту для керівників, заступників керівників відділів (секторів) структурних підрозділів територіальних органів ГУ ДФС.

Представники фіскальної служби та КМЄС також обговорили питання подальшої співпраці у рамках спеціалізованої підготовки з управління персоналом.

З початку року Дніпропетровська митниця ДФС

відкрила 85 справ про порушення митних правил

27 вересня п.р. в медіа-центрі "Мост-Днепр" відбулася прес-конференція на тему: «Протидія митним правопорушенням» за участі начальника відділу протидії митним правопорушенням управління боротьби з митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС Віталія Аксютіна.

За його словами: «З початку 2016 року Дніпропетровською митницею складено 85 протоколів про правопорушення митних правил на суму майже 108 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, було складено 70 протоколів на суму майже 16 млн. грн. Варто відмітити, що за результатами розгляду митних справ про порушення митних правил накладено штраф в 40 справах на суму більше, ніж 3 млн. грн.".

Віталій Аксютін відмітив, що основними правопорушеннями при перетині кордону є подання документів з неправдивими відомостями відносно вартості і кількості товару, і його найменувань (побутова техніка, транспортні засоби тощо), а також не декларування товарів і транспортних засобів для комерційного призначення.

За вісім місяців поточного року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено понад 100 службових розслідувань та перевірок

На протязі січня – серпня 2016 року УВБ ГУ ДФС області проведено 115 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких:

  • розпочато 26 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби;
  • винесено 37 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності;
  • до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

Проведено 27 перевірок стану охорони приміщень підрозділів ГУ ДФС області, при цьому у всіх випадках виявлені недоліки.

В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, УВБ проведено понад 240 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.

Перевірено 88 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області, з яких 4 відмовлено у призначені на посаду.

Крім того, за вісім місяців поточного року з питань запобігання проявам корупції було розміщено 18 публікацій у пресі та відбулось 32 виступи на телебаченні та радіо.

Щодо нарахування бюджетними установами - орендодавцями податку на додану вартість на суму відшкодування (компенсації) витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальні послуги, енергоносії

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України листом від 23.09.2016р. № 31390/7/99-99-12-02-01-17 надано роз’яснення щодо застосування пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) у частині нарахування бюджетними установами - орендодавцями податку на додану вартість на суму відшкодування (компенсації) витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальні послуги, енергоносії та повідомляє.

Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств, їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній власності, а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна регулюються Законом України від 10 квітня 1992 року № 2269-ХП «Про оренду державного та комунального майна» (далі - Закон № 2269).

Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об'єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу»).

Пунктом 2 зазначеної Методики визначено, що розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

Відповідно до статей 284 та 286 Господарського кодексу України істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата, яка є фіксованим платежем, який орендар сплачує орендодавцю незалежно, від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках передбачених законодавством.

Водночас, згідно з пунктом 3 Методики, до плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які відповідно до укладених угод зобов'язуються надавати орендарю державне підприємство, організація, господарське товариство, на балансі яких перебуває це майно.

Таким чином, якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодовування орендодавцю у частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди обов'язково має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).

Відшкодування орендарем витрат орендодавця на оплату спожитої електричної енергії розглядається як оплата за отримані послуги.

Також Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28, визначено, що орендодавець виступає у ролі основного споживача електроенергії, а орендар — субспоживача.

Якщо орендодавцем не надано орендарю повноважень щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальником електричної енергії, то за передану та поставлену орендарю електричну енергію має розраховуватись орендодавець як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку (пункт 188.1 статті 188 Кодексу).

Отже, якщо орендодавцем виступає бюджетна установа, то кошти, що отримуються від орендаря у вигляді відшкодування витрат на оплату комунальних послуг та спожитої електричної енергії, не включаються до бази оподаткування ПДВ орендодавця.

Щодо застосування ставок акцизного податку при переобладнанні автомобілів

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Законом України від 31 травня 2016 року № 1389-VII „Про зміни до підрозділу 5 розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів” (далі – Закон № 1389) передбачено, що знижені ставки акцизного податку застосовуються для легкових автомобілів, за винятком тих, що:

- мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

- вироблені до 1 січня 2010 року;

- ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

Пунктом 216.4 статті 216 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) передбачено, зокрема, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення.

Отже, знижені ставки акцизного податку застосовуються для легкових автомобілів під час ввезення їх на митну територію України з урахуванням умов, передбачених Законом № 1389.

Стосовно застосування розміру ставок акцизного податку при переобладнанні ввезених вантажних транспортних засобів, які до переобладнання під час ввезення відповідали товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, то акцизний податок з зазначеної вище операції обраховується за ставками, визначеними у підпункті 215.3.51 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, розмір яких залежить від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п’ять років).

Ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті (євро). З огляду на викладене розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов'язання, і залишається незмінним протягом кварталу (пункт 217.3 статті 217 Кодексу).

Підпунктом 212.1.14 пункту 212.1 статті 212 Кодексу особу – власника ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, визначено як платника акцизного податку.

Згідно з пунктом 216.11 статті 216 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.

(Лист ДФС України від 22.09.2016р.№ 20625/6/99-99-12-03-03-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69799.html)

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди (абзац другий п. 164.6 ст. 164 Кодексу).

Однак, слід зауважити, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон №909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання єдиного внеску з фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами на підприємствах, в установах,організаціях, у інших юридичних осіб (роботодавців) чи у фізичних осіб – підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

Крім того, Законом №909 до Кодексу внесено зміни в частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків зокрема, для доходів у вигляді суми винагород, нарахованих (виплачених) платнику податку за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 Кодексу).

Враховуючи викладене, оскільки Законом №909 з 01 січня 2016 року скасовано утримання єдиного внеску з фізичних осіб, які отримують винагороди за цивільно-правовими договорами, то база оподаткування ПДФО дорівнює нарахованим сумам таких винагород, до яких застосовується ставка 18 відсотків.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

28.09.2016

Працівниками внутрішньої безпеки ДФС припинено діяльність злочинної групи, що діяла на території Київської обласної митниці

28.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками внутрішньої безпеки ДФС спільно із прокуратурою Київської області викрито злочинну групу з п’яти працівників Київської обласної митниці ДФС, які організували схему одержання хабарів від суб’єктів ЗЕД за заниження митної вартості вантажів під час їх митного оформлення.

Встановлено, що до складу групи входило 5 осіб, зокрема керівник одного з управлінь митниці, начальник митного поста, два інспектори, а також колишній працівник митниці, який виконував роль касира.

За свої «послуги» хабарники вимагали та отримували щомісяця неправомірну вигоду у сумі близько 2,7 млн. гривень.

За вказаним фактом прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особою).

Наразі, під час одержання чергового хабара у сумі 100 тисяч гривень затримано трьох осіб.

Проведено обшуки у службових приміщеннях митниці та помешканнях посадових осіб, за результатами яких вилучено коштів на суму понад 1,6 млн. гривень, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, інші предмети та речі, що підтверджують їх причетність до злочинної діяльності.

З метою відшкодування збитків, нанесених державі, встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться подальші слідчі дії.

Роман Насіров зустрівся з Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер

28.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у зустрічі з Міністром торгівлі США Пенні Пріцкер та представниками американського бізнесу. Відбулось обговорення співпраці між країнами у митній та податковій сферах.

Під час зустрічі Роман Насіров повідомив про зміни, що відбулися в роботі фіскальної служби, та очікуваний результат від реформ.

«Завдяки реформам ДФС вдалося відчутно покращити роботу митних органів та спростити митні процедури. Ми докладаємо всіх зусиль, аби зробити вітчизняне податкове законодавство і податкову службу більше наближеними до платників податків», - зазначив Голова ДФС.

Він також нагадав, що Україна та США підписали Угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями обох країн, в Україні працювала технічна місія США. «Представники делегації США надали технічні рекомендації щодо реформ на українській митниці, за якими ми рухаємося».

Роман Насіров підкреслив, що завдяки проведеним реформам покращується інвестиційний клімат у країні, в тому числі покращується співпраця з американськими компаніями, які працюють в Україні. «Ми намагаємося оперативно реагувати на проблеми, які можуть виникати у компаній під час взаємодії з фіскальними органами», - додав він.

Роман Насіров: ДФС реалізовує всі завдання Уряду

28.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС постійно наповнює державний бюджет з рекордними обсягами податкових і митних надходжень та виконує завдання, поставлені Кабінетом Міністрів України. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час засідання Уряду.

Зокрема, серед останніх реалізованих проектів – запуск Єдиного вікна на митниці. ДФС повністю підготовила та запровадила програмне забезпечення для функціонування «Єдиного вікна», провела навчання для адміністраторів суміжних контролюючих служб та надала доступ до єдиної бази даних.

«З 1 серпня 2016 року за принципом «Єдиного вікна» оформлено понад 3500 митних декларацій», - зазначив Роман Насіров.

«Єдине вікно» дозволяє спростити проходження процедур при оформлені митних декларацій та автоматизує процес обміну інформацією з контролюючими службами», - додав Роман Насіров.

Нагадаємо, з 1 серпня 2016 року на пунктах митного контролю запрацювала автоматизована система «Єдине вікно», яке має на меті пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Це - один з елементів реформування митниці.

Система є повністю автоматизованою, дозволяє подавати документи один раз в одне місце і мінімізує контакти з держслужбовцями. «Єдине вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України і про результати його державного контролю.

Тетяна Пажитнова: Кадрові підрозділи ДФС впроваджують нові підходи до управління персоналом

28.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Нові підходи до організації управління персоналом та реформування кадрової політики – такі ключові питання практичного семінару для керівників кадрових підрозділів, про це повідомила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова, яка модерувала захід.

«З метою вивчення актуальних проблем удосконалення управління персоналом та кадрового менеджменту, впровадження нового законодавства з питань державної служби та обміну досвідом Департамент кадрової політики та роботи з персоналом ДФС проводить практичний семінар для керівників підрозділів», - зазначила керівник Департаменту.

Семінар відбувся на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів (м. Київ).

Участь у зазначеному заході взяли керівники кадрових підрозділів ГУ ДФС в областях, м. Києві (у т.ч. ДПІ у м. Києві), митниць ДФС, Офісу великих платників податків ДФС, спеціалізованих департаментів, а також представники Міністерства фінансів України та Національного агентства України з питань державної служби.

«В умовах реорганізаційних змін та впровадження нового законодавства про державну службу в органах ДФС проведення подібних заходів є дуже актуальним та важливим», - наголосила Тетяна Пажитнова.

Під час семінару обговорювались актуальні аспекти кадрової політики в умовах провадження нового законодавства про державну службу, здійснення дисциплінарного провадження стосовно державних службовців, проведення конкурсів на державній службі, порядок визначення та затвердження спеціальних вимог до претендентів категорій «Б» та «В» тощо.

Крім доповідачів від Департаменту та запрошених представників інших органів державної влади активну участь у обговоренні брали практичні працівники підрозділів по роботі з персоналом територіальних органів ДФС, зокрема, ГУ ДФС у Запорізькій, Полтавській, Хмельницькій, Чернігівській та Дніпропетровській областях.

На думку керівника Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС подібні семінари повинні бути системними та регулярними, саме в такому випадку вони будуть найбільш ефективними та корисними.

Чергову «схему» ухилення від сплати податків ліквідовано в Дніпропетровській області

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції „Урожай-2016” ліквідовано незаконну діяльність групи осіб направлену на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Встановлено, що ухилення від сплати податків здійснювалися при експортних операціях сільгосппродукції.

На підставі ухвал суду проведено обшуки за місцями реєстрації, знаходження, проживання фігурантів провадження, а також в офісних приміщеннях, що належать та використовують фігурантами.

За результатами обшуків вилучено мобільні телефони, документацію та 485 тонн ячменю орієнтовною вартістю 2 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Майже на 3 тисячі євро недооцінили "прожектори сценічні"

під час митного оформлення

За даними Дніпропетровської митниці ДФС 20 лютого 2015 року на митну територію України в зоні діяльності Ягодинської митниці ДФС з Німеччини на адресу українського підприємства було переміщено та в подальшому оформлено в митному відношенні товар – «прожектора сценічні», вартістю 625,5 доларів США (за курсом НБУ – 17 тисяч 112 гривень).

Департаментом боротьби з митними правопорушеннями 29 червня 2016 року на адресу Дніпропетровської митниці ДФС скеровано відповідь митних органів Королівства Нідерланди з долученими завіреними копіями документів, які були підставою для експортування товару.

При порівнянні інформації, наявної в матеріалах митного оформлення із відомостями, зазначеними у документах, які надійшли до Дніпропетровської митниці ДФС виявлено розбіжності в частині вартості товару, походження, його відправника та одержувача.

Так, згідно відомостей, загальна вартість товару експортованого на адресу української фірми складає 3 тисячі 570 Євро (за курсом НБУ станом на 20.02.2015 – 111 тисяч 068 гривень).

Таким чином, керівник підприємства вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, як підстава для ввезення в Україну товарів, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення їх митної вартості.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Щодо відновлення первинних документів, які зберігаються на території вільної економічної зони «Крим»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє..

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

При цьому платники податків зобов’язані забезпечити зберігання зазначених вище документів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 Кодексу).

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення зазначених документів, платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Кодексу для подання податкової звітності.

Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

У разі неможливості проведення перевірки платника податків у випадках, передбачених цим підпунктом, терміни проведення таких перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених цим підпунктом строків (п. 44.5 ст. 44 Кодексу).

У разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому п. 44.7 цієї статті Кодексу, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим п. 44.7 ст. 44 Кодексу), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення (п. 44.6 ст. 44 Кодексу).

Протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта перевірки платник податків має право надати до контролюючого органу, що призначив перевірку, документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності (абзац другий п. 44.7 ст. 44 Кодексу).

У разі якщо під час проведення перевірки платник податків надає документи менше ніж за три дні до дня її завершення або коли надіслані у передбаченому абзацом першим п. 44.7 ст. 44 Кодексу порядку документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за три дні до дня завершення перевірки, проведення перевірки продовжується на строк, визначений ст. 82 Кодексу.

У разі якщо надіслані у передбаченому абзацом першим п. 44.7 ст. 44 Кодексу порядку документи надійшли до контролюючого органу після завершення перевірки або у разі надання таких документів відповідно до абзацу другого п. 44.7 ст. 44 Кодексу, контролюючий орган має право не приймати рішення за результатами проведеної перевірки та призначити позапланову документальну перевірку такого платника податків (абзаци третій, четвертий п. 44.7 ст. 44 Кодексу).

Норми Кодексу не містять положень щодо звільнення платника податків від обов’язку відновлення документів, які зберігаються на території вільної економічної зони «Крим».

Таким чином, відповідно до п. 44.5 ст. 44 Кодексу платник податків повинен забезпечити відновлення та надання контролюючому органу зазначених вище документів.

Незабезпечення платником податків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 46 Кодексу строків тягне за собою накладення штрафу у розмірах, визначених п. 121.1 ст. 121 Кодексу.

Що стосується методики відновлення документів за відсутності регістрів бухгалтерського обліку, то порядок дій у разі втрати первинних документів визначено пунктом 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704.

Крім того, відповідно до п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

(Лист ДФС України від 07. 09.2016р. № 19342/6/99-99-15-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69702.html)

Щодо розрахунку пені при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податковго кодексу України (далі – Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 цієї статті:

- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

- або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Згідно з п. 31.1 ст. 31 Кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. При цьому момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Відповідно до пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп. "а" пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу пеня нараховується при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Кодексом.

Пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Кодексу).

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (пп. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 Кодексу).

(Лист ДФС України від 05.09.2016р. № 19175/6/99-99-15-02-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69704.html )

Щодо оподатковання податком на доходи фізичних осіб сум комунальних платежів, яка відшкодовуються податковим агентом

фізичній особі - орендодавцю, відповідно до договору оренди

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі – Кодекс), дохід з джерелом їх походження з України - це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Згідно з нормою глави 58 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ст. 762 глави 58 ЦКУ за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно з підпунктами 170.1.1 та 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Кодексу податковим агентом платника податку - орендодавця щодо доходу, отриманого від надання в оренду нерухомого майна є орендар.

Відповідно до п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до Кодексу, мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Враховуючи вищевикладене, податковий агент при виплаті доходу фізичній особі - орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу (18 відсотків).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Фізичні особи – платники сплатили 149 млн. гривень податку на нерухоме майно

27.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У поточному році податок на нерухоме майно сплатять понад 350 тис. фізичних осіб. Саме такій кількості громадян нараховано суми податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, платники сплатять до бюджету податок майже за 454 тис. об’єктів житлової нерухомості, при цьому оподатковуються вони за ставками, визначеними у 2015 році. Громадянам вручено понад 440 тисяч податкових повідомлень-рішень щодо сплати податку.

«Станом на 26 вересня до бюджету вже сплачено 149 млн. грн. податку на нерухоме майно. Водночас до кінця року ми очікуємо надходження до бюджету понад 250 млн. грн. податку», – зазначив Павло Дроняк.

Посадовець також нагадав, що у разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну за несплачений податок вже нараховуватиметься пеня.

Звернутися до податкової інспекції повинні й ті особи, які проживають на території України, але мають житлову нерухомість на території ВЕЗ «Крим». Вони зобов’язані задекларувати таке майно для визначення загальної бази оподаткування та отримання пільги зі сплати податку.

Роман Насіров: За 8 місяців до зведеного бюджету надійшло 475 млрд грн. податків

27.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У січні-серпні 2016 року до зведеного бюджету надійшло майже 475 млрд гривень податків. Про це під час засідання Уряду заявив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Завдяки системному реформуванню Державної фіскальної служби збільшено надходження до Зведеного бюджету України. У січні-серпні 2016 року до зведеного бюджету надійшло 474,9 млрд грн., тоді як у минулому році - 364,4 млрд грн. Таким чином, цьогорічний показник на 110,4 млрд гривень перевищує показник минулого року», - зазначив очільник відомства.

За словами Романа Насірова, за вісім місяців поточного року до загального фонду держбюджету надійшло 382 млрд гривень, до місцевих бюджетів – майже 93 млрд гривень.

«За січень-серпень збільшено надходження платежів до місцевих бюджетів майже на 50% (на 30,2 млрд грн.) у порівнянні з відповідним періодом 2015 року», - додав Голова ДФС.

Сумське підприємство-правопорушник відшкодувало державі 1 млн. грн. збитків

27.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Сумської області в ході розслідування кримінальних проваджень за ч.5 ст.191 та ч.2 ст.364 КК України встановлено факт порушення чинного законодавства посадовими особами державного підприємства (основний вид діяльності – будівля доріг і автострад) - встановлено факт розкрадання державних коштів.

Вжитими заходами у ході досудового розслідування кримінального провадження погашено суму збитків у розмірі 1 млн. грн.

Як повідомлялося раніше посадові особи сумського підприємства, яке займається ремонтом доріг, здійснили розкрадання державних коштів

Вказані особи впродовж 2014-2015 років придбали у суб’єктів господарювання, які мають ознаки фіктивності, бітум нафтовий дорожній за завищеною вартістю.

М’ясопереробне підприємство ухилилося від сплати 3,5 млн. грн. податків

27.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У Київській області співробітники податкової міліції спільно з працівниками прокуратури викрили незаконну діяльність посадовців одного з м'ясопереробних підприємств, які ухилилися від сплати податків у особливо великих розмірах.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 УК (умисне ухилення від сплати податків) задокументовано факт ухилення вказаними особами від сплати податків на суму 3,5 млн.грн.

Встановлено, що махінатори організували виробництво м'ясної продукції з її подальшою реалізацією через торгові точки без відображення в обліку підприємства та сплати податків.

В результаті проведених шести обшуків було виявлено та вилучено майже 1,4 мільйона гривень в національній та іноземній валюті, печатки підконтрольних підприємств, комп'ютерну техніку, чорнові записи та документи, які підтверджують незаконну діяльність. На рахунках заблоковано більше 340 тисяч гривень.

Окрім того, під час проведення слідчих дій встановлено факт незаконного та несанкціонованого розміщення необладнаних скотомогильників, площею 200 квадратних метрів. Прокуратурою області за вказаним фактом відкриті кримінальні провадження за ст.236 КК (порушення правил екологічної безпеки) і ч.1 ст.239 КК (забруднення або псування земель).

Слідчі дії тривають.

Київське підприємство здійснило замах на відшкодування 38,7 млн. гривень безпідставно сформованого ПДВ

27.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.2 ст.15 та ч.5 ст.191 КК України за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням i кормами для тварин.

Встановлено, що вказані особи у 2014 році безпідставно віднесли до складу податкового кредиту суми ПДВ по операціях із придбання товарно-матеріальних цінностей у фермерського господарства, які не підтверджені документально. Такі дії дали їм змогу скоїти замах на відшкодування ПДВ з бюджету у сумі 38,7 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

27.09.2016

Щодо коду документа

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що у зв'язку зі зверненнями суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності Державною фіскальною службою України листом від 13.09.2016 р. № 30393/7/99-99-18-02-01-17 було надано роз’яснення щодо коду документу, а саме: при декларуванні упаковок, етикеток, марок акцизного податку та інших подібних товарів, що ввозяться у митному режимі тимчасового ввезення на безоплатній основі на підставі зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо комерційної операції та у подальшому будуть вивезені за межі митної території України разом з відповідними товарами, переміщення яких є комерційною операцією, відомості про відповідний зовнішньоекономічний договір (контракт), умовами якого передбачені комерційна операція щодо основних товарів та безоплатне переміщення таких інших товарів, вносяться до графі 44 митної декларації під кодом документа "4000" відповідно до Класифікатора документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 N 1011 (некласифікований зовнішньоекономічний договір (контракт).

При вивезенні таких товарів разом з товарами, переміщення яких є торговою операцією, відомості про відповідні договори (контракти) зазначаються в загальному порядку.

(Лист ДФС України від 13.09.2016 р. № 30393/7/99-99-18-02-01-17 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/mitne-zakonodavstvo/listi/69680.html)

Щодо порядку відкриття рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ у разі повторної реєстрації особи як платника ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (далі - Порядок N 569).

Відповідно до пункту 4 Порядку N 569 рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) відкривається платнику податку Державною казначейською службою (далі - Казначейство) автоматично на безоплатній основі.

Згідно з пунктом 6 Порядку N 569 Казначейство відповідно до вимог статті 69 Кодексу надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка/ додаткового електронного рахунка у день відкриття рахунка. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків.

У разі повторної реєстрації особи платником податку йому відкривається новий електронний рахунок (пункт 8 Порядку N 569).

Згідно з інформаційними базами даних ДФС, платнику податку відкрито новий електронний рахунок.

(Лист ДФС України від 30.08.2016 р. № 18745/6/99-99-15-03-02-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69722.html )

Щодо оподаткування доходу, виплаченого фізичній особі - підприємцю, отриманого від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п. 177.6 ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку - фізичних осіб.

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору відображається у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – податковий розрахунок за ф. 1ДФ) під ознакою доходу «102».

Разом з тим, відповідно до п. 177.8 ст. 177 розд. IV Кодексу, під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб - підприємців, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157». Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі - підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157».

(Лист ДФС України від 15.09.2016 № 20119/6/99-95-42-02-16 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69667.html)

Щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу

Головне управлння ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за № 1853/24385.

Розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу згідно з пунктом 100.1 статті 100 Кодексу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 Кодексу.

Отже, при розстроченні (відстроченні) грошових зобов’язань (податкового боргу) відповідно до статті 100 Кодексу нараховуються проценти за користування таким розстроченням (відстроченням).

Частиною 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) передбачено, що суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України згідно із частиною п’ятою статті 124 Конституції України та статтею 14 КАСУ.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Кодексу після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня – це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов’язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Тобто, незалежно від того, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов’язання, такий платник після фактичного погашення податкового боргу повинен сплатити пеню у розмірі, який залежить від періоду прострочення.

(Лист ДФС України від 21.09.2016 № 20548/6/99-99-17-01-15 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69773.html)

26.09.2016

З початку року бюджету відшкодовано понад 24 мільйони гривень збитків

від фінансових злочинів

Протягом січня – серпня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 527 кримінальних проваджень, з яких 373 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 169 кримінальних провадження, з яких до суду з обвинувальним актом направлено 45 проваджень, а також 28 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 96 кримінальних проваджень закрито.

Крім того, за вісім місяців 2016 року за підслідністю направлено 93 кримінальних провадження, приєднано до інших проваджень 39 кримінальних провадження. Зупинено 14 кримінальних проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня – серпня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 24 мільйони 494 тисячі гривень.

Про проект змін до Податкового кодексу України

йшлося на семінарі для платників податків

Начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова прийняла участь у семінарі на тему: «Оподаткування 2016: норми законодавства та практика їх застосування», організованому філією Державного підприємства «Сервісно-видавничий центр» у Дніпропетровській області.

Одним з питань, що розглядалися було обговорення основних положень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», запропонованого Міністерством фінансів України. Очікується ряд змін до Податкового кодексу України, зокрема, в адмініструванні ПДВ сільгоспвиробниками; збільшення ставок акцизного податку на алкогольну і тютюнову продукцію, а також на дизельне пальне тощо.

Крім того, на семінарі розглядались та обговорювались питання стосовно: заповнення та виправлення даних податкових накладних з ПДВ, правил формування податкового кредиту; практичні поради щодо заповнення та подання податкової звітності земельного податку, застосування рішень місцевих органів; актуальні питання щодо оподаткування податком на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, військового збору та інші.

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання, роздатковий матеріал та презентаційний номер журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори».

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Олени Ярової на тему «Надання адміністративних послуг»

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової на тему: «Надання адміністративних послуг»

Питання 1: Що підприємство повинне зазначати у даних податковій звітності у зв’язку з проведенням процесів декомунізації, перейменування міста та вулиць, у розділі – місцезнаходження: місто Дніпро чи Дніпропетровськ?

Відповідь: Відповідно до п.45.2 ст.45 ПКУ, податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Згідно з ст.93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно з п.49.2 ст.49 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

За п.48.1 ст.48 розділу ІІ ПКУ, податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п.46.5 ст.46 ПКУ та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Перелік обов’язкових реквізитів податкової декларації зазначено у п.48.3 ст.48 ПКУ.

Одним з обов’язкових реквізитів податкової звітності є місцезнаходження (місце проживання) платника податку.

Враховуючи викладене, в даних платника податків та в податковій звітності має бути зазначена інформація щодо фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, відомості про що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Питання 2: Чи передбачаються зміни до порядку реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

Відповідь: Державною фіскальною службою, у зв’язку із необхідністю забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем ДФС, проведення технічних та регламентних робіт, встановлення єдиного підходу для визначення тривалості операційного дня, протягом якого приймаються податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної розроблено проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», який станом на теперішній час знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів України.

З цією метою проектом постанови передбачається визначення операційного дня, що триватиме щодня з 8 до 19 години для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної платників податку в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проект знаходиться на розгляді.

Питання 3: Яку форму книги розрахункових операцій, що використовуються при наданні послуг пасажирським та електричним транспортом слід використовувати?

Відповідь: «Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №920/29050), встановлено єдину форму книги ОРО на кожну окрему господарську одиницю без застосування РРО. Господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Дія Порядку поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги ОРО.

У разі необхідності використання СГ – перевізниками книг спеціальних форм, такі СГ можуть ініціювати звернення до Міністерства інфраструктури України для розроблення та затвердження форми таких книг» (відповідно до роз’яснень, наданих листом Міністерства доходів і зборів України №4151/7/99-99-18-02-03-17 від 18.02.2014 року).

Питання 4: Яким чином заповнювати заяву про реєстрацію платника ПДВ новоутвореними підприємствами або фізичними особами – підприємцями при поданні документів державному реєстратору, чи можуть бути не заповнені деякі пункти заяви?

Відповідь: Реєстрація платником ПДВ новоутвореним суб’єктом господарювання здійснюється за добровільним рішенням, відповідно до вимог ст.182 та 183 розділу V Податкового Кодексу України та регламентується розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130.

При заповненні заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ не обов’язково заповнювати(або заповнювати як прочерк) такі дані:

Розділ 1 Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;

Розділ 1, 2 Заяви, яка подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію юридичної особи;

Частин 2 та 3 розділу 7 Заяви;

Розділ 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна або інвестором угоди про розподіл продукції;

Розділ 5 Заяви заповнюється згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», сам додаток до контролюючого не подається.

У частині першій розділу 7 та розділі 8 заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ зазначається «0».

Правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами заяв, поданих засобами електронного зв’язку або як додаток до реєстраційної картки, є такими самими, як і для заяв, поданих у паперовому вигляді.

Актуально для платників єдиного внеску: про рахунки для його сплати!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розрізі областей розміщено на головній сторінці веб-порталу ДФС України у розділі «Законодавство»підрозділ «ЄСВ» за посиланням:

https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/214641.html

Для отримання інформації щодо рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, що обліковуються в органах ДФС Дніпропетровської області, необхідно завантажити у Додаткових матеріалах: «Дніпропетровська область».

Звертаємо увагу, що з 01.09.2016 діють нові рахунки єдиного внеску по реорганізованим ОДПІ Дніпропетровської області.

У результаті проведеної реорганізації державних податкових інспекцій області:

- Верхньодніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Вільногорським, Жовтоводським, Криничанським, П’ятихатським відділеннями приєдналась до Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

- Східно-Дніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Межівським, Першотравенським, Петропавлівським, Покровським відділеннями приєдналась до Західно-Донбаської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

- Криворізька центральна ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області разом з Софіївським відділенням приєдналась до Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Тому для платників єдиного внеску, які обліковуються в реорганізованих ОДПІ, нові рахунки розміщені на головній сторінці офіційного субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області»: кнопка «Бюджетні рахунки» – розділ «Рахунки місцевих та державних бюджетів для платників» підрозділ «Перелік рахунків за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» за посиланням:

https://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Яким чином оподатковується дохід, отриманий

фізичною особою – підприємцем від видів діяльності,

не зазначених в реєстраційних даних платника податку?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо фізична особа – підприємець (далі – ФОП) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Пунктом 177.8 ст.177 Кодексу визначено, що під час нарахування (виплати) ФОП від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо ФОП, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п.14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст.14 Кодексу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 104.11 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

До уваги житлово-будівельних кооперативів!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 08.09.2016 №19390/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №19390) надана податкова консультація щодо оподаткування податком на прибуток вступних внесків членів кооперативу.

Правовий статус ЖБК визначається Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV із змінами та доповненнями і Законом України від 10.07.2003 №1087-IV «Про кооперацію» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1087).

Згідно зі ст.6 Закону №1087 кооператив створюється внаслідок об’єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути житлово-будівельними.

Кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи надають послуги своїм членам, не маючи на меті одержання прибутку (ст.23 Закону №1087).

Вимоги до підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими, визначені у підпункті 133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс)

Обов’язковою умовою для неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація) є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Нагадуємо, що 16.07.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК) (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом) (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Отже, утворені згідно із Законом №1087 та внесені до Реєстру ЖБК не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих ними у межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Установи та організації, які не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, є платниками податку на прибуток на загальних умовах і подають фінансову і податкову звітність та сплачують податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.

Згідно з п.134.1 ст.134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій щодо внесення вступних внесків членів кооперативу.

Таким чином, зазначені вище операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Лист №19390 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69705.html

23.09.2016

Підприємствам, які готові відмовитися від сумнівних податкових кредитів, гарантують підтримку і допомогу

Про це заявила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук під час зустрічі з керівниками сільськогосподарських підприємств: «Я хочу, щоб ви знали – всі схеми ми знаємо і бачимо, – сказала Томчук. – Ця ситуація знаходиться не тільки на контролі ДФС, але і правоохоронних органів. Але ми дійсно зацікавлені, щоб ви працювали, бо в державі сьогодні складна ситуація. Запевняю, у нас немає наміру впроваджувати якісь страшні заходи проти бізнесу. Навпаки. Ми готові підтримати вас і допомагати вам. Працює бізнес – живе країна», – підкреслила Оксана Томчук.

Крім масштабного використання в аграрному бізнесі сумнівних податкових кредитів, Оксана Томчук окреслила ще низку проблем в цій галузі. Серед основних, це ухилення від сплати податків і зборів з фонду оплати праці: «Держава крок з свого боку зробила, – відзначила Оксана Томчук. – Ставка ЄСВ істотно у 2016 році знижена. Робіть і ви свій крок – легалізуйте зарплату, припиніть платити в «конвертах».

Також, Оксана Томчук говорила з аграріями про розрахунки за земельні паї: «Перегляньте орендну плату у поточному році добровільно, внесіть відповідні зміни у договори, заплатіть орендодавцям індексовану плату, не очікуючи судових справ, - звернулася до аграріїв Оксана Томчук. – Давайте навчимося говорити правду і працювати чесно. Повторюю, задача ДФС сьогодні – зробити для вас максимально сприятливі умови, а не створювати вам проблеми з правоохоронними органами. Ми готові вас вислухати і допомогти. Звертайтеся – я відкрита і зустрінусь з кожним», – заявила Томчук, підводячи підсумки зустрічі.

Про факти порушення митного оформлення

вивезення транспортного засобу

Днями, до відділу митного оформлення Дніпропетровської митниці ДФС звернувся громадянин Туреччини із заявою про надання дозволу на вивезення транспортного засобу – автомобіля марки «BMW M6» 2009 року випуску, за межі митної території України.

Проведеною перевіркою було встановлено, що згідно центральної бази даних Державної фіскальної служби України, вказаний вище автомобіль 16 вересня 2015 року було ввезено в зоні діяльності Харківської митниці ДФС в режими «тимчасове ввезення на 1 рік».

В митні органи громадянин Туреччини до закінчення строку тимчасового ввезення з метою його продовження не звертався. Тож, на теперішній час автомобіль «BMW M6», 2009 року випуску, за межі митної території України не вивезений.

Таким чином, громадянин Туреччини перевищив встановлений статтею 380 Митного кодексу України строк тимчасового ввезення транспортного засобу особистого користування на митну територію України більше ніж на три доби.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 2 статті 481 Митного кодексу України.

Понад 2,7 мільярди гривень податку на додану вартість

надійшло до Державного бюджету від платників Дніпропетровщини

Протягом восьми місяців поточного року платниками Дніпропетровського регіону сплачено до Державного бюджету України 2 мільярди 747,8 мільйонів грн. податку на додану вартість.

«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 996,3 мільйонів гривень», – зазначила виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

За результатами декларування за вісім місяців поточного року обсяги поставок склали 137 мільярдів 127,7 мільйонів грн. та у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 20 мільярдів 552,5 мільйонів грн.

Крім того, за січень – серпень 2016 року фактично повернуто на поточні рахунки платників податків 416,5 мільйонів гривень ПДВ.

На Дніпропетровщині відбулося чергове засідання

Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Одним з питань, що розглядалися під час засідання Громадської ради було обговорення основних положень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», запропонованого Міністерством фінансів України. Члени Громадської ради зазначили, що для підтримки економіки країни необхідні зміни в оподаткуванні, які перш за все зменшили б податковий вплив на бізнес.

Також, учасникам засідання доведено підсумки роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області в напрямку наповнення бюджетів усіх рівнів за січень – серпень 2016 року; розглянуто концепцію про перегляд підстав втручання в діяльність суб’єктів господарювання, а також напрямки діяльності ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо недопущення виплати заробітної плати у «конвертах» та боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування.

Основним при обговоренні питань оподаткування члени Громадської ради вважали не лише наповнення державного і місцевого бюджету, але і застосування принципу рівності при сплаті податків.

Вартість нагород не оподатковується ПДФО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що статтею 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначені доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, та не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Так, відповідно до підпункту 165.1.38 пункту 165.1 статті 165 Кодексу не оподатковуються ПДФО вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів.

Чи може бюро адвокатів (адвокатське об’єднання)

бути платником єдиного податку третьої групи?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Адвокатська діяльність регулюється Законом України від 05.07.2012 №5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №5076).

Адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, і діє на підставі статуту (частина перша ст.14 Закону №5076).

Адвокатське об’єднання є юридичною особою, створеною шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту (частина перша ст.15 Закону №5076).

Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХІV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеному главою 1 розділу ХІV Кодексу.

Згідно з п.п.298.1.4 п.298.1 ст.298 Кодексу суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п.298.1.4 п.298.1 ст.298 Кодексу, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені у п.291.4 ст.291 Кодексу.

Відповідно до п.291.4 ст.291 Кодексу суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на окремі групи платників єдиного податку.

До третьої групи платників єдиного податку, зокрема, належать юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 мільйонів гривень.

Нормами п.291.5 ст.291 Кодексу визначено види діяльності, що не дають права суб’єктам господарювання бути платниками єдиного податку першої – третьої груп. На юридичну особу – адвокатське бюро чи об’єднання норми п.291.5 ст.291 Кодексу не поширюються.

Враховуючи вищенаведене, адвокатське бюро чи об’єднання як юридична особа може обрати або перейти на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за умови відповідності вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХІV Кодексу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 108.01.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Про електронний сервіс ДФС «Акредитований центр сертифікації ключів»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що про порядок отримання безкоштовних послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), які надають пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (далі – АЦСК ІДД ДФС), можна дізнатись за допомогою електронного сервісу Державної фіскальної служби України «Акредитований центр сертифікації ключів», що розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (https://sfs.gov.ua).

Безкоштовне надання послуг ЕЦП здійснюється АЦСК ІДД ДФС органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам.

Робота АЦСК ІДД ДФС забезпечується сучасним програмно-технічним комплексом, у складі якого використовуються програмно-апаратні рішення, які забезпечують високий рівень надійності захисту інформації.

До послуг ЕЦП, які надаються АЦСК ІДД ДФС належать:

- реєстрація заявників;

- надання у користування надійних засобів ЕЦП;

- допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

- обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів;

- надання послуги фіксування часу;

- консультативні послуги у сфері ЕЦП за зверненням підписувачів.

Переглянути перелік документів для отримання послуг ЕЦП та завантажити форми реєстраційних документів разом зі зразками їх заповнення платники можуть у розділі «Реєстрація користувачів» головної сторінки офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС за посиланням:

https://acskidd.gov.ua/r_kor

Харківські митники виявили велику партію наркотиків та пневматичну зброю

23.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Сьогодні вранці в пункті пропуску «Гоптівка» в ході спільних оперативних заходів Харківської митниці ДФС та УСБУ в Харківській області, за участю співробітників УВБ ГУ ДФС у Харківській області було виявлено понад 11 кг речовини рослинного походження та 2 пневматичних пістолети.

Наркотичні засоби громадянин України намагався вивезти до Росії, приховуючи в технологічних порожнинах свого авто.

За вказаним фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

На Сумщині ліквідовано конвертцентр з обігом понад 60 млн. грн.

23.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Сумської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 та ч.1 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру.

Встановлено, що групою осіб без наміру здійснення статутної діяльності зареєстровано та придбано низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошти конвертувались у готівку за винятком 7-8%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах склав понад 60 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають 10 млн. гривень.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвали суду проведено 5 обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісних приміщеннях.

За результатами обшуків виявлено 9 печаток, 3 штампи, 22 банківські картки, комп’ютерну техніку, чекові книжки, чорнові записи та документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

Внутрішньою безпекою ДФС у Львівській області затримано на хабарі працівника податкової інспекції

23.09.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області спільно з працівниками прокуратури Львівської області затримано «на гарячому» керівника відділу однієї з податкових інспекції Львівщини.

Встановлено, що податківець вимагав та одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду у сумі 5,2 тис. грн. за не нарахування останньому штрафних санкцій за виявленими правопорушеннями податкового законодавства – ведення підприємницької діяльності без відповідних дозвільних документів.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

З метою встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочину та додаткових обставин, проводяться першочергові слідчі дії, а саме обшуки за місцем роботи хабарника, вилучення речових доказів та допити свідків.


Прес-служба СМР - 03.10.2016.